Cum se foloseste Planificatorul de atacuri in urmatoarea situatie

buburuzza

Membru Nou
Am 1 Raport de Spionaj asa ca stiu ce trupe are tinta; vreau sa stiu daca e posibil cu Planificatorul de atacuri sa aflu ce trupe am nevoie ca sa il curat. Sau daca exista in Grepolis un asemena instrument.
Multumesc

dumitsor

Membru
In raportul de spionaj ai un buton "simulator", apesi pe el si iti ia automat toate trupele din spionaj si le baga in simulator(simulatorul il gasesti in AGORA - SIMULATOR). De acolo depinde doar insa doar de tine ce trupe alegi pe atac. Inainte sa mai pui alte intrebari iti recomand sa te joci in simulator cu mai multe tipuri de trupe de atac/aparare. Simulatorul este foarte bun daca vrei sa inveti jocul, de exemplu daca pe orasul inamic sunt hopliti atunci este bine sa ataci cu prastiasi, daca pe orasul advers sunt luptatori cu sabie atunci ataci cu hopliti si tot asa incerci deferite combinatii si vezi ce te avantajeaza. In planificatorul de atacuri iti poti planifica pur si simplu atacuri, trupele cu care ataci insa sunt decise de tine.

buburuzza

Membru Nou
Multumesc, este foarte bun raspunsul.
Cred ca exista pe undeva si un tabel adica cu ce trupe sa ataci pentru anumite trupe defensive.
:cool:
Mersi inca o data!

Sus