Imbunatatirii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Buna ziua!
Am venit cu 2 propuneri in legatura cu jocul pentru al face mult mai distractiv si mult mai interesant

1: M-am gandit sa aducem in joc 3 factiuni din care jucatori sa aleaga m-am gandita la : romanii, greci si persi:):):)
cladirile vor ramne aceleasi insa vor avea grafice diferite pentru fiecare factiune si lafel si trupele.
Zei ma gandesc sa nu ii schimbam.
2: Aparitia unei unitati principale care sa il reprezinte pe jucator. Jucatorul isi perimite sa aiba doar o singur unitate de acest fel in doar un singur orasi. Unitatea va avea o imagine diferita la fiecare 3 factiuni.
La romani va arata asemnei unui general roman:)B-) Intelegeti la ce ma refer : arumura , casca ...... si lafel si la celelante factiuni. Nu va avea level si nici iteme . Aceasta poate binenteles sa fie trimisa in atacuri si este folositoare si in aparare intr-un fel zis o unitate mixt.
Daca aceasta moare poate fi refacuta in Agora.
Ce parere aveti?
 

DeletedUser2673

Guest
Prima idee e absurda :) de ce crezi ca se numeste jocul grepolis ?
A doua nu prea are rost.
 

DeletedUser

Guest
omule ce spui tu acolo...cred ca e Travian...ca aia au fete...intelege aici nu sunt romani...persi ...doar greci
/:)
contra
 

DeletedUser5700

Guest
Nu mai incercati sa faceti jocul gen Travian sau alte jocuri...
 

DeletedUser2673

Guest
Grepolis e din toate punctele de vedere mai bun decat Travian.
 

DeletedUser

Guest
Ok prima idee nu e buna , dar daca asta nu va place ma las pagubasi
Un pack cu unitai noi de atac
Uitati la ce m-am gandit:
Cavaler macedon: arma ascutia 70 daune aparare-arme neascutite 50
viteza 38 aparare arme ascutite 23
prada de razboi 42 aparare- arme de distanta 3

Elefant epirot: arma cu bataie lung 210 aparare arme neascutit 100
viteza 19 arme ascutite 20
prada de razboi 70 arme cu bataie lung(distanta) 80
Asta cum vi se pare?
Am pastrat spirutul grecesc! :))

- - - Updated - - -

stabilim si costurile orcum mai am cateva idei in legatura cu pack-ul
 

DeletedUser

Guest
Ok prima idee nu e buna , dar daca asta nu va place ma las pagubasi
Un pack cu unitai noi de atac
Uitati la ce m-am gandit:
Cavaler macedon: arma ascutia 70 daune aparare-arme neascutite 50
viteza 38 aparare arme ascutite 23
prada de razboi 42 aparare- arme de distanta 3

Elefant epirot: arma cu bataie lung 210 aparare arme neascutit 100
viteza 19 arme ascutite 20
prada de razboi 70 arme cu bataie lung(distanta) 80
Asta cum vi se pare?
Am pastrat spirutul grecesc! :))

- - - Updated - - -

stabilim si costurile orcum mai am cateva idei in legatura cu pack-ul

ar fi o idee buna...asta si cea cu mai multi zei ar face jocul mai captivant...e deja prea plictisitor ca de 17 lumi avem aceleasi unitati...ar trebui facuta o schimbare...
 

DeletedUser

Guest
Baiete,de 17 luni joci tu.Da'pai pentru noi care jucam de la inceput.Cine ii stie pe Iceman de pe alpha,TheDarkSider-beta,Cool-Style(Contul meu de acum)-lambda stie pe cate lumi am jucat si tot.
 

DeletedUser7478

Guest
Baiete,de 17 luni joci tu.Da'pai pentru noi care jucam de la inceput.Cine ii stie pe Iceman de pe alpha,TheDarkSider-beta,Cool-Style(Contul meu de acum)-lambda stie pe cate lumi am jucat si tot.


Lasati-o mai moale ce aveti cu baiatul e dreptul lui sa propuna ce vrea si citeste cu atentie ca a scris 17 lumi,nu luni ;si ce daca joci de la inceput, ti-au murit laudatorii cumva?
 

DeletedUser

Guest
fratilor eu joc de 2 ani si am inceput de pe zeta! cred ca veterani stiu ca a fost printre primele versiuni de 1.8 ale grepolisului si am jucat un an intreg , fara sa se schimbe ceva.
Cand a aparut lumea kappa am lasat un timp zeta ca sa vad ce era pe kapa mai ales ca era prima lumea cu versiune 2.0
eram foarte fericit :) o alta mapa noi schimbari dar nu prea multe :(
cand mia fost spart contul din cel 15 orase pe zeta ramasesem doar cu 4 in doar 2 saptamani in care n-am avut net .
n-am mai continuat . peste 2 luni m-am apucat iara pe kappa cu un nou cont am lucrat o gramada dar nu am facut aceasi forta ce o aveam pe zeta , aveam doar 5 orase pe kappa, insa am conitinuat pana am ajuns pe achilis luumea eroilor ( cu exceptia lui artemis si cateva cercetari noi n-am gasit nimic diferit de kappa).
am mai jucat cateva luni dupa care nu am mai avut nici un chef. acum m-am apucat din nou si tot nu sa schimbat nimic:( nu ar fi bine sa mai aducem ceva nou?
 

DeletedUser

Guest
eu ii sustin ideea cu noile unitati la fel cum o sustin si pe cea cu mai multi zei deoarece acuma sa fim seriosi...cati dintre noi nu s-au plictisit de unitatile astea??
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus