Cucerire si colonizare

  • Autor subiect DeletedUser16357
  • Data de început

DeletedUser16357

Guest
daca cuceresc un oraș e ca si cum as continua contul cuceritului si cont meu, dacă colonizez voi continua cu orașul actual si cu cel colonizat?
 

DeletedUser1411

Guest
Atunci când cucerești un sat aparținând cuiva, e ca și cum ți-ai însuși un lucru care nu a fost creat de tine, dar l-ai câștigat pe drept, luptând pentru el.

Atunci când colonizezi, e ca și cum ai lua-o de la început cu primul oraș. Construire și dezvoltare.

In ambele cazuri, ar însemna că vei avea mai mult de un oraș, așa cum ai început sa joci.
 

DeletedUser16357

Guest
Deci dacă colonizez o sa am 2 orașe , unu nou si cel inițial?
 

nicol 10

Stie Tot
Pe care lume joci pana la urma? Dacă mă uit pe Olimpia, pot spune ca este devreme sa vorbim de nava. La 1088 puncte nu poți avea Academie 13 și Port construit, imi dau și eu cu parerea
 

DeletedUser1411

Guest
pastreaza monedele pentru administrator. iti va fi mai de folos decat o nava facuta in repezeala.
 

nicol 10

Stie Tot
Nu m-am gandit la Sparta, ok atunci, vorba lui alcsandra, păstrează monedele pt Administrator, când va fi cazul, nava o faci rapid cu o Chemare și o Recrutare accelerată.
 

DeletedUser16357

Guest
Eu nu mai inteleg nimic... e unu lângă mine care are doar 2 clădiri mai mari decât ale mele (cazarma cu 5 nivele si academia cu 2) iar in rest eu am toate clădirile cu minim 2 nivele mai mari si totuși el are mai multe puncte decât mine... cum fac sa am mai multe puncte
 

DeletedUser1411

Guest
Adică trebuie sa îți ridici minele (ca sa ai resurse) , sa ridici portul (ca sa ai nave) , sa ridici cazarma (ca sa ai trupe pedestre). Sa ridici zidul .. care te apara împotriva inamicilor.
Astea sunt importante.

Fiecare nivel de cladire are un anumit număr de puncte. In funcție de cum decizi sa le crești, creste și numărul de puncte al orașului.
 
Sus