[Forum] Sectiune de dezbateri

Doriti o noua sectiune de dezbateri

  • Da

    Voturi: 14 63,6%
  • Nu

    Voturi: 8 36,4%

  • Total votanți
    22
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Discutand o penalizare cu un membru al forumului am simtit nevoia de a dezbate un anumit subiect si mi-a venit ideea infiintarii unei sectiuni de dezbateri.

Ce se va discuta acolo? Simplu, dezbateri ale subiectelor de zi cu zi.. Subiecte ce, uneori, nici macar nu au ce cauta pe acest forum. Incepand de la "Rasism -- Pro, Contra" (de aici mi-a si venit ideea) pana la "Daca manci doar peste esti vegetarian?".. Fiecare cu interesele lui.

Sectiunea ar avea bine-nteles regulile suplimentare dar si exceptii de la regulile obisnuite (in speta acceptand chiar si subiecte politice, extremiste si rasiste, atata timp cat exista un set de argumentari si nu fac referinta directa si/sau nu aduc jigniri directe unui alt membru al comunitatii).
 

DeletedUser

Guest
Eu am votat NU caci avem sectiunea "Spam" si sper sa nu ducem in discutii si mai fara rost decat unele care sunt acolo precum "Familia grepolis" cu tata mama si copilul :eek:.Oricum Romania a ajuns o tara de fund in intreaga lume si eu cel putin sunt amarat de tara in care traim.Mai bine sa ne luam dupa forumurile principale gen Germania,USA,Franta.
 

DeletedUser

Guest
Pai .. forumurile din afara au aproape toate o asemenea sectiunea!?
 

DeletedUser

Guest
Spam = mesaje fără sens
Dezbatere = discuție unde se discută idei; de cele mai multe ori subiecții se află în mai multe tabere încercând să-și susțină cât mai bine punctul de vedere

Sesizați diferența?
 

DeletedUser

Guest
Spam-ul are sens :D acolo e loc de discutii distractive de socializare
 

DeletedUser

Guest
Te contrazic. Spamul este de completare(exemplu Grecu + Bulă la fiecare lume, deși nu joacă), socializarea se întâmplă la offtopic, la topicul de poze și alte subiecte similare.
 

DeletedUser

Guest
si eu cred ca se incadreaza la off-topic, sorry

Tin sa te contrazic aici. DFA1 a dat deja argumentele.
In plus, eu nici la forumul de of-topic nu vad dezbateri... deci cel mai bine s-ar face o noua sectiune, speciala pentru astfel de discutii.
 

Nihilius

Membru activ
Off-Topic
Tot ce nu tine de Grepolis. ATENTIE: 1. fara provocari - de nici un fel (fie si ele subtile) 2. fara manifestari nationaliste - de nici un fel 3. fara discutii in 2 (doi) 4. regulamentul se aplica ca si pe celelalte sectiuni.



Cred ca dezbaterile pe o anumita tema ar putea intra la ce e ingrosat mai sus. Momentan nu am vazut o afluenta mare de topicuri cu dezbateri, discutii, asa ca nu vad nici de ce ar fi nevoie de o astfel de sectiune speciala.


Momentan Off topicul asa cum este el poate gazdui volumul actual de threaduri de dezbatare. Daca totusi se va manifesta un interes sporit va fi facuta si o sectiune speciala.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus