Eroare colonizare

DeletedUser

Guest
Pai..am dat revolta(toate bune si frumoase), iar cand s-a instalat Furia am dat sa trimit nava de colonizare..

Mi-a aparut si mie mesajul acela cum ca ar trebui sa trimit niste unitati terestre si am facut asta! Am dat cateva unitati terestre cu navele de transport. Nu m-a lasat..
Dupa aceea, am cautat pe forum si am gasit ca este o traducere proasta, si ar trebui sa dau bireme sau nave usoare, in concluzie..nave!

Cand am facut asta, mi-a spus ca jucatorul este in vacanta! Stiam ca nu mai este activ de mult timp, si i-am trimis atacul. Probabil si-a bagat modul de vacanta sa nu-i ia nimeni orasul, dar stiu ca n-o sa mai intre pe grepolis! :(

Se poate face ceva in privinta asta? Ca nu este corect..adica..o data trimis atacul, ar trebui sa fie atac pana la capat! Sa nu poti sa bagi vacanta, sa se anuleze cumva :p

Si inca ceva..daca i-as fi trimis nava de colonizare o data cu revolta, i-as fi luat orasul cand venea furia sau cum?

Multumesc!
 

DeletedUser9247

Guest
Jucatorul a activat modul de vacanta inainte sa ataci tu , iar cum tu nu ai trimis inca nava de colonizare si vacanta s-a activat nu mai ai ce face.
Poti sa trimiti nava cand vrei atata timp cat intra in orasi in perioada de furie.
Nu se poate face nimic pentru a cuceri acel orasi pentru ca jucatorul respectiv respecta toate regulile jucului , iar o interventie a adminilor nu ar fi regulamentara.
Nu ai de unde sa stii de ce a activat vacanta sau daca nu se va mai intoarce pe joc.
Iti recomand sa cauti alt oras.
 
Sus