fulgerul lui zeus(pe vremuri imi placea berea "fulger")

DeletedUser

Guest
incep propunerea mea cu o intrebare...

Peste oraş se adună nori negri. Cu un bubuit, un fulger cade din cer, lasând în urma doar ruinele unei clădiri.
Avariază la întâmplare o clădire duşmană.

la faza asta zeus imi da jos un nivel dintr-o cladire la intamplare?
daca da, propunerea mea e urmatoarea:
scoaterea acestei puteri sau limitarea ei!(vorbesc serios!)

motivul e foarte simplu
...deci daca daca eu sunt un baiat pasnic, nu supar pe nimeni...imi ridic orasul pana la "cucerire"(adica maxim) bineinteles ca folosesc premium zilnic(non-stop),aduc sute de euro in buzunarul celor de la innogames ,si cand ajung si eu la cucerire si imi fac nava de colonizare ....sa zicem ca ma pune dracu' sa atac pe unu care are o alianta(trib) de 200 de jucatori activi(speram ca se va impune limita asta ca altfel e si mai rau!)
revin la idee...si il atac pe ala care are multi prieteni, si ala se supara pt ca nu era online si i-am omorat toti caii cu manticorele mele...si vrea sa se razbune si le zice la aia 200(acum 1000!) sa-mi dea cate un fulger pe oras!boom! 200 de fulgere imi turtesc orasul la pamant! acum eu ce tre sa fac? "sa-mi bag ceva" in innogames pt timpul pierdut si sa dau restart?chiar asa frate?fara sa am posibilitatea sa ma apar?ajung iar la inceput peste noapte fara sa aibe loc nici o lupta?


povestea bineinteles ca e fictiva, dar e posibila,nu?
cum ma apar eu de fulgerele astea?de ce nu am si eu posibilitatea sa-mi montez un paratrasnet?

aici nu am inclus si cutremurul lui Poseidon pt ca ala afeceaza doar zidul iar daca imi da zidul jos nu mai are cum sa dea nimic dar fulgerul lu' asta e prea tare...mult prea puternic...
 

DeletedUser

Guest
Pai in primul rand, Atena poate apara orasul :)

In al doilea rand, exista deja o limita de un singur fulger per 4 ore per polis :)
 

DeletedUser

Guest
Pai in primul rand, Atena poate apara orasul :)

In al doilea rand, exista deja o limita de un singur fulger per 4 ore per polis :)

pai...
1.de unde stiu eu cand ma lovesc fulgerele?
2.patru ore?sigur?astea 4 ore cum sunt?daca am primit un fulger de la "x" asta inseamna ca nimeni nu poate sa-mi dea alt fulger timp de 4 ore? sau doar "x" nu poate sa dea un al doilea fulger in astea 4 ore?
pe wiki nu scrie nimic...totusi eu ma gandeam la o limitare mai de bun simt 2-3 fulgere maxim pe zi...
 

DeletedUser

Guest
1. Iti apare un raport.
2. http://forum.ro.grepolis.com/showthread.php?t=290.
Un oras nu poate fi lovit in 4 ore de doua fulgere indiferent daca e un singur atacator sau mai multi.
In versiunea 1.09 va fi probabil schimbata durata protectiei in functie de viteza lumii. Deci pe Beta (viteza 2) va fi posibil un fulger la 8 ore.
 

DeletedUser

Guest
1. Iti apare un raport.
2. http://forum.ro.grepolis.com/showthread.php?t=290.
Un oras nu poate fi lovit in 4 ore de doua fulgere indiferent daca e un singur atacator sau mai multi.
In versiunea 1.09 va fi probabil schimbata durata protectiei in functie de viteza lumii. Deci pe Beta (viteza 2) va fi posibil un fulger la 8 ore.

aha ai fost forte util la ora asta:D

1.inca nu am dat la nimeni nici un fulger deci nu stiu cum arata raportul:D
2.la 8 ore mi-se pare realistic... asa ziceam si eu de maxim 2-3 ori pe zi..
 
Sus