HTML de la A la Z [Tutorial video] (Incepatori)

Discuție în 'Sectiunea de Webdesign' creată de cretzulici1, 25. Aug 2013.

Distribuie această pagină

1. cretzulici1

cretzulici1 Membru Nou

Aprecieri primite:
    1
    Am observat ca tot mai multe persoane sunt curioase/interesate cum se face un site html. Nu poate decat sa ma bucure acest lucru. In ajutorul vostru doresc sa va aduc un tutorial VIDEO [dupa cum se stie "o imagine valoreaza cat 1000 de cuvinte"] ce va poate aduce de la un nivel egal cu 0 absolut (-273.15 grade C) la un nivel la care va puteti creea singuri pagina voastra web.

Ce trebuie? Un nivel mediu de intelegere engleza si MUUUULT pop-corn. Intregul tutorial dureaza 4h 32m si inainte sa va speriati pot sa va spun ca desi nu stiti nici o boaba de programare , sintaxele si codurile folosite le veti invata in aproximativ 5 minute.

Sper ca v-am trezit interesul spre invatare :D

Tutorial HTML(Incepatori)

Spor la creeat siteuri:)

2. Claux4x

Claux4x Membru Nou

Aprecieri primite:
    0
    Mie mi-a fost de ajuns sa-mi arate cineva ceva asemanator ca asta:

HTML
    CSS
    si de acolo am inceput sa le invart singur pana am ajuns sa trec un design din psd in cod.
    Oricum foarte bune tutorialele de la lynda. :) Am sa le folosesc ca vreau sa invat php si mysql

Ultima editare: 18. Sep 2013
  3. artur99

artur99 Membru Nou

Aprecieri primite:
    0
    4 ore pentru atat? :)

Eu am invatat tot sub forma de scris, pt ca nu am viteza la net sa ma uit la videouri, de aici www.w3schools.com
    Cred ca e mult mai simplu, pt ca ofera si un live preview

4. FNC Dani

FNC Dani Membru Nou

Aprecieri primite:
    0
    Pot sa pun un link catre un site cu tutoriale pentru invatare HTML , PHP , CSS , JS , ETC gratis si foarte utila?
    Nu detin site-ul, este unul foarte popular.

5. odmm

odmm Administrator Echipa Grepolis

Aprecieri primite:
    316
    Daca tu crezi ca vor persoane interesate de subiect, de ce nu?

6. FNC Dani

FNC Dani Membru Nou

Aprecieri primite:
    0
    Site-ul este http://www.w3schools.com/
    Eventual puteti sa il traduceti cu google astfel: In partea din dreapta de sus a site-ului, pe bara aceea verde este un glob, apasati pe el si selectati Romana.
    Bafta la invatat! :)
    PS: Ordinea recomandata de mine este aceasta: HTML -> CSS -> JavaScript -> jQuery (optional) -> PHP -> si in final, SQL
    -SQL il recomand ultimul deoarece consider ca este cel mai greu de invatat, insa el se bazeaza pe "manipularea datelor în sistemele de manipulare a bazelor de date relaționale (RDBMS)". (SQL wikipedia)
    -Si pentru JavaScript este nevoie de ceva efort, dar mie mi-a fost mult mai usor sa invat JS, nu stiu de ce, si de aceea consider ca nu este cel mai greu de invatat.

Ultima editare: 16. Iul 2016