Discutii

  • Autor subiect DeletedUser8418
  • Data de început

nicol 10

Stie Tot
Am tot căutat unde sa mă bag cu mica mea nelămurire: la concursul săptămânii Favoritul zeilor, există o nota trecută cu roșu în Modul de desfășurare al concursului și anume:
Începând cu 22 Iunie intervalul orar pentru primirea răspunsurilor este 10-21.
Joia aceasta a fost premiat un jucator al cărui răspuns a fost dat la 8:40, este doar o eruare de moment sau nu mai este valabila acea condiție de participare?
 

DeletedUser1411

Guest
Buna dimineața!

Ce v-ati propus sa faceți in aceasta zi de Duminica?
 

nicol 10

Stie Tot
Bună dimineața :) un mic dejun întârziat :) contrar obiceiului unu jucator Grepolis, eu m-am trezit târziu :) ar trebui schimbat bonusul de noapte, cu începere ...undeva pe la ora 9 - 10 :)) asta doar pt zilele de Sâmbătă și Duminică.
Mă uit pe geam și văd urmările ploii de azi noapte, noroi mult iar acum este ceata și o vreme mohorâtă rau, deci trag de cafea pana la ora 12 pe puțin ;)

Duminica merg pe neprevăzut, fără prea multe planuri, suntem în regim de toamna iarna, adică ceaiuri calde, jocuri cu copilul și stat la căldură.
 
Ultima editare:

DeletedUser1411

Guest
Și eu am lenevit in pat mai mult... astăzi.
Abia mi-am făcut curaj sa ies din plapuma :)))
Brrr... frig și aici :(
 

DeletedUser1411

Guest
Aoleu! Da’ ce bine suna!
Eu am fost fix ca nelumea :))))
Am făcut curățenie, am gătit și mi-am spălat mașina.
Mâine e loc de leneveala :))))))

Încep cu ziua de luni ca poate așa ma tine și pe mine, toată săptămâna :))))
 

saca 24

Stie Tot
Leneveala cand se poate,stres cat mai putin..asta e reteta de succes pentru o viata sanatoasa :))) Cel putin in cazul meu :)) ;)Aaa..era sa uit de vinul fiert.Si ala joaca un rol important.

Apropo de vin fiert,fac cinste tuturor!Am un vin bun anul asta.Ce-i drept nu e mult,vreo 1500 de litri,dar e bun.Doua-trei pahare si uitam de orice griji si probleme :)))

Zici ca maine-i loc de leneveala pentru tine?Altii se duc la munca iar tu lenevesti fix in pirma zi din saptamana?:)) Frumos asa?:)))
 

DeletedUser1411

Guest
Ti-am zis ca eu sunt ca nelumea:))))
si cu totii stim ca lunea ...nici iarba nu creste!:p


ps. eu nu am vin d-ala bengos ca al tau...dar ma rasfat cu un pahar de Sangria:D
 

saca 24

Stie Tot
Sangria zici?Hmm..de ce ma injuri?:))))
Eu is dintr-o bucata,cunosc doar vinul de tara si berea :))))Glumesc.

Lunea nu exista-n calendar pentru mine :))Am asa o ura pe ziua asta..pfff
Inainte nici Duminica nu era pe placul meu,fiindca-mi dadea maicamea ditai bagajele si trebuia sa plec la Iasi la facultate :))))))
Si cara bietul saca(Marian),adica subsemnatu', bagaje la greu pe microbuze,apoi pe tren..aglomeratie..etc :))) D'asta-mi displacea si Duminica
Dar acum Duminica..lejereala maxima,leneveala,normal ca-mi place :)))
 

DeletedUser1411

Guest
hihihihhi!
Aia era viata de student:D
Eu mergeam la cantina facultatii in pauzele intre seminarii sau laboratoare.
Doar asa simteam si eu ca sunt la facultate..ca de altfel, locuiam la o distanta de aproximativ, 20 minute:D
 

saca 24

Stie Tot
:))) Eu pot sa zic cu mana pe inima ca am fost student in adevaratul sens al cuvantului :))))
Sa nu mai zic ca si-n liceu am stat 4 ani la camin.Viata,nu alta :))))
Eheheee..am ce povesti copiilor/nepotilor..

Dar tu de unde-mi esti?Ce facultate ai facut? :p
 

DeletedUser1411

Guest
Nici nu vreau sa-mi imaginez cate intamplari ai de povestit:D


Originara, din Constanta.
Am terminat Facultatea de Stiinte ale Naturii , specializarea Biologie:D
Universitatea Ovidius..
 

saca 24

Stie Tot
Am destule de povestit ;)

Hmm..biologie?Si ai mers tot pe ,,drumul" asta?Sau ca majoritatea studentilor faci cu totul altceva acum,care n-are legatura cu specializarea ta?:) Te-ntreb asa din curiozitate.Eu unul am terminat istoria da' n-am mers in continuare pe asta..
 

DeletedUser1411

Guest
Bineinteles ca nu:)))
Mi-am incercat norocul ca si profesor...si nu mi-a mers..
M-am ...respecializat pe asistenta medicala si acum lucrez in domeniu...
 

saca 24

Stie Tot
Bravo!Succes pe mai departe.

Dapai si eu aveam atatea ,,oferte" de a fi profesor,dar nu-i de mine,n-am rabdarea necesara cu ,,dracii" de copchii din ziua de azi :)))))))

Acum tre' sa decolez de pe forumul asta,m-asteapta o pizza calda.O seara placuta si tie,si celorlalti grepolitani care se ascund pe aici :)
 

nicol 10

Stie Tot
De ceva vreme vreau sa zic și eu ceva :) pe acest forum am fost impresionata de Luca-Moina, tare mi-ar place sa o cunosc mai bine, sa o cunoaștem cu toții, am dedus ca este vorba de-o jucătoare, sper sa nu mă înșel :)
Am vazut-o participând la destule concursuri aici și pot spune ca are o imaginație fantastica, cultura bogata, un stil aparte de-a povesti, ....
 

DeletedUser1411

Guest
Sa treaca sarbatorile si ...sa o invitam la un interviu?:D

Mai am pe cineva pe lista..dar trebuie sa-mi fac putin timp liber...
 
Sus