De ce victimele facute in sprijin nu aduc puncte?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cred ca intrebarea e deja pusa in titlul topicului, dar musai sa scriu si aici ceva ca apara, asa ca reiau:
De ce atunci cand omori din trupele celui care ataca un oras pe care ai trupe trimise in sprijinire, nu primesti puncte de batalie, dar atacatorul primeste pentru trupele pe care ti le-a omorat?
'ai?!:mad:
 

DeletedUser

Guest
In momementul in care trimiti trupe sprijin catre un oras si acestea sunt atacate de trupe straine,punctele de batalie vor fi ale jucatorului sprijinit,nu ale jucatorului care trimite sprijin.
 

DeletedUser

Guest
Un raspuns simplu la o astfel de intrebare ar fi incurajarea atacurilor asupra altor jucatori pentru a te putea dezvolta, nu pentru a fi inactiv si doar sa trimiti sprijin.
 

DeletedUser

Guest
De-aia am si inceput intrebarea cu de ce.:D
Nu ti se pare o aiureala? Adica aparatorul are 1 soldat, eu il sprijin cu 1000, atacatorul mi-i omoara pe toti, pierde si el 900, atacatorul = 1000 puncte, aparatorul = 900 puncte, Gabi73C = mandria de a mai descoperi inca un rahat al minunatului joc.

Asa?!:mad:

'ti-ai dreacu de nemti, de-aia ati pierdut doua Finale Mondiale secolu' trecut, de bine ce stiati sa luati puncte de batalie, aham!

Un raspuns simplu la o astfel de intrebare ar fi incurajarea atacurilor asupra altor jucatori pentru a te putea dezvolta, nu pentru a fi inactiv si doar sa trimiti sprijin.
:mad:Bre, nenea! Vezi ca-s nervos cu nervii din cauze lesne de ghicit! Si daca sunt mai dezvoltat decat Arnold cand zicea I'll be back, si n-am nevoie sa mai atac pe altii, motiv pentru care imi fac doar trupe de deff, ca sa-i deff pe colegii subdezvoltati? Ha!?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Gabi73C, poate că ar fi mai bine să faci o propunere cum te gândești, să fie socotite puncte de bătălie și pentru cei care oferă sprijin.

Eu m-am gândit la așa ceva, dar m-am încurcat la multitudinea de variante posibile.

Adică, cum să fie împărțite punctele de bătălie la toți are au trupe acolo, în funcție de tipul lor și de cantitate.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus