Doar o parere

saca 24

Stie Tot
Ce-ati patit grepolitanilor de va tot ciondaniti pe forum???! :))

Plm,e doar un joc,tine de strategie,de prietenii intre unii jucatori,mai nou tine foarte mult de gold.Asta e,goldul rules,cum ar zice un romglez in 2017.Nu-s de acord cu goldul sub nici o forma,dar..asta este.

Ca ala a pierdut x orase,ca cutare le da prea la secunda,ca mai stiu eu cine e zeu sau zeita pe grepolis..numa' discutii de genu'.Jucati fratilor de placere ca unii prea va afundati in jocul asta si uitati ca mai aveti si o viata personala.
Acuma nu vreau sa fac pe desteptu' sau sa scriu chestii interesante pe-aici,dar lucrurile parca prea au luat-o razna in ultimii 2-3 ani sa zic asa.Din punctul meu de vedere s-a dus grepolisul pe care-l stiam.

PS:
Daca tot folositi forumul asta,folositi-l cu cap.Radeti,glumiti,socializati,plm :)
 

saca 24

Stie Tot
e timp sa am frigiderul plin pana de sarbatori :)))))inca e speranta :)))))))
stii,cateodata sunt bune si ,,rafuielilie" astea intre jucatori,dar pana la o limita ;)
 

Gymus

Membru activ
Parerea mea , e ca nu jucatorii is de vina pt faptul ca forumul nu mai este populat.. ci lipsa de interes a "celor de sus".. Multe probleme puse pe forum au "sfarsit" fara un raspuns oficial . Jucatorii au inceput , incetul cu incetul , sa-si piarda increderea in adminii. Asta e o chestie stiuta , de foarte multe ori au aparut critici la adresa dansilor/danselor.
 

DeletedUser1411

Guest
Păi, haideți să-l populăm! Să-l facem atractiv pentru jucători.
Ce ar trebui să facem să devină atractiv pentru voi?

Aștept,interesată, niște idei:)
 

DeletedUser3352

Guest
Păi, haideți să-l populăm! Să-l facem atractiv pentru jucători.
Ce ar trebui să facem să devină atractiv pentru voi?

Aștept,interesată, niște idei:)

pai este putin mai dificil sa "redevina" activ forumul dupa ce, voi, cei care erati desemnati sa "moderati" aici ati distrus acest forum

din pacte moderatorii sunt principalii vinovati de moartea acestui forum

idei?

- sa fiti prezenti mult mai activi pe acest forum, au fost multe subiecte si intrebari ramse fara replica sau raspuns din partea moderatorilor si adminilor
- sa colaborati mult mai strans intre voi, moderatorii, pentru a putea coordona si pentru a putea finaliza concursurile pe care voi le prezentati pe forum - este de toata jena sa organizezi concursuri si apoi sa lipsesti 2 saptamani de pe forum pentru a anunta castigatorii (este cazul particular al lui odmn)

sincer la cata neimplicare si nepasare este din partea moderatorilor si adminilor vis-a vis de acest forum, stau sa ma intreb daca nu interventia ta nu este tot un fel de "apa de ploaie"

personal nu stiu daca in ultimele 3 luni te-am vazut de 2 ori cu interventii pe acest forum
 

nicol 10

Stie Tot
Păi, haideți să-l populăm! Să-l facem atractiv pentru jucători.
Ce ar trebui să facem să devină atractiv pentru voi?

Aștept,interesată, niște idei:)
Chiar în dimineața asta am dezbătut o problema asemănătoare cu colegii de alianta :)
În primul rand trebuie sa ne salutam :) minimul de respect, toată lumea, începând de la admini, colegi de alianta, adversari, aliați, etc.
Fără ostilități și jigniri, cine uita mica regula...se pot tipări din nou bilete de vacanta către zone mai insorite ;)
 

db22urs

Membru activ
Păi, haideți să-l populăm! Să-l facem atractiv pentru jucători.
Ce ar trebui să facem să devină atractiv pentru voi?

Aștept,interesată, niște idei:)
dar tu de ce crezi ca ar trebui facut ca sa devina atractiv? ai fost mult timp jucatoare, pana sa te apuci de adminat. de ce crezi ca era mai de mult forumul populat? ce crezi ca lipseste acum?
 

DeletedUser1411

Guest
pai este putin mai dificil sa "redevina" activ forumul dupa ce, voi, cei care erati desemnati sa "moderati" aici ati distrus acest forum

din pacte moderatorii sunt principalii vinovati de moartea acestui forum

idei?

- sa fiti prezenti mult mai activi pe acest forum, au fost multe subiecte si intrebari ramse fara replica sau raspuns din partea moderatorilor si adminilor
- sa colaborati mult mai strans intre voi, moderatorii, pentru a putea coordona si pentru a putea finaliza concursurile pe care voi le prezentati pe forum - este de toata jena sa organizezi concursuri si apoi sa lipsesti 2 saptamani de pe forum pentru a anunta castigatorii (este cazul particular al lui odmn)

sincer la cata neimplicare si nepasare este din partea moderatorilor si adminilor vis-a vis de acest forum, stau sa ma intreb daca nu interventia ta nu este tot un fel de "apa de ploaie"

personal nu stiu daca in ultimele 3 luni te-am vazut de 2 ori cu interventii pe acest forum

Păi, haide să începem cu începutul .

Noi suntem aici să moderăm, să încercăm să fie un loc unde jucătorii să își găsească răspunsuri la toate întrebările (pertinente!!).
Nu de putine ori , mi-a fost surprinderea când am citit mesaje cu tot felul de cuvinte licențioase la adresa colegilor mei. Și pentru ce? Doar pentru că x și y sunt ... răutăcioși? (Ca sa ma exprim... decent).

Ca lucrurile sa înceapă sa funcționeze aici, in ciuda eforturilor noastre, trebuie sa existe o colaborare intre moderatori și jucatori. Macar... o încercare.

E greu, știu. Dar ar fi un pas înainte.
Nimic nu mai este ca la început. Cred ca simțim acest lucru cu toții... și Mi-ar face plăcere sa dam o șansa acestui lucru. împreuna!

Eu, una, îmi voi da silința. Ma voi strădui. Ma voi implica mai mult. Sa vedem și ce puteți face voi in acest sens.
 

DeletedUser1411

Guest
Chiar în dimineața asta am dezbătut o problema asemănătoare cu colegii de alianta :)
În primul rand trebuie sa ne salutam :) minimul de respect, toată lumea, începând de la admini, colegi de alianta, adversari, aliați, etc.
Fără ostilități și jigniri, cine uita mica regula...se pot tipări din nou bilete de vacanta către zone mai insorite ;)

Total de acord cu tine, Nicol.
 

DeletedUser1411

Guest
dar tu de ce crezi ca ar trebui facut ca sa devina atractiv? ai fost mult timp jucatoare, pana sa te apuci de adminat. de ce crezi ca era mai de mult forumul populat? ce crezi ca lipseste acum?
Vrei sa fiu sinceră cu tine?
Lipsește , cu desăvârșire, bunul simt. Din toate punctele de vedere.
 

saca 24

Stie Tot
Faceti frumos un forum separat si numiti-l exact asa: Scandal. :)))
Aia care au chef de balacareala,injuraturi si alte cele,sa intre acolo si sa-si zica de toate.Aa..forumul respectiv sa fie lasat asa,fara moderatori.
:)))
Iar noi,astia care mai stim sa purtam o discutie,fie ea si-n contradictoriu,dar intr-un mod civilizat,sa postam doar pe forumul asta.Cine calca pe bec prima oara,primeste avertisment iar a doua oara isi ia vacanta pentru muuult timp.Simplu,nu? ;)
 

DeletedUser1411

Guest
Eu as propune sa păstram un minim de bun simt pe forumul asta.. și frustrările colegilor din joc.. sa și le îndrepte către chestiuni mai palpabile. De gen: spart de farfurii, trântit uși, injuraturi de toți Sfinții, dat cu mouse-ul in monitor ... etc. :D

Zic ca e mai ... liniștitor :)))))))
 

saca 24

Stie Tot
Da,dar dupa o sa vezi la stiri pe toate canalele ceva de genu:

"O multime de romani au luat-o razna brusc.Au inceput sa arunce telefoanele,laptopurile si pc-urile pe geam.Motivele sunt inca necunoscute dar revenim cu detalii dupa ce colegii nostri vor lua cateva interviuri" :))))

Update:,,Am revenit cu noi detalii despre iesirile nervoase ale unor romani.Se pare ca de vina ar fi jocul de strategie online Grepolis." :)))))
 

DeletedUser1411

Guest
=))))))))))))
Ar fi ceva:))))

Stii ca in filmul "Las Fierbinti" ..au vorbit aia despre jocul INNO, numit Triburile?:)))
Marea mi-ar fi mirarea sa nu fie si Grepo pe acolo:))))))
 

saca 24

Stie Tot
Asta cu ,,Las fierbinti" si triburile n-o stiu :))

Uite ca mi-ai amintit de triburile...ce vremuri :))
Jucam prin 2007 cu toti cei 5 colegi de camera din camin la acelasi Pc vechi cu conexiune la internet prin dial up(sper sa nu gresesc).
 
Sus