eroare server amuzanta :)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
deci...impart trupele satului in doua: jumatate ridic puterea si jumatate atac... logic primul atac ajunge cel care ridica puterea urmat la cateva secunde de cel care ia resurse. viteza trupelor aceiasi.


acum sa vedeti minunea minunilor :))...la intoarcere aia care cara resurse i-au depasit pe cei care i-am trimis la sapa =)) si ajung mai repede in sat...am facut si print screenuri :)
 

DeletedUser47

Guest
deci...impart trupele satului in doua: jumatate ridic puterea si jumatate atac... logic primul atac ajunge cel care ridica puterea urmat la cateva secunde de cel care ia resurse. viteza trupelor aceiasi.


acum sa vedeti minunea minunilor :))...la intoarcere aia care cara resurse i-au depasit pe cei care i-am trimis la sapa =)) si ajung mai repede in sat...am facut si print screenuri :)

Pai şi ce ţi se pare anormal? Logic ca cei care i-ai trimis să ridice puterea au ajuns acasă înainte celor pe care i-ai trimis să ia resursele.
 

DeletedUser

Guest
pai asa e logic...numai ca ajung primii ceilalti...mai citeste odata ce am scris :)...stai ca o sa pun si poze :)
 

DeletedUser47

Guest
Scuze am citit invers... Ai atacat cu acelaşi fel de unităţi?
 

DeletedUser

Guest
57774681.png


1 ajungerea atacurilor in satul tinta...primul ridica puterea, al doilea ataca pentru resurse (ordinea stiti sa o cititi...de jos in sus)

65467107.png


2. intoarcerea trupelor

am print screenuri si cu trupele fiecarui atac...cea mai lenta unitate sunt sabiile in ambele
 

DeletedUser

Guest
"As the support system has received a number of questions about this I will answer the questions here:
There is a random time factor added or subtracted from each attack sent. Therefore a series of attacks that come within a few minutes of each other will arrive in a very different order than sent. If players want to ensure that the attacks land in an exact order they need to put a longer time than usual between attacks. This is a deliberate measure and will not be changed. It is not a bug."
http://forum.en.grepolis.com/showthread.php?t=1001
Nu e nici un bug, dar ii random, pentru ca cei de la innogames nu vor sa devina si asta un joc cu scripturi precum tribalwars.
 

DeletedUser

Guest
aha...interesant de stiut ca mai sunt si scurtaturi in traseu :)...deci poti risca sa ajunga pradatorii inaintea celor de ridica puterea.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus