Dezbateri privind "Jucatorul Lunii"

  • Autor subiect domnu.zamfira
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
In aceasta luna nu se poate organiza vot.
Motiv: Doar 2 propuneri valabile smenaru.ro si busy bee
"- Numărul minim de propuneri pentru a se organiza concursul este 3; nu există limită superioară"
Jucatorii: bubulica1 si shadowbob si-au exprimat foarte clar dorinta de a nu participa.


Aceasta este decizia doamnei moderator ODMM.

Hai sa vedem cum au stat lucrurile:
1.Ultimul topic a fost facut de mine regulament nu a existat.(sau trebuia sa facem un rezumat al regulamentelor din trecut modificate si remodificate pana acum).
2.In regulament nu este specificat daca candidatul sustinut de anumite persoane,isi exprima dorinta de a participa sau nu la chestionar,ca sa se poata tina seama de acest lucru.
3.Cum este posibil ca sa se renunte la un chestionar in care numarul de votanti(pe o anumita lume) depaseste totalul de votanti cu mult fata de orice alt chestionar facut pana acum(pana si la chestionarul cu moderatori-moderatoare nu s-a inregistrat un numar atat de mare).
4.Dorim sa ne fie arat lipsa acceptului al vreunuia din candidatii propusi,mentionand faptul ca nu doreste sa fie introdus in poll.Atat shadowbob cat si bubulica nu si-au exprimat dorinta de a nu fi inclusi in chestionar.
5.Shadowbob nu s-a impotrivit el din contra a asteptat creearea unui astfel de topic din partea moderatorului care nu si-a dat interesul ca acest chestionar sa mearga mai departe.
6.bubulica nu si-a exprimat dorinta de a nu fi inclus in chestionar,el sustinand decat nemultumirea data de cel care la propus.
7.Conform regulamentului castigatorul lunii obtine o medalie.Fostul castigator nu a primito desi regulamentul spune despre medalie.Nimeni nu a luat nici o masura in aceasta privinta.
8.Pe celelalte lumi functioneaza "Interviul Saptamanii" , aici s-a facut cerere sa functioneze macar odata pe luna.Promisiuni si vorbe goale.
9.Am urmarit evolutia lumii Achilles pe forumul extern,nici o miscare.A fost mort,mort,mort si nimeni nu a incercat o resuscitare.De fapt nimeni nu si-o doreste,toti vor sa leneveasca este prea mult de munca sa stai sa citesti ce au mai zis nebunii aia de pe grepolis.


Din punctul meu de vedere se doreste o musamalizare sau un motiv sa se renunte,la ce-si doresc un grup de jucatori.De ce vreti sa ne izgoniti,credeti ca va fi mai bine daca renuntam.Nu-i nici o problema asta vreti asta primiti.
Eu nu sunt platit cu gold sa incerc sa fac ceva util pe grepolis,sa aduc jucatori aici,sa poarte polemici,discutii,sa se imprieteneasca si totusi incerc.
Incerc sa fac ceva frumos sa fie bine la toata lumea atat staff-ului grepolis cat si jucatorilor. Am sa incerc sa-mi depasesc limitele in momentul in care un moderator(tu sau oricine altcineva va strange peste 70 de votanti intr-un poll indiferent de natura lui).
V-am demonstrat in nenumarate randuri cati suntem,ce putem si ce ne dorim. Doriti sa scapati de noi,va indeplinim dorinta.Ce am zis in punctele de mai sus,este realitatea si intentiile de ceva vreme.

Astea fiind spuse eu am sa ma retrag de aici si de pe grepolis,sunt scarbit felul in care se procedeaza,atata timp cat se urmaresc alte interese decat cele care ar fi trebuit sa fie urmarite de drept,cele ale grepolisului.

Am sa revin decat in momentul in care am sa vad un poll unde s-au strans peste 70 de jucatori.Poate atunci o sa se realizeze faptul ceva functioneaza destul de bine si nu se mai vrea a renunta la el.
Rugamintea mea este sa nu stergi topicul si sa lasi jucatorii sa zica ce au de zis(daca vor mai intra pe forum in numar asa de mare).
Multumesc!
 

DeletedUser9381

Guest
pentru ca exista jucatori foarte buni si merita sa castige titlul, trebuie sa continuie acest concurs!!!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Nu este normal ca acest concurs sa se opreasca.THe show must go on!MAkar atata lucru sa primim in schimb pentru toti banii si orele investite in aceast joc...Din cate am vazut s-a tot votat si lumea a intrat in numar mare pe forum.Nu cred ca este vina noastra,ca avem jucatori care se uita si le pasa de ceea ce se intampla pe forum iar aliantele dusmane .
Eu unul sunt impotriva deciziei Stoparii acestui concurs.
 

DeletedUser9219

Guest
concursul trebuie continuat, chiar daca ar fi numai un candidat...
daca ar candida doar o singura persoana la functia de presedinte ar insemna sa ramanem fara prezident?
ar fi absurd si ilogic.

gbdflowers18.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mai zamfira..
nu am raspuns destul de clar vis a vis de propunerea mmea la poll?
ce vrei sa-ti dau tie PM sa-ti spun mai pe romaneste ca ma enervati groaznic cu marlaniile de 2 lei?
Daca tot te crezi atat de smartboy,inventeaza altceva ,creeaza ceva prin care sa ajungi sa votezi la decernarea acelor medalii si nu te mai folosi de numele meu pe aici ca iau foc !!
 

DeletedUser5993

Guest
Uite ... eu asa o vad, da-ti acei lauri celor care iti doresc sa ii poarte, daca restu nu prezinta concurenta problema lor. Daca acest concurs, nu avea deloc sutinatori ar fi alta poveste.
 

DeletedUser

Guest
Ceea ce nu inteleg unii dintre voi e urmatoarea speta:
E haios ,hilar sau cum ati dori voi sa spuneti daca acest concurs s-ar desfasura doar cu jucatori JDI!!
Nu crezi asa ceva ?
Daca nu va deranjeaza,propun eu :
Doamna Odmm ,lasatii doamna sa se propuna intre ei, sa se voteze intre ei si acordati medalia castigatorului!
Suna stupid ,dar daca poporul asta vrea ,asta dati-le !
sa mai radem si noi un pic :))
 

DeletedUser

Guest
nu vad nci un motiv , de a nu continua acest concurs...
chiar imi doresc acest lucru mai ales ca in viitorul apropiat sau mai indepartat :)))) mi-as dori sa particip si eu cu o nominalizare macar!!!
va multumesc pentru optiune!
 

DeletedUser

Guest
eu sunt ok cu cu acest concurs si cel mai bun sa castige:)
 

DeletedUser1343

Guest
de acord si eu cu orgasmus
ie o prostie sa se opreasca concursul
 

DeletedUser

Guest
Din pacate concursul nu s-a desfasurat pana in prezent cum ni l-am fi dorit. Nici chiar pe aceasta lume, unde e mai degraba dorinta unei aliante, decat dorinta comunitatii.

Astfel, imi pare rau sa va anunt dar concursul "Personalitatea"/"Jucatorul lunii" nu se va mai desfasura (cel putin) in urmatoarele luni.

Va multumim sincer pentru interesul acordat!
 

DeletedUser

Guest
Ar fi super sa se desfasoare numai cu jucatorii JDI..oricum se stie care sunt cei mai buni..concursul asta este o modalitate de a arata si celorlatii jucatorii de pe celalte lumi cine sunt zmeii de PE Achiles!

Iar ce-i care tot comenteaza aiurea si se tot leaga de de jucatorul x sau y nu se simt bagatii in seama...sunt anonimi atat pe joc cat si pe forum..;)
 

DeletedUser

Guest
@smenaru.ro: Jocul are un forum al aliantei extrem de util in acest sens. Poate chiar mai util decat acesta. Sunteti bineveniti apoi sa anuntati castigatorul intern si pe acest forum..
 

DeletedUser10325

Guest
eu nu inteleg daca cei 2 au refuzat propunerea atunci sa se propuna alti 2 in locul lor pt a putea continua concursul , la fel ca si in orice concurs din viata reala sau orice alt concurs atunci cand un competitor renunta se introduc altii 2 pt a continua competitia pt a se putea alege un castigator iar daca cei doi sunt revoltati ...caci castiga doar din JDI , NIMENI NU OPRESTE COLEGII CELOR DOI SA I VOTEZE DIN PROPRIA ALIANTA,AAAAA JDI ESTE DE VINA CACI CEI DOI NU SUNT SUSTINUTI DE PROPRII COLEGI???? IAR PT ASTA SABOTAM UN CONCURS ??? JENANT RAU DE TOT
 

DeletedUser4734

Guest
Buna seara tuturor
sant de acord cu domnul Zamfira
aceasta medalie pentru noi este important ,, daca alti nu al vor e treaba lor
eu vreau sa continue acest concurs , si ma bucur pentru medalia primita azi ,si cu aceasta ocazie multumesc aliantei JDI
vreau sa se bucure si alti juc de aceasta medalie dupa parerea mea daca este propus numai un singur jucator si are numai un singur vot sa castige medalia ,concursul treb sa mearga inainte luna cu luna parerea mea
o seara buna
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea e sa se continuie concursul doar cu cei doi jucatori, daca restul nu vor sa participe!
 

DeletedUser

Guest
@smenaru: Nu ar fi fain,ci foarte haiosbdar daca va face placere ..vorba maestrului Norbit,alegetiva intre voi ,caci e acelasi lucru si comunicati rezultatul pe extern pentru imanarea medaliei!
@99kyl niciunul dintre cei 2 ,stimabile domn nu a dorit sa fie propus!Acei 2 au fost propusi de colegii tai doar pentru a se putea face pollul si a nu cadea in hilar, daca ar fi fost doar JDI-sti propusi !
acum intelegi situatia?probabil ca da ,din moment ce sunt convins ca acum ai intrat pentru prima oara pe extern!Nu e o problema grava ca ai facut-o deabia acum ,insa nu iti mai da cu presupusul la adresa celor 2!!!
 

DeletedUser

Guest
Eu as vrea sa continue acest concurs , mi se pare ceva frumos...
 

DeletedUser9386

Guest
Buna seara.este un joc un concurs asa ca meritam sa mergem mai departe si sal cistigam nu?parerea mea este sa continue acest joc iar cel mai bun sa cistige.ce este de pierdut daca va continua?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus