Eroare traducere - unitati in deplasare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Prima optiune care apare e: "Indica miscarile trupelor si unitatilor".
A treia optiune din meniu e: "Indica doar miscarile trupelor".

Diferenta dintre cele doua filtre de vizualizare consta in indicarea, in prima optiune, si a trupelor aflate in oras (statice), in timp ce a doua arata doar trupele care se deplaseaza.

Cred ca potrivit ar fi sa se modifice prima optiune in: "Indica miscarile trupelor si unitatile stationare" - sau ceva asemanator.
 

DeletedUser

Guest
Hmm.. Pai nu exista si o optiune in joc unde poti reclama traducerile incorecte?
 

DeletedUser

Guest
Ba da, dar se poate face si aici.

"Erori (1 Vederi)
Aici puteti raporta diversele erori ( bug-uri, de traducere, grafice, etc ) întâlnite de dumneavoastră în joc."
 

DeletedUser

Guest
Nu am zis ca nu se poate :) Doar ca nah... Ma intrebam de ce sa faci aici.. In fine, nu conteaza...

Btw.. Mi s-ar parea mai ok o traducere de genul "Indica informatii despre unitati si miscarile lor"
 

DeletedUser

Guest
Hmmm... mi se pare destul de vag... te face sa te gandesti ca toate trupele sunt in miscare. In plus, eu am ceva si cu acel "Indica"... Fiind vorba despre un filtru de vizualizare, cred ca mai potrivit ar fi "Arata".

Deocamdata ne spunem parerea. Sa vedem cum considera ca e mai bine si cei avizati sa modifice continutul mesajelor.

LE: semnalez aici pentru ca m-am gandit ca mai pot veni si altii cu propuneri mai bune decat a mea, iar adminii vor avea posibilitatea sa aleaga ce e mai potrivit :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ai tu dreptate cu acel "Arata" . S-ar intelege mai bine decat cu "Indica"

Cat despre scrisul aici nu stiu ce sa zic.. Dar nu pe pot contrazice dat fiind faptul ca aceasta conversatie exista...
Mnah.. poate doar mi se pare mie mai rapida optiunea aceea in-game :) (atat pentru jucatori, cat si pentru admini)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus