Cutia Pandorei

Gymus

Membru activ
Cutia pandorei, nu are nici o logica. E o mare taca, Cand zici ca termini si tu o cutie, numai bine ca-ti esueaza 2-3 misiuni si se termina armata. Reusesti o misiune la care nici nu te astepti si o alta la care ai barele pline iti esueaza. Nu mai zic de cadourile din cutiile inchise, vai si amar.
Erai mai ok macar daca puteai sa deschizi aceasi cutie de 2-3 ori...
 

DeletedUser14175

Guest
pai asta am zis ei eu ... se pune semnul egal intre grifoni si bireme ... pai decat bireme, sa ne dea grifonii
 

DeletedUser14175

Guest
mda ... eu am facut vreo 5 misiuni la cutia 22 si toate esuate ... am pierdut cam toate sabiile si arcurile
 

DeletedUser14175

Guest
pai cutia 40 nu cred ca o poate deschide careva, cred ca are sansa 5% sau chiar 1%
 

DeletedUser14175

Guest
Si care e dement sa incerce o cutie cu sansa maxima de 5% ?
 

DeletedUser15825

Guest
Screenshot_19.png
 

elias21

Membru
Fac această postare în ideea în care, poate cineva chiar o să își răpească câteva secunde pentru a citi despre ce se vorbește pe aici. O să încerc să fac referire strict la experiența mea cu acest eveniment, doar în cadrul lumii Edessa fiind singura pe care activez după o perioadă destul de mare de pauză.
Ideea unui eveniment la baza căruia stă activitatea pare foarte promițătoare, care m-a încântat inițial, dar consider că punerea în practică lasă de dorit. Timpul consumat, eventual și monedele de aur, în raport cu recompensele nu merită pentru o mare parte din jucători. Recompensele în proporție de 75% sunt prea puțin folositoare, mai deloc atractive, doar cele patru praguri cu recompense mari fiind importante, deși ultimul tinde să fie aproape imposibil de obținut (poate trei jucători, cinci cu noroc? din vreo cinci sute care pot fi numărați din prima zi a evenimentului pe acestă lume). Timpul mare de așteptare, șansa mică de capturare a unui spirit fac din ultimele nivele un coșmar, care prea puțin merită efortul depus.
Pentru o viitoare îmbunătățire e clar că ar fi placul tuturor ca recompensele să fie revizuite, odată cu creșterea dificultății să crească și gradul de recompensare (astfel se poate crește chiar și consumul de monede de aur, deoarece o recompensă atrăgătoare uneori te face să nici nu ți seama de costuri). O altă idee ar fi ca pe viitor să scadă numărul de nivele, astfel oferind o mai bună oportunitate tuturor jucătorilor sau poate chiar reducerea timpilor aceștia infernali de așteptare, dacă nivelele sunt de neschimbat. O cutie după nivelul 30, într-o zi mai puțin norocoasă, necesită undeva la 8-10 ore fără cele 5 ore dintre cutii, exagerat de mult raportat la recompensele disponibile.
 

DeletedUser15825

Guest
si Stil asteapta parerile noastre :) si pt ce ? sa scoata el bani
s43.gif
money_09.gif


eu am pus capacul cutiei cu nr. 40
money_17.gif

ce credeti ca a urmat ?
da, cutia 41
Screenshot_32.png
 
Sus