Implementare Anti-Fake

  • Autor subiect DeletedUser15855
  • Data de început

DeletedUser15855

Guest
Salutari comunitate,

De cateva zile m-am tot gandit la o modalitate practica de a combate macar in proportie de 50% atacurile fake ale celor ce isi fac un trai din asa ceva.

Treaba sta in felul urmator:
1. [ Dezvoltatorii ] - Crearea unei functii care sa detecteze automat atunci cand se lanseaza atacuri si se retrag, cat timp a trecut intre lansarea atacurilor. Dezvoltatorii jocului stiu despre ce vorbesc si cum ar putea implementa acest lucru. Si sa se aplice interdictie de a mai ataca timp de 2 ore (precum cea a vacantei ) .
2. [ Support ] - Acceptarea plangerilor din parte jucatorilor pe aceasta tema, desigur cu dovezi iar in urma plangerilor sa se stabileasca daca este intemeiata sau nu.
Desigur, precum la limbaj , sugerez sa fie 3 puncte de abatere pentru fake-uri . Atunci cand se vor aduna cele 3 puncte sa se acorde ban atacabil timp de 48 de ore.

Haideti sa imbunatatim stilul de joc al fiecaruia ... intr-o maniera demna de a juca acest joc si de a nu ne mai pierde noptile aiurea din cauza unui copil ce se afla in vacanta sau pentru ca anumite persoane se plictisesc :). Sunt sigur ca ar aprecia mai mult jocul ( monetar ) daca s-ar implementa aceasta modalitate de combatere.

Astept pareri si opinii din partea jucatorilor si a administratorului.

P.S.: Cine are sugestii poate posta, acest joc se va dezvolta doar pe feedback-ul primit de la noi, asa ca puneti mana si implicati-va.
 

DeletedUser16406

Guest
Este o propunere ok dar stai linistit ca nenea Stil face tot ce vrea el.. :))
 

DeletedUser15855

Guest
Still face orice poate pentru a castiga mai multi bani din acest business ...
Il puteti condamna? Pana la urma fiecare isi vede interesul. Insa asta presupune a imbunatati stilul de joc .
Chiar daca acum s-ar trimite aceasta propunere catre inno ar dura luni bune pana la implementare.
Cred ca daca ar sugera still chestia asta... Cu niste argumente potrivite, procesul ar dura mai putin.
 

DeletedUser11524

Guest
Puteți să vă înscrieți în Grepolis player council, să participați la discuțiile cu lead community manager-ul și game designer-ul și să le spuneți lor direct ce propuneri aveți
 

nicol 10

Stie Tot
atata bataie de cap pentru a educa niste retarzi? scuze... <a imbunatati stilul de joc al fiecaruia> sa ma iertati dar nu cred ca sta nimeni sa faca gradinita cu nimeni
 

db22urs

Membru activ
tu nici atat, dovada unii din alianta ta care procedeaza exact asa. :)) e un subiect aiurea, parerea mea. in afara ca este propus de unii care vor sa doarma linistiti si sa se scoale doar cand au atacuri, propunerea poate fi imbunatatita. sa se atace doar cand se vrea cucerirea unui oras, sa nu se atace pe bonus deloc iar daca se face totusi sa se primeasca ban pe atacabil, sau alte pedepse... sau sa se atace numai dupa o prealabila instiintare, iar cel ce ataca sa prezinte dovada instiintarii... glumesc, bineinteles. :))
 

nicol 10

Stie Tot
nu stiu despre ce vorbesti si chiar te rog sa nu-mi spui, vreau sa revenim la faza de ignorare reciproca daca se poate
 

db22urs

Membru activ
ti se pare ca te-am bagat in seama?? :) te flatezi... pur si simplu nu pot sa suport ipocritii, adica cei care se dau rotunzi si se fac ca nici usturoi n-au mancat si nici gura nu le pute... cei care baga gunoiul sub pres si pretind ca e curatenie. :) toti avem defecte, dar unii ni le asumam altii ne dam printese... pai matale iti faci retarzi colegii de alianta? nu e frumos... uite ex de atac fake, si daca vrei iti mai dau astfel de exemple, asta se crede mare scula daca da astfel de atacuri:
BTGx8Qmqzf1.png

dar da, stiu, atata bataie de cap...
ignorare reciproca?? :)) ar trebui sa te simti onorata ca te-am bagat in seama. sau, ai vrea tu, dar trebuie sa meriti asta. asta este un forum comun, nu vb cu tine, postez niste opinii. sa te simtii bagata in seama atunci cand iti voi da mesaj privat, dar asta nu se va intampla prea curand. nu-mi plac ipocritii. de ce spun asta? nu ai vrea sa-mi asculti motivele aici, sa stie toti, crede-ma. mai bine las-o moarta, zi ca "äla e retard" cum bine iti mai spune gurita... dar stii, de obicei hotul striga "hotii". :)
 

DeletedUser16406

Guest
Dc va certati aici? Nicil nu se cearta... Nicol e fata buna... Cearta te cu ea in ptivat nu aici.. Cu sigutanta te va bloca pe privat
 

nicol 10

Stie Tot
ti se pare ca te-am bagat in seama?? :) te flatezi... pur si simplu nu pot sa suport ipocritii, adica cei care se dau rotunzi si se fac ca nici usturoi n-au mancat si nici gura nu le pute... cei care baga gunoiul sub pres si pretind ca e curatenie. :) toti avem defecte, dar unii ni le asumam altii ne dam printese... pai matale iti faci retarzi colegii de alianta? nu e frumos... uite ex de atac fake, si daca vrei iti mai dau astfel de exemple, asta se crede mare scula daca da astfel de atacuri:
BTGx8Qmqzf1.png

dar da, stiu, atata bataie de cap...
ignorare reciproca?? :)) ar trebui sa te simti onorata ca te-am bagat in seama. sau, ai vrea tu, dar trebuie sa meriti asta. asta este un forum comun, nu vb cu tine, postez niste opinii. sa te simtii bagata in seama atunci cand iti voi da mesaj privat, dar asta nu se va intampla prea curand. nu-mi plac ipocritii. de ce spun asta? nu ai vrea sa-mi asculti motivele aici, sa stie toti, crede-ma. mai bine las-o moarta, zi ca "äla e retard" cum bine iti mai spune gurita... dar stii, de obicei hotul striga "hotii". :)
Doru este major, isi asuma totul, iar Hyperborea nu este o lume unde sa-ti faci asa mari probleme.
 

db22urs

Membru activ
Dc va certati aici? Nicil nu se cearta... Nicol e fata buna... Cearta te cu ea in ptivat nu aici.. Cu sigutanta te va bloca pe privat
nu ma cert, cat de buna este nu ma intereseaza, sunt insurat, iar in privat nu cred ca e cazul sa ma blocheze pt ca pt mine nu exista. nu sunt sigur ca ma intelegi, dar iti explica ea. :)
Ai jucat vreodata cu mine ?
de ce sa o fac? te plangi ca unii dau atacuri fake, imi inchipui ce s-ar intampla dupa ce ai fi curatat de orase.
Doru este major, isi asuma totul, iar Hyperborea nu este o lume unde sa-ti faci asa mari probleme.
dragutza, daca asta ai inteles tu... :) nu stiu cati ani are si nu ma intereseaza, iar ca paranteza ma indoiesc ca este major, ar trebui sa gandeasca cu capul, nu cu alte parti ale corpului. iar vis-a-vis de joc nu cred ca are trebui sa-si faca nimeni pb pe nici o lume, nu numai pe hiperboreea. e doar un joc, dar din pacate unii doar isi arata frustrarile, sau poate ca asa sunt si in real life.
 
Ultima editare:

db22urs

Membru activ
dragutza mea, dorinte sa-ti pui cand vine mos craciun, ok? :) sau, eventual, la cine-ti permite sa-i dai comenzi de sluj, evental sotul, copii, colegii de alianta, etc. iti reamintesc ca e un forum liber, iar cu exceptia acestui post raspunsurile mele au fost pe tema acestui subiect. tu vad ca te tot bagi in seama... evental ai putea sa ceri un loc in staff si sa-mi dai un ban. :) vorbesc despre cine vreau, cata vreme am dovezi care sa sustina ce spun si nu jignesc pe nimeni. stiu, e stresant pt tine, dar adevarul doare cateodata.
 

db22urs

Membru activ
draga mea, spune tot ce-ti trece prin capsor. :) nenea nu-ti interzice nimic... dezlantuie-te! ;) bine, ar fi mai placut la o bara, dar nu putem avea tot ce ne dorim. :D
 
Sus