Furtuna pe mare

DeletedUser

Guest
Zilnic primim tichete cu acuzatii ca adminii ar umbla la butoare si ar avantaja pe unii sau pe altii, de exemplu astazi, nu voi da nume, dar m-as bucura daca lumea ar studia mai cu atentie jocul si functionarea lui si apoi sa ne scrie:

NU MI SE PARE CORECT MODUL IN CARE ACTIONEAZA "FURTUNA PE MARE"IN ACEASTA LUME
ESTE A NU STIU CATA OARA CAND DESI AM PESTE 100 DE NAVE USOARE CU ATACUL DE CUCERIRE (DUPA CE SE DA CU PURIFICARE....)IMI PICA NAVA DE COLONIZARE....
DE FIECARE DATA ACEST LUCRU SE INTAMPLA CAND ATAC EU....EU BU AN AVUT "NOROCUL ASTA NICIODATA"
PACAT CA AM INVESTIT TIMP SI BANI IN LUMEA ASTA ,CAND E CLAR CA SE UMBLA LA BUTOANE SI NU TOATA LUMEA ARE ACEEASI SANSE.....
O SA IMI GOLESC INVENTARUL SI MA LAS...TOT ASA II VOI SFATUI SI PE TOTI PRIETENII...NU ARE ROST SA INVESTEASCA NICI EI BANIO SI TIMP INTYRO LUME CORUPTA...UNDE ......

Pai unde sa fie decat in niste calcule simple nefacute de cine trebuia?

Haide sa vedem, cine stie? ;)
 

DeletedUser15210

Guest
Pustilor ... Daca aveti 10 ani si va bagati alocatia in joc, va spun bye bye
Am avut si eu "norocul" asta si nu odata. Si as fi singurul pentru care "s-ar umbla la butoane" pentru o asemenea sansa
Esti pe Delphi? Daca da, ataca oricare oras al meu cu nava si usoare cate vrei si iti dovedesc ca din cateva incercari, nimeresc nava. (player : iondaime)
 

DeletedUser8998

Guest
are si un mic truc aceasta furtuna pe mare
daca nava si usoare sunt insotite si de bireme riscul sa pierzi nava este mai mare,experimentat de cateva ori pe lumi diverse
 

DeletedUser15210

Guest
la mine in genul asta a fost.
au picat biremele + nava
 

DeletedUser

Guest
Trimiteti fratilor nava de colonizare cu maxim 39 de usoare si e 0 probabilitatea sa sparga nava :))) ce e asa greu.

390 populatia la usoare, 170 populatia la nava = 560

30% din 560 = 168

concluzia o trageti voi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tontea tu esti admin inca, da nu vrei sa recunosti :)))))

La toti zici ca nu mai esti dar eu stiu adevarul.
 
Sus