Controversa ultimului deceniu

DeletedUser

Guest
Suntem prosti pentru ca suntem saraci sau suntem saraci pentru ca suntem prosti?
 

DeletedUser

Guest
De unde a venit asta? :-/ Eu am nevoie de intregul context pentru a intelege...
 

DeletedUser

Guest
A doua varianta. Daca esti prost nu tre sa fi sarac...uitate la Andrea Tonciu ( prostia-n persoana)
 

DeletedUser5930

Guest
Se sune că majoritatea celor bogați sunt proști p/u că oamenii proști gîndesc mai puțin și acționează mai mult ear cei deștepți gîndesc mmult și văd prea multe riscuri și le este frică să acționze.. :)
p.s. De asta se pare că a și apărut vorba că să fii prost e la modă.. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3207

Guest
Se sune că majoritatea celor bogați sunt proști p/u că oamenii proști gîndesc mai puțin și acționează mai mult ear cei deștepți gîndesc mmult și văd prea multe riscuri și le este frică să acționze.. :)
p.s. De asta se pare că a și apărut vorba că să fii prost e la modă.. :D

La cum ai scris stiu clar din care categorie esti =))) pwahahaha
 

DeletedUser

Guest
Suntem prosti ca suntem saraci....
Aici este destul de mult de discutat, deoarece, altii sunt bogati pt ca ii intretin niste prosti....cum ar fi statul si cei de la guvernare, pt ca ei traiesc dupa spinarea prostilor care, chiar daca sunt ei prosti, totusi muncesc pentru a-si plati impozitele si taxele.
Deci noi suntem niste prosti......cei care muncim, nu pt ca reusim sa ne intretinem, ci pt ca intotdeauna se vor gasi altii care sa fure, si chiar asa(furati), nu avem ce face, pt ca noi nu ne putem conduce singuri.
Daca la conducere e un destept, ala fura mult...
Dupa cum spune Lapusneanul:" Multi,multi...da' prosti!"
Si saracia.....dragi oameni, a fi sarac este sa mori de foame...Nu cred ca cineva poate muri de foame, decat in cazuri exceptionale:tortura, prizonier, sau razboi,etc
Dar atata timp cat poti munci, poti trai!!!
 

DeletedUser

Guest
Statul nu mai are mai nimic din ceea ce ar trebui sa aiba.Nu mai detine monopol mai pe nimic,ciuciu redevente sau alte venituri.Se multumeste cu maruntisul de locuri de munca creeate de straini.Am vandut totul la greci ,nemti francezi,arabi(pamantul).Moneda care se obtine din productia si comentul acestor firmeunde se duce?????hahahahahahah...suntem saraci pentru ca suntem prosti sau suntem prosti pentru ca suntem saraci??
 

DeletedUser3337

Guest
Tu ai nevoie de un con de brad nu de un con-text...hahahahaha
smiley_emoticons_lol.gif

smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_insel.gif
smiley_emoticons_insel.gif
 
Sus