Harta grepo 2.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cand schimbati modul de vizionare al hartii la grepo 2.0 ?????

Deja disper ca nu pot sa imi caut colegii decat la 2-3 insule distanta.habar nu am ce aliante am in jur decat cu grepomaps.E absurd domnilor sa nu ne putem uita pe o amarata de harta.

La ver, veche cand dadeai harta mare iti arata in dreapta sus si zona de pe continent aici nu se mai intampla asta,e chiar asa greu de implementat o chestie asa de vitala pentru joc??????

Sau mergeti pe principiul lasa i pe ..... sa se chinuie......
 

DeletedUser

Guest
Explica te rog mai exact, ce nu vezi pe harta de pe Grepolis 2.0 si se vedea pe harta veche?
 

DeletedUser

Guest
hekia se referă la harta aia mare din joc, când dădeai click pe gogoloiul ăla din stânga sus și apărea un overview cu o bună parte din toată marea.
 

DeletedUser4201

Guest
e aceeasi o treime din mare. si pe aia veche si pe 2.0 la overview. mai precis dai 3 "pagini" de harta si ajunge pe cealalata mare. nu mai cautati va rog "puncte forta" ale versiunii vechi fata de aceasta. NU EXISTA ASA CEVA. 2.0 e peste la absolut toate capitolele.
 

DeletedUser

Guest
Nu e chiar așa. De exemplu eu joc pe alpha cu muuulte taburi deschise, mai ales dimineața când citesc forumul, deschid tot ce-i necitit. Aici pe kappa, mai greu. Să nu mai adaug că pe versiunea veche dacă atacai sau sprijineai un oraș, îți apăreau numărul de comenzi...
 

DeletedUser

Guest
e aceeasi o treime din mare. si pe aia veche si pe 2.0 la overview. mai precis dai 3 "pagini" de harta si ajunge pe cealalata mare. nu mai cautati va rog "puncte forta" ale versiunii vechi fata de aceasta. NU EXISTA ASA CEVA. 2.0 e peste la absolut toate capitolele.


Daca tu vezi o treime din harta te rog revin o cu o poza si recunosc public ca sunt un prost......dar pana atunci nu vorbii aiurea.
Ca sa ii raspund si lui norbit voi revenii cu niste poze ca sa inteleaga si el.
hartaveche.png


Si desigur noua versiune de harta de 2 bani
hartadecacat.png


Ambele harti sunt marite la maxim

Asa ca domnule sorin este foarte evident ca daca tu nu ai observat aceasta diferenta f mare niciodata nu te ai uitat mai departe de insula ta poate n ai ajuns sau poate este prea slab ca jucator.

Insa pentru unii oameni care conduc aliante acel minimap este f important.


Si desigur un bug f enervant cand dau click deasupra insulei mele spre a revenii la harta normala ei bine ma da cu o insula mai jos,niciodata deasupra insulei mele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4201

Guest
nu ai inteles faza cu o treime. iar de acel mini map nu mai vb. nu imi imaginam ca la ala te-ai referit si te asigur ca nu te ajuta. niciodata nu am schimbat patratelul ala pt ca de prima data cand am incercat m-a dat cu totul si cu totul in alta parte. asa ca m-am lipsit de el. fa calculul asta, l-am facut si eu si la mine plecand de la puntul 0 pe axa x dau 3 "pagini" sau clickuri cum vrei tu ajung la 100 deci se duce o mare. => impartita in 3 imagini am parcurs marea. joaca tu versiunea aia veche si ramai sef, eu joc versiunea asta si raman noob. dar crede-ma nu se va modifica niciodata pentru ca e f bine. Exceptand partea la care iti dau dreptate, nu te da pe insula pe care dai click.

Asa ca domnule sorin este foarte evident ca daca tu nu ai observat aceasta diferenta f mare niciodata nu te ai uitat mai departe de insula ta poate n ai ajuns sau poate este prea slab ca jucator.
Si ca sa te rog sa nu mai faci atac la persoana aiurea iti arat doar o poza cu pozitioarea oraselor mele. Nu prea ma uit mai departe de insula mea. Jocul asta provoaca dependenta si visez noaptea harti si ce tre sa fac a 2 a zi! In fiecare nucleul al aliantei am cate unul. Poza vb de la sine! Eu am terminat cu offtopicul prin asta. Va las pe altii sa va desfasurati fortele. Atat iti zic, nu vor schimba nimic.

orase.jpg


nu mai cautati va rog "puncte forta" ale versiunii vechi fata de aceasta. NU EXISTA ASA CEVA. 2.0 e peste la absolut toate capitolele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da frate si ce o sa fac acuma o sa stau tot timpul sa folosesc grepomap pana memorez toti dusmanii din jur??

Ii gaseam mai usor inainte si nu trebuia sa folosesc grepomaps,aveam o privire de ansamblu mult mai simpla.
Iar eu nu caut puncte forte ale ver vechi fata de asta noua eu vreau un minimap....nu inteleg dc a trebuit sa schimbe asta.
Poate daca cei de la innogames vor primii mai multe astfel de cereri vom avea din nou un minimap

.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4201

Guest
Da frate si ce o sa fac acuma o sa stau tot timpul sa folosesc grepomap pana memorez toti dusmanii din jur??

Ii gaseam mai usor inainte si nu trebuia sa folosesc grepomaps,aveam o privire de ansamblu mult mai simpla.
Iar eu nu caut puncte forte ale ver vechi fata de asta noua eu vreau un minimap....nu inteleg dc a trebuit sa schimbe asta.
Poate daca cei de la innogames vor primii mai multe astfel de cereri vom avea din nou un minimap

nush, chiar nu cont asta. ce stiu e ca deocamdata nu o sa schimbe legat de grafic. nici macar legat de bug urile de la minuni nu se aude nimic. ma rog...prea multe si pe capul lor. o sa mai tot intreb ce facem cu minunile alea ca asta ma freaca pe mine. apropo de cereri baga-te si tu printre aia cu cerere daca vrei neaparat. Poti pune chiar si pozele astea. Sa fi si tu multumit si poate si altii ca tine. Fa cont daca nu ai deja. Si da si tu msg la Sigismund.
FORUM BETA
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cred ca asta tine mai mult de obisnuinta... Spre exemplu eu nici nu bagasem de seama mini-harta respectiva, insa ii pot intelege utilitatea si in special lipsa ei pentru un jucator obisnuit cu ea.

Mi s-ar parea o idee buna totusi recrearea unei asemenea mini-harti.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus