Dezbateri privind "Jucatorul Lunii"

  • Autor subiect domnu.zamfira
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Din pacate acest lucru nu e discutabil iar postul meu de mai sus serveste drept anunt, nu intrebare. Desigur, parerile sunt binevenite, indiferent de natura lor, insa vreau sa fie clar ca nu-l vom continua recent. Credem ca timpul investit in modificarea lui lunara, verificari si in discutiile ce se desfasoara in spatele publicului poate fi folosit pentru a aduce altfel de concursuri pe acest forum.

Sunteti in continuare bineveniti sa organizati intern un astfel de eveniment. Sa fim seriosi, oricum si pana acum a fost oarecum intern, JDI dominand aproape aceasta sectiune a forumului, in special in tema concursului (si bravo voua pentru asta).

Noi doar nu putem pentru o lume, doua continua sa-l organizam.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Asta este,daca nu se poate nu se poate....concursul era singura legatura dintre mine si acest forum..de azi inainte pa pa forum grepolis...si nu cred ca sunt singurul cu aceasta parere...sunt sigur ca multi colegii sunt de acord cu spusele mele si ma vor urma.
O seara cat mai placuta in continuare.
Al vostru Smenaru.ro B-)B-)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10203

Guest
CONCURSUL TRBUIE SA CONTINUIE SI CEL MAI BUN SA CISTIGE.Asta-i parerea mea.
 

DeletedUser6318

Guest
ce caterinka pe unii...pai anuntul asta trebuia sa il faceti din timp,nu dupa ce s-au facut propunerile...sau ati ramas fara gold pt medalii?¿
 

DeletedUser

Guest
@smenaru': ceea ce urmeaza iti apartine(hai sa spunem asa) si te citez"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le "
Cugeteaza putin asupra situatiei si ai sa-ti dai seama cat adevar e acolo!(ps: luna asta am vazut ca erai candidat)
 

DeletedUser

Guest
@fantotzy: Desigur, ar fi trebuit. Insa si situatia creata la aceasta propunere a contribuit, ca o ultima picatura, la acesta decizie. De aceea a fost facut doar acum.

Din nou, va multumim pentru interesul acordat, insa nu vom putea continua aceasta competitie.
 

DeletedUser

Guest
Din pacate acest lucru nu e discutabil iar postul meu de mai sus serveste drept anunt, nu intrebare.... JDI dominand aproape aceasta sectiune a forumului, in special in tema concursului (si bravo voua pentru asta)...

imi pare rau sa zic sa ce ati hotarat aduce a dictatura. prin natura denumirii(Jucatorul lunii), indiferent de alianta sau jucator, lumea eroilor merita un concurs in care jucatorii sa fie recompensati luna de luna iar cel mai bun sa castige. faptul ca JDI reuseste sa domine nu inseamna sa tragem obloanele si sa inchidem pravalia... poate solutia ar trebui sa vina in gasirea de modalitati alternative de a face forumul mai atractiv, de a responsabiliza si implica cat mai multi jucatori.
cu sau fara voia voastra, cu sau fara medalie, un jucator se detaseaza pe parcursul unei luni si ar fi fair-play sa fie recunoscut de toata lumea, indiferent de alianta din care face parte.
 

DeletedUser6090

Guest
Sincer imi pare rau de decizia adusa, chiar nu va pasa de cei 70 de jucatori care si-au exprimat dorinta luna trecuta , de ce pe aceasta lume e stopat tot ? Fiindca ne dorim noi..cei de la JDI...? Sunt foarte dezamagita, motivatia nu e concludenta, am incercat sa respectam regulamentul, dar nu a fost ok pentru voi, inseamna ca nu va deranjeaza daca acest forum va ramane numai cu aceste postari..si atat.
Ati vrut sa ne retragem, ne retragem de pe forumul extern . Va doresc distractie placuta !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
King Elessar: Nu cred ca am spus vreodata ca e democratie. Doar fiindca aceasta intrecere a fost facuta pentru aceasta comunitate, participantii au fost alesi de dumneavoastra (jucatorii), voturile au fost ale dumneavoastra (jucatorii), asupra modului de desfasurare si asupra organizarii am avut tot timpul ultimul cuvant de spus.

La fel avem si asupra duratei. Imi pare rau, stiu ca voua, celor din JDI nu va pica bine, dar pur si simplu nu putem continua doar pentru atat. Concursul a inceput deja sa fie tocmai inversul a ceea ce noi ne doream de fapt prin organizarea lui, astfel nu-l vom continua. E atat de simplu, si chiar daca suna urat, inchei cu ce am inceput: Nu cred ca am spus vreodata ca e democratie.
 

DeletedUser6318

Guest
Domnul Norbit prin decizia luata ai reusit sa insulti o alianta intreaga(aproximativ 97 de persoane)... esti castigatorul medalie "calaul lunii August"...felicitari!!!
 

DeletedUser9381

Guest
..un chestionar cred ca ar rezolva aceasta problema. ar trebui sa avem si noi o opinie...jucatorii acestei lumi de eroi. si atunci vedem cum e cu democratia in anarhie saqu invers sau ce o fi aici!
 

DeletedUser

Guest
+1
raspunsul este in titlu

nu mai gg,la fel si pentru tine(ai intrat foaarte tarziu) ..sunteti 97 ...tu esti JDI-ist..ce doamne...:)))
cVRlSHZy8sk53xB8AHmb.png
 

DeletedUser

Guest
Domnul Norbit prin decizia luata ai reusit sa insulti o alianta intreaga(aproximativ 97 de persoane)... esti castigatorul medalie "calaul lunii August"...felicitari!!!

Multumesc familiei, prietenilor, colegiilor si nu in ultimul rand jucatorilor fara de care nu as fi putut obtine aceasta onoare. :))

Pe un ton mai serios. Imi cer scuze dar nu v-am insultat.
 

DeletedUser

Guest
...stiu ca voua, celor din JDI nu va pica bine...
daca mai citesti inca o data postarea mea, poate ai sa realizezi ca a fost facuta in cel mai neutru mod cu putinta. nu inteleg de ce ramai blocat mereu in ideea de a lua partea unora sau altora... eu unul am incercat sa subliniez, ca in spritul jocului e bine ca cel ce se detaseaza intr-o luna prin realizarile sale, sa fie recunoscut si apreciat de toti, chiar daca e coleg de alianta sau de competitie.
e prima si ultima oara cand ma implic intr-o discutie pe acest forum tocmai din respectul celor care investesc atat de mult timp intr-o joaca ce a devenit mai mult decat un hobby...
 

DeletedUser

Guest
@King Elessar: Dar nu iau parte nimanui. Pur si simplu asta e purul adevar. Sunteti singurii ce se plang. Ceilalti sunt ori indiferenti, ori mai rau, impotriva unei asemenea competitii. Sunteti singurii ce contesta acest lucru, fiindca sunteti cu predominare singurii participanti. Iar singurul motiv pentru care pare ca as lua parte cuiva e ca decizia e una contrara asteptarilor voastre. Chiar daca va apreciem pe de o parte pentru interesul acordat, pe de alta parte nu putem continua cu acest concurs doar pentru voi. Asa ceva puteti face si singuri in propria voastra alianta.

Va promit, insa, ca vom organiza un altul de luna viitoare si vom incepe cu lumea Achilles, ca o prima lume de proba. Insa de data aceasta va fi bazat mai clar pe fapte din cadrul jocului, decat pe voturi.

O seara placuta in continuare!
 

DeletedUser

Guest
@King Elessar: Dar nu iau parte nimanui. Pur si simplu asta e purul adevar. Sunteti singurii ce se plang. Ceilalti sunt ori indiferenti, ori mai rau, impotriva unei asemenea competitii. Sunteti singurii ce contesta acest lucru, fiindca sunteti cu predominare singurii participanti. Iar singurul motiv pentru care pare ca as lua parte cuiva e ca decizia e una contrara asteptarilor voastre. Chiar daca va apreciem pe de o parte pentru interesul acordat, pe de alta parte nu putem continua cu acest concurs doar pentru voi. Asa ceva puteti face si singuri in propria voastra alianta.

Va promit, insa, ca vom organiza un altul de luna viitoare si vom incepe cu lumea Achilles, ca o prima lume de proba. Insa de data aceasta va fi bazat mai clar pe fapte din cadrul jocului, decat pe voturi.

O seara placuta in continuare!

Eu iti promit la fel de diplomatic ca nu o sa fim acolo.Poate vor fi restul celorlalte aliante,poate pentru ei o sa fie interesant,pentru noi in schimb s-a terminat.Jucatori avem sa putem participa pe merite,toti medaliatii de pana acum merita cu varf si indesat medalia.
Aprecierile tale sunt lipsite de valoare,atata timp cat la un poll precedent au fost peste 70 de votanti si nu se tine seama de acest lucru macar 10% .In aceste conditii se inchide un astfel de poll.

Cum am zis,cand o sa mai fie un poll facut de tine sau de oricine altcineva,care sa totalizeze 70 de jucatori,o sa mai stam de vorba.Pana atunci tot decizia ta(de altfel irevocabila) , este fara temei si in defavoarea unui numar mare de solicitanti care doresc continuarea acestei idei. Nu credeam sa se ajungem la ignorarea numarului mare de jucatori care au postat.
Rugamintea mea este sa citesti cu atentie primul post facut de mine,daca iti permite timpul si poate ai sa vezi cine a gresit si cine nu a gresit,cine a respectat regulamentul si cine nu l-a respectat(care regulament???)

In fine faptul este consumat,decizia luat de tine afecteaza teribil de mult si este in dezavantajul tuturor. grepo....asa poate de plictiseala sau un dezinteres total,ne-am facut numarul pe achilles si am aratat atat pe extern cat si pe joc cine suntem si ce putem.
Multumim si spor la moderat!



Deoarece eu sunt cel care a deschis topicul propun inchiderea lui,consider ca nu are sens continuarea discutiilor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Am rămas datoare cu un răspuns, dar nu uit să-mi plătesc datoriile
Hai sa vedem cum au stat lucrurile:
1.Ultimul topic a fost facut de mine regulament nu a existat.(sau trebuia sa facem un rezumat al regulamentelor din trecut modificate si remodificate pana acum).
Regulamentul concursului trebuie respectat, dacă discutăm despre concursul ”Jucătorul lunii”

2.In regulament nu este specificat daca candidatul sustinut de anumite persoane,isi exprima dorinta de a participa sau nu la chestionar,ca sa se poata tina seama de acest lucru.
Dragoste cu sila nu se prea poate. Dacă jucătorul și-a exprimat dorința de a nu fi inclus, de ce fie să trecut în poll?

3.Cum este posibil ca sa se renunte la un chestionar in care numarul de votanti(pe o anumita lume) depaseste totalul de votanti cu mult fata de orice alt chestionar facut pana acum(pana si la chestionarul cu moderatori-moderatoare nu s-a inregistrat un numar atat de mare).
Nu au fost întrunite condițiile trecute în regulament: aceea de a exista minim 3 propuneri valabile

4.Dorim sa ne fie arat lipsa acceptului al vreunuia din candidatii propusi,mentionand faptul ca nu doreste sa fie introdus in poll.Atat shadowbob cat si bubulica nu si-au exprimat dorinta de a nu fi inclusi in chestionar.
Discuțiile pe care le-am purtat cu cei doi jucători sunt și vor rămăne private.

5.Shadowbob nu s-a impotrivit el din contra a asteptat creearea unui astfel de topic din partea moderatorului care nu si-a dat interesul ca acest chestionar sa mearga mai departe.
Shadowbob nu a fost împotriva concursului, ci doar a includerii în poll

6.bubulica nu si-a exprimat dorinta de a nu fi inclus in chestionar,el sustinand decat nemultumirea data de cel care la propus.
Jucătorul bubulică1 și-a exprimat destul de clar dorința de a nu participa. Poate mai clar de atât ar fi să-și dea delete la cont.

7.Conform regulamentului castigatorul lunii obtine o medalie.Fostul castigator nu a primito desi regulamentul spune despre medalie.Nimeni nu a luat nici o masura in aceasta privinta.
Eu știam că a primit medalia

8.Pe celelalte lumi functioneaza "Interviul Saptamanii" , aici s-a facut cerere sa functioneze macar odata pe luna.Promisiuni si vorbe goale.
Eu n-am promis că voi organiza ”Interviul lunii”. Am venit cu propunerea să adresați singuri întrebări directe celui despre care v-ați dori să aflați anumite lucruri.

9.Am urmarit evolutia lumii Achilles pe forumul extern,nici o miscare.A fost mort,mort,mort si nimeni nu a incercat o resuscitare.De fapt nimeni nu si-o doreste,toti vor sa leneveasca este prea mult de munca sa stai sa citesti ce au mai zis nebunii aia de pe grepolis.
Din punctul meu de vedere se doreste o musamalizare sau un motiv sa se renunte,la ce-si doresc un grup de jucatori.De ce vreti sa ne izgoniti,credeti ca va fi mai bine daca renuntam.Nu-i nici o problema asta vreti asta primiti.[/i]
Eu nu sunt platit cu gold sa incerc sa fac ceva util pe grepolis,sa aduc jucatori aici,sa poarte polemici,discutii,sa se imprieteneasca si totusi incerc.
Incerc sa fac ceva frumos sa fie bine la toata lumea atat staff-ului grepolis cat si jucatorilor. Am sa incerc sa-mi depasesc limitele in momentul in care un moderator(tu sau oricine altcineva va strange peste 70 de votanti intr-un poll indiferent de natura lui).
V-am demonstrat in nenumarate randuri cati suntem,ce putem si ce ne dorim. Doriti sa scapati de noi,va indeplinim dorinta.Ce am zis in punctele de mai sus,este realitatea si intentiile de ceva vreme.
Mușamalizare la ce? ce am avea de ascuns? Mi se pare nedreapta afirmația ta.
Întotdeauna perioada vacanței a fost mai puțin activă.
Echipa își dorește o activitate cât mai intensă pe forum mai ales dacă activitatea aduce jucători din toate alianțele

Astea fiind spuse eu am sa ma retrag de aici si de pe grepolis,sunt scarbit felul in care se procedeaza,atata timp cat se urmaresc alte interese decat cele care ar fi trebuit sa fie urmarite de drept,cele ale grepolisului.

Am sa revin decat in momentul in care am sa vad un poll unde s-au strans peste 70 de jucatori.Poate atunci o sa se realizeze faptul ceva functioneaza destul de bine si nu se mai vrea a renunta la el.
Rugamintea mea este sa nu stergi topicul si sa lasi jucatorii sa zica ce au de zis(daca vor mai intra pe forum in numar asa de mare).
Multumesc!

Nu cunosc nici un jucător de pe lumea Achilles, deci pot fi imparțială. Îmi doresc postări și de la ceilalți jucători. Nu am închis topicuri fără motive foarte serioase, nu am dat sancțiuni decât în cazuri grave de nerespectare a regulamentului și sunt deschisă la propunerile oricui.
Concursul ”Jucătorul lunii” nu se mai organizează. Vom organiza alte concursuri

Ce nu înțeleg este ce interese crezi că urmărim în afară de cele ale grepolisului?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus