Cucerire

  • Autor subiect DeletedUser3222
  • Data de început

DeletedUser3222

Guest
Buna,

Este o chestie care ma macina de ceva timp.

Daca am dat revolta pe un oras, si vreau sa trimit nava de pe un oras care are nava cercetata dar nu si revolta, cuceresc orasul sau imi revine nava ?
 

DeletedUser7210

Guest
Poti cuceri doar orasele fantoma fara sa ai cercetata cucerirea:D
 

DeletedUser3222

Guest
Sunt atatia care imi dau raspunsuri diferite ...

Mersi, atunci nu o sa risc sa incerc o nava de pe un oras fara revolta cercetata.
 

DeletedUser3222

Guest
Toti spuneti ceva diferit ...

Complicat mai e. Asta e, o sa experimentez singura maine seara sa fiu convinsa total.

Multumesc oricum de raspunsuri !
 

DeletedUser13911

Guest
Nu fi suparata,asa e pana la capat...pe forum aici e plin de mojicii si asa zise glumite dezinteresate.Partea proasta e ca unul a facut misto de tine,facandu-te cuceritoare de fantome....asta e ala micu', Cristinel...celalalt,a dat-o cotita de dupa gard,raspunsul lui initial a fost "apa de ploaie",posibil ca "se uita la alt film"...
Nu voi raspunde eu ,pentru ca s-ar interpreta si nu o doresc,INSA , tinand cont de rubrica unde e postat ,unul din moderatori sa lamureasca treaba,cred ca e logic si firesc.
 

DeletedUser7210

Guest
Stai ma in patratica ta,nu mai iesi la lumina ca o iei razna
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
Ai trecut cu T90 peste el, inainte si inapoi, cred ca ai facut-o intentionat.
 

DeletedUser13911

Guest
doamne de ce unii au capul doar sa nu le ploua in gat???

Stimate maestru al show-urilor anoste ,un hihihi sau hahaha ilar contopit printre "tz"sh'& co ,avand ca si garnitura replici celebre din germana anosta si engleza binecunoscuta si de fiimea cea mica ,nu te absolva de raspunsul haotic ,pardon,jalnic am vrut sa spun.
Am sa-l ti-l prezint inca o data, raspunsul,evident,.....citeste cu atentie,vad ca stii sa o faci.
Heloou draga malina!! se pare ca iar ne intalnim accidental si din pura coincidenta...daca ar fi sa-l citez pe mai marele nostru Spataru : drumurile noastre toate , se vor intalni vreodata...hehehehe...no, dara hai draga sa te luminez...eman atata lumina sufleteasca incat umbresc mintzile luminate...hihihihhi...asa ca darling, sa inceapa teoria: orasul target care a incasat revolta poate fi cucerit cu o nava trimisa de pe orasul care a atacat cu revolta...adica nu poti sa dai revolta cu orasul x si sa cuceresti cu nava de pe orasul y...poti sa ai cuceririle pe ambele...orasul care baga revolta, baga si nava...verstehen sie?...merita nicu penalizari la impozite...pai te-a lasat saracutza fara sa te pregateasca pt macelul care vine....hihihihihii


Restul e cancan,nu ma bag la show,am destule bube,sunt cum doresti ,poate mai rau,sau cine stie...spicuiesc de la tine dar in alta ordine..progenitura care trece drept ,olog psihic cu un simt olfactiv dezvoltat pentru otravuri.
Despre consilier,vorbind,....cauta-l tata,bati campii cu o voiosie debordanta ,parol ca fara logica in "declaratii"
Din obisnuinta nu fac servicii mai nimanui,tie am sa iti fac totusi unul....am sa iti aduc aminte ca raspunsul tau nu e atat de genial de simplu si corect.Ai fi genial daca ai recunoaste ca ai zbarcit-o.

- - - Actualizat - - -

Stai ma in patratica ta,nu mai iesi la lumina ca o iei razna
Si cum spunea destul de des Bobitza...."mars bobi ca te musca doamna"

- - - Actualizat - - -

Ai trecut cu T90 peste el, inainte si inapoi, cred ca ai facut-o intentionat.
Vezi ca sunt cam 9 variante inbunatatite de tatuka,mare grija la alegerea senilelor..:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
"Exajerezi" cu bobul, christy222 a postat un raspuns in limitele bunului simt ,a fost insa iritat de exprimarea, citez : "pe forum aici e plin de mojicii si asa zise glumite dezinteresate.Partea proasta e ca unul a facut misto de tine,facandu-te cuceritoare de fantome....asta e ala micu', Cristinel..." si a revenit zicand ceva de patratica, poate pe buna dreptate!
 

DeletedUser13911

Guest
"Exajerezi" cu bobul, christy222 a postat un raspuns in limitele bunului simt ,a fost insa iritat de exprimarea, citez : "pe forum aici e plin de mojicii si asa zise glumite dezinteresate.Partea proasta e ca unul a facut misto de tine,facandu-te cuceritoare de fantome....asta e ala micu', Cristinel..." si a revenit zicand ceva de patratica, poate pe buna dreptate!

Money,atat timp cat intrebarea a fost pusa intr-un cadru oficial,postata nu la spam sau war pe o lume oarecare ,imi pare deplasata atitudinea lui si nu in limitele bunului simt...e in limitele mistoului etern fata de unii care intradevar nu stiu si doresc sa afle .
cu bobi....nu stiu daca de patratica..ci iesirea aia la lumina nerecomadata o deranjat ....
 

DeletedUser7210

Guest
Money,atat timp cat intrebarea a fost pusa intr-un cadru oficial,postata nu la spam sau war pe o lume oarecare ,imi pare deplasata atitudinea lui si nu in limitele bunului simt...e in limitele mistoului etern fata de unii care intradevar nu stiu si doresc sa afle .
cu bobi....nu stiu daca de patratica..ci iesirea aia la lumina nerecomadata o deranjat ....

Ma eu ti-am spus sa stai in patratica ta,ai o atitudine de periferie si mai bine ai ramane acolo...i-am spus ca doar orasele fantoma se pot cuceri fara sa aibe cucerirea cercetata...sa inteleg ca nu stii sa citesti?:D cum ai dedus tu ca il acuz ca ia numai fantome?:)) de altfel imi e si prieten:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Ma eu ti-am spus sa stai in patratica ta,ai o atitudine de periferie si mai bine ai ramane acolo...i-am spus ca dar orasele fantoma se pot cuceri fara sa aibe cucerirea cercetata...sa inteleg ca nu stii sa citesti?:D cum ai dedus tu ca il acuz ca ia numai fantome?:)) de altfel imi e si prieten:)

Am asteptat sa raspunzi,ceva mai devreme am recitit raspunsul tau.Recunosc ca din viteza nu am citit in acel contest cuvantul DOAR.FAra de el se intelege altceva.E corect raspunsul tau si imi cer scuze pentru acuze.
Pentru treaba cu bobi ....nu,traiesc pe premisa ce oferi aia primesti.
 

DeletedUser13911

Guest
Devianta e germana anosta pe care o folosesti,ti-am mai spus ca nu e necesar sa folosesti ceva ce nu stii bine.Natura te invata prost pe tine ca varsta e proportionala cu intelepciunea,sunt exceptii de la regula ,de la masurarea numarului de neuroni pe curba gaussiana.
Ceea ce ti-am spue eu acum e natural si nu are nici o legatura cu ce "debitezi" fara de logica.
Cum pare-se ca nu vei recunoaste ca ai dres busuiocul, am sa iti raspund pe sensul in care te exprimi.In general, unora chiar trebuie sa te spui pe limba lor pentru a pricepe.
Stand-up-ul anost ce il practici in serverele lu'Fritz are o conotatie idilica ce seamana cu conversatia cool a 2 pusti pe mess-ul etern ce unora,ca tine, le coloreaza trairile.
Ceva mai sus spuneai bine ca lumea are standarde ceva mai inalte,nici nu ti-ai dat seama cata dreptate iti murmurau buzele...pacat ca ce e mai sus plasat nu sesiza sensul celor spuse.Pastoralele oldman,aquaman & co nu iti ridica rangul inteligentei pe care incerci sa o etalezi privitorilor,ci dimpotriva.Cand faceam glumite de genul,exista posibilitatea ca mataluta sa te fi incaltat cu fesul pe dos,insa asta nu iti rezerva dreptul sau nesabuita lejeritate de a face anumite persoane senile.Maturitatea stimabile domn nu se masoara nu ani ci in gandire si exprimare.Intuind ca esti deja o persoana matura ,raman gandind ce iti framanta eul de faci atat uz inutil de neuroni.
Ca si o paralela la ceea ce iti spuneam,pana si faptul ca foloseti in scrierea obisnuita ,in conversatie,bolduirea cuvintelor ,indica o acuta nevoie de atentie,indica un individ ca prezinta o disfunctie a trairilor interne pe care individul ,inconstient ,le prezinta multimii.Ceva de genul"eu vreau sa fiu sef,asta imi doresc,ceea ce spun e lege si nimic nu e altfel"Treaba tine de psihiatrie,e o deplasare de personalitate,o disfunctie a ei de la drumul firesc.Daca sentimentul ar fi controlat,ar fi ok...in sensul postarilor nuantate si vadit intentionate pentru a creiona (subiectiv sau obiectiv,dupa caz) o situatie.
Intorcandu-ne la priceperea de care imi povesteai cu sarm,draga magnat al cuvintelor irosite inutil,nu mai uza atat de inteligenta nativa(ai obsevat am spus inteligenta si nu desteptaciune,e o diferenta majora intre ele)uzura prematura si nejustificata duce la moartea neuronilor.Acestia nu se regenereaza .... ai sa ajungi ca in scurt timp sa nu mai poti creea sinapse.Pentru asa ceva ai nevoie ,vorba lu' neica A. Velea ,MINIM DOI(neuroni).
Nu mi-ar place sa vad un senil la o varsta frageda redusa de amorul ghebos al culturii de scara de bloc.
 

DeletedUser13911

Guest
Eu nu am ajuns sa o practic,nu o mai practic ,e mai corect spus.Vinovatii...??? 2 femei...Anca si sotia mea...
Vorbind despre urat(chipurile),nooooo...il ador,insa fac trimitere la standardele mai ridicate de care vorbeai :)
Nu detest stilul ci libajul.
 

DeletedUser7478

Guest
Copilul a pus o intrebare simpla si uite ce topic stufos ajuns plin cu adrese rautacioase si chiar debile in unele cazuri, nu dau nume.
 

DeletedUser3222

Guest
Ne tii pe jar, stii si nu vrei sa ne zici cine...

Pâna la urma nu am mai incercat, am avut altele pe cap, când o sa incerc o sa scriu aici ce si cum a iesit, pâna atunci, spor la joc si mersi pentru raspunsuri !
 
Sus