copiem?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
e bine sa copiezi ce este in alta parte sau nu?
(nu este pool , este dezbatere)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4006

Guest
Eu zic ca da, e o Tara Libera, putem sa facem ce vrem noi in ea :D
 

DeletedUser

Guest
Am trecut de 89`....Traim in democratie....Da,dupa parerea mea e kk !
 

DeletedUser

Guest
e bine da nu daca se da unu cu gatul in fantana il copiezi si te dai si tu ca e democratie :D
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea e ca NU e bine!

_________________________________________
(SW)Daca vin spre tine din spate, pazeste-ti spatele! (SW) (P)Dar daca vin spre tine din fata, sa nu ai sperante prea mari! (P)
 

DeletedUser

Guest
depinde ce si de unde :) daca drepturile de autor sunt aplicate atunci nu e asa ok sa faci plagiat :) eventual ceri dreptul de a copia altfel ... nu e frumos :)
 

DeletedUser57

Guest
De copiat sau nu...

Dupa parerea mea nu este bine sa copiezi, ci sa ai idei originale pe care sa le pui in practia..de ce sa copiezi dupa altul care poate a facut rau sau a facut bine?
ce suntem noi ca oameni daca este sa compiem ceva?

imitatori...decat sa imit toata viata mai bine am ideile mele proprii chit ca sunt bune sau nu :p
 

DeletedUser4006

Guest
De copiat sau nu...

Dupa parerea mea nu este bine sa copiezi, ci sa ai idei originale pe care sa le pui in practia..de ce sa copiezi dupa altul care poate a facut rau sau a facut bine?
ce suntem noi ca oameni daca este sa compiem ceva?

imitatori...decat sa imit toata viata mai bine am ideile mele proprii chit ca sunt bune sau nu :p
Si eu am unele lucruri originale(ex: "dany" este scire cu-n singur "n", nu cu 2 de "n", adica "danny") . Dar, eu am inteles despre copiat ca scris
(ex:user1: tra la la
user2: tra la la) :D
 

DeletedUser

Guest
Hmm, sa copiem ca e democratie? sau libertatea de-a face ce vrem noi? ma indoiesc, ca ne impiedica drepturile alea de autor si totusi......nu ma refeream la asta, ma refeream la forme, sa inventam de exemplu nu stiu ce institut , sau nu stiu ce fel de poezie, sa copiem de exemplu palmieri in centrul bucurestiului cand nu rezista clar la clima.Le copiem pentru ca sunt si au dat rod la altii, sau le copiem pentru ca se potrivesc si-ar putea da rod si la noi?
 

DeletedUser4006

Guest
Hmm, sa copiem ca e democratie? sau libertatea de-a face ce vrem noi? ma indoiesc, ca ne impiedica drepturile alea de autor si totusi......nu ma refeream la asta, ma refeream la forme, sa inventam de exemplu nu stiu ce institut , sau nu stiu ce fel de poezie, sa copiem de exemplu palmieri in centrul bucurestiului cand nu rezista clar la clima.Le copiem pentru ca sunt si au dat rod la altii, sau le copiem pentru ca se potrivesc si-ar putea da rod si la noi?

A, daca te referi la asta....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus