Deci, dați-o naibii de treabă!

  • Autor subiect DarkAngel 4ever
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Fain! Fără anunț prealabil de mentenață sau ceva asemănător, acum 1 minut , în mijlocul lansării de atacuri coordonate și planificate la nivel de alianță, te aruncă afară din joc ,, ne cerem scuze...executăm lucrări de mentenanță''
Și uite așa... //Modificat de echipa de moderare// o noapte de chat pe skype cu coordonări, am apucat să lansez acum o parte de atacuri...terestre, evident, dar navalele le voi lansa la primăvară, probabil, când vor trece ninsorile. Deci...serios....//Modificat de echipa de moderare



Mod de întreţinere
Ne cerem scuze, efectuăm lucrări de întreţinere. Aţi fost deconectat automat.


l.e.

și-a revenit acum serverul. totuși, situații de acest gen sunt inacceptabile!
dacă îmi cade curentul, înjur renelul. dacă îmi cade netul, înjur rds-ul. cade serverul...înjur pe aici.
scuze limbajul, dar mi-am ieșit din fire!

//Norbit: Indiferent de situatie, te rog sa ai mai mare atentie la limbajul folosit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Din cate am vazut eu aici s a anuntat destul de clar ca se va trece la o noua versiune. ba chiar eu asteptam coroana de conducator. acu sa ne fie cu iertare dar forumul asta e pentru toti , chiar si pentru fostii moderatori care stiu mai bine una alta
Versiunea 2.19

Thread Tools
Display

13.02.2012, 15:37:59 #1
Stil
Stil este offline
Community Manager Stil's Avatar

Adaugă data
03.02.2010
Discuţii
478

Standard Versiunea 2.19

Functii noi/Modificari:

O noua grafica de noapte e implementata pentru harta
Premium: Numele jucatorului va aparea din nou langa numele orasului in Centralizatorul de comenzi.
O coroana va fi afisata in profilul jucatorilor ce au castigat lumea impreuna cu alianta lor.
Balonul de informatii de la intreruperea comenzilor din Cazarma si Port arata mai multe informatii.
Dupa ce intemeietorul unei aliante e sters, urmatorul intemeietor va fi ales dintre cei cu drepturi de lideri.
Se vor afisa link-uri catre minunea lumii sau catre insula despre care se face referire in rapoartele privind dezvoltarea minunilor lumii.

Probleme reparate:
In cateva cazuri fereastra "Privire generala a orasului" nu mai aparea in cazul in care era minimalizata si jucatorul dadea click pe optiunea "Privire generala a orasului" din meniul principal.
Capacitatea de transport nu se reimprospata corect cand jucatorii doreau sa trimita resurse unei minuni ale lumii (problema de aspect).
S-a reparat o problema la contorul din ferestrele minunilor (problema de aspect).
In anumite cazuri au fost aratate puncte pe minus in Clasamentul jucatorilor.
Orasul nu era schimbat cand un jucator dorea sa atace un nou sat de tarani din Centralizatorul de farmare (Sate).
Anumite caractere specifice unor limbi straine stricau listarea oraselor.
Unitatile si resursele erau afisate una deasupra celeilalte in Centralizatorul de comenzi.
S-a reparat o problema in care functia "Mergi la" din meniul oraselor nu arata vectorul in toate cazurile.
In anumite situatii satele de tarani si minunile lumii nu erau afisate pe harta in timpul glisarii acesteia.
Era afisat un link gresit in balonul de listare a comanzilor pentru orasele sub cucerire.
In anumite cazuri browser-ul "murea" daca fereastra "Agora era minimalizata" iar orasul era schimbat.
S-a reparat o problema in care aparea "undefined subject" (subiect nedefinit) in notificarile despre minuni.
Sistemul de invitatii nu functiona corect in anumite cazuri.
S-a rezolvat o problema de traduceri a descrierii punctelor de cercetare.
S-a rezolvat o problema prin care minunile lumii dispareau de pe harta (problema de aspect.)
Jucatorii vor putea acum vedea corect prietenii invitati.
S-a reparat o problema prin care anumite minuni ale lumii lipseau din clasamentul minunilor lumii.
S-a reparat o problema in centralizatorul de comenzi ce aparea uneori gol sau avea un continut eronat.
Listarea oraselor nu se facea la fel indiferent de modelul browser-ului.
In anumite cazuri jucatorii nu puteau da vraji asupra unui atac.
S-a reparat o problema in care planificatorul de atac arata anumite orase de doua ori sau nu le arata de loc.
Senatul nu se actualiza corect dupa activarea functiei "Administrator"
S-a reparat o problema in care jucatorii ce schimbau orasele rapid ajungeau dusi in marea 1.
Dupa ce un jucator cucerea un oras, atacurile in curs asupra orasului respectiv nu erau afisate corect.
In fereastra de atac asupra satelor de tarani nu se actualiza bara de populatie necesara in timp ce se produceau modificari ale trupelor.
S-a reparat o problema in care functia de "Ramaneti conectat?" nu se dezactiva dupa schimbarea parolei.
S-a reparat o problema in care unitatile dintr-un plan de atac nu erau corect introduse in fereastra atacului.
Dupa ce un post era sters din forumul aliantei, jucatorul era directionat catre primul post in loc de ultimul.
S-a reparat o problema in care bara de glisare lipsea in rapoartele de comert.
Cand se marea forumul fereastra forumului aliantei, anumite forumuri erau ascunse in partea de jos.
Data primirii medaliilor diferea uneori fata de informatiile din profilul jucatorilor.
S-a reparat o problema in care, in anumite situatii, nu se acordau resurse dupa ce era verificata adresa de e-mail.
Utilizatorii conectati prin Facebook primeau un mesaj de eroare prin care li se spunea ca parola introdusa nu e corecta, in cazul in carea doreau sa foloseasca functia "Reincepere a jocului".
Jucatorii nu vor mai primi mai mult de o notificare pentru medalia primita in urma detinerii unei intregi insule.
Anumite comenzi ce au trecut nu erau sterse din Centralizatorul de comenzi.
S-a reparat o problema prin care se putea ajunge la - (minus) cu populatia.
S-au reparat cateva probleme de traducere.
S-au adaugat cateva elemente grafice ce lipseau.
S-au reparat cateva probleme de stilizare pentru Internet Explorer 7.

Omul este cel mai putin el insusi atunci cand vorbeste in propria persoana. Da-i o masca, si el va spune ADEVARUL
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dorule, treci și popăte în bot sau unde mai dorești pe privat. Ce mama naibii are treabă implementarea unei noi versiuni cu probleme de mentenanță, neanunțate pe nicăieri!? Ia-ți coroana și fugi tare!

@ Norbit.

Joc, din nou, cu aceeași dăruire ca în trecut. Și îmi pierd destul timp pe joc. Organizare...bla...bla... Doar mă cunoști. Și dacă am probleme de joc, ies și urlu. Nu am nimic cu absolut nimeni, dar măcar lăsați-mă să urlu, atunci când am dreptate.
Limbajul, rog scuzați. Accept fără crâcneală și avertismentul.
Numai bine.

l.e.

se poate închide..arhiva.. din nou, cu toate scuzele mele pentru limbaj.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ia uite fata, ce ar fi sa fugi tu de tot. iar de pupat ma abtin. te las pe tine. :) si cam ce crezi tu ca inseamna mentenanta? intretinere sau update al noi versiuni nu s-ar incadra in asta doar pentru ca ai tu de dat atacuri? iti spune stil clar ce se va intampla si tu nimic fata, tu batman
si nu te scuzam ca nu vrem. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ăăhhh? Te treziși!? Sau încă mai ești în starea ta, naturală ce-i drept, de veșnic adormit!
Înainte de a te trezii ( dacă e posibil!) postând ceva, pe undeva, citește cu atenție, ceea ce a vrut să spună celălalt.
Vă treziți vorbind, unii dintre voi, nu generalizez aici, dar efectiv unii parcă vorbesc doar să se afle în treabă.
NU era nevoie de tot copy/paste-ul acela. Era suficient link-ul către postare ( asta în cazul în care nu aș fi citit, deja! ).
Dar, Doruleț, Doruț... unde anume ai văzut tu că acolo este răspunsul problemei ridicate de mine!?
Dorele! Dacă nu te miști mai vioi...închide la non stop!

l.e.

acum am văzut ce motou ai. Conformează-te! Și încearcă să strălucești...prin tăcere!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu stiu ce s-a intamplat pe forum azi de toti forumistii au fost amabili unii cu altii pe toate topicurile, iubire, foarte multa iubire si sentimente de mangaiere fizica unii pe altii toata ziua, mai mai sa-si ofere flori ... asa ceva... o fi dat Valentine peste forumul asta mai tarzior decat fuse programat...
 

DeletedUser

Guest
ăăhhh? Te treziși!? Sau încă mai ești în starea ta, naturală ce-i drept, de veșnic adormit!
înainte de a te trezii ( dacă e posibil!) postând ceva, pe undeva, citește cu atenție, ceea ce a vrut să spună celălalt.
Vă treziți vorbind, unii dintre voi, nu generalizez aici, dar efectiv unii parcă vorbesc doar să se afle în treabă.
Nu era nevoie de tot copy/paste-ul acela. Era suficient link-ul către postare ( asta în cazul în care nu aș fi citit, deja! ).
Dar, doruleț, doruț... Unde anume ai văzut tu că acolo este răspunsul problemei ridicate de mine!?
Dorele! Dacă nu te miști mai vioi...închide la non stop!

L.e.

Acum am văzut ce motou ai. Conformează-te! și încearcă să strălucești...prin tăcere!

Abia acum inteleg de ce nu mai esti moderator. Felicitari lui Stil. A facut ceea ce trebuia. Pacat ca nu a facut mai demult.
Si nu se zice motou (doar daca te gandesti la popou). Se zice motto. Nasol cand nu mai esti moderator. Nu mai inchizi cand ai chef ci atunci cand au altii chef.
B-)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ia terminati voi doi, va rog..

Dark.. Inteleg ca esti nervos ca ai pierdut trupe, timp, etc.. dar ia uite:

Versiunea 2.19
(creat pe 13.02.12 la ora 15:39)

Dragi jucători,

În data de 16 Februarie se va trece la nouă versiune de joc 2.19
Fiecare lume va suferi o întrerupedere de aproximatix 10 minute.

Asta scrie pe pagina principala cand intri in joc.. Anunt facut in data de 13.. Cu 3 zile inainte.
Multe lucruri nu merg chiar cum ar trebui si uneori le mai ratam si noi, insa de data asta nu poti spune ca nu s-a anuntat..
 

DeletedUser

Guest
ok sefu. eu am terminat. imi iau coroana cu dreptate cu tot si nu mai postez aici. asta e ultimul ;)
 

DeletedUser

Guest
Nasol! Pentru fiecare amarat de concurs sau mai stiu eu ce, primesc circulare halucinante, din partea echipei.
Pentru asta, nu! Surpriza! Eu raman logat permanent pe joc! Nu ma loghez, nu ma deloghez! Nu aveam de unde stii!
Daca stiam, iti dai seama ca nu mai pierdeam timpul cu planificarea, pentru 16.
Plus de asta, chiar daca ar fi fost asa, nu ar fi fost ok sa se specifice si intervalul orar?
Nu, nu intelegi pentru ce sunt nervos, dar am sa explic ca, din cauza acelor minute...10-15, nu mai retin cate au fost, nu am mai putut lansa asa cum trebuie.Nu numai eu. Dar, nu-i asa...cui ii pasa? Probabil, nimanui.

//Editat de Norbit: Te-am rugat sa incetezi.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus