Cont premium

  • Autor subiect Nebuchadnezzar II
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Parerea mea este ca un cont premium este util in ati usura munca de a da cu clik-ul(mai ales cand o sa ai 100 de sate), dar nu cred ca e normal sa iti mareasca productia de resurse in sat,sau sa iti creasca rezstenta lui la aparare sau atac.
Adica eu daca nu sunt neam cu becalii sau pur si simplu am ce face cu banii, satul meu are mai multe sanse sa piara?
Astept si parerea altora.
 

DeletedUser

Guest
mda, diferenta esentiala fata de triburi- aici, cine are bani, injumatateste timpii de productie si, in general, face cam ce vrea - a utiliza punctele ( galbenii) din premium iti da un avantaj care va deveni imens fata de ceilalti...
e si asta o tactica pana la urma- decat sa-ti angajezi un "negru" care sa stea non-stop, mai bine platesti direct...
 

DeletedUser

Guest
InnoGames trebuie sa scoata de undeva banii investiti in acest joc,nu?De aceea,contul premium are cateva avantaje substantiale,tocmai pt. a face oamenii sa cumpere.Nu este tocmai fair-play,dar asta e.
 

DeletedUser47

Guest
Parerea mea este ca un cont premium este util in ati usura munca de a da cu clik-ul(mai ales cand o sa ai 100 de sate), dar nu cred ca e normal sa iti mareasca productia de resurse in sat,sau sa iti creasca rezstenta lui la aparare sau atac.
Adica eu daca nu sunt neam cu becalii sau pur si simplu am ce face cu banii, satul meu are mai multe sanse sa piara?
Astept si parerea altora.

Nu are mai multe şanse să piară. În ciuda faptului că există anumite avantaje pentru cei care au cont premium există şi un anumit echilibru. Mulţi jucători care folosec premium sunt mult mai jos în rank decât cei care nu folosesc. Mi mult decât preimum contează experienţa şi "nivelul de strategie" al fiecăruia. Cei da la innogames au calculat cu siguranţă cât de mari sunt diferenţele între un jucător cu premium şi unul făra şi cu siguranţă acestea nu sunt atât de mari.
 

DeletedUser

Guest
sunt de acord

parerea mea este ca ar fi bun un cont premium dar este o mika problema la toate jokurile cu cont premium:
eu sunt din moldova iar din moldova nu poti comanda cont premium!!!
:( :( :( [
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
...

probabil aveti dreptate.

mai am o intrebare.daca propunem adaugiri la joc spre inbunatatirea lui se va face cv in privinta asta?
cum ar fi sa poti sa vezi daca este inactiv sau activ un membru.
 

DeletedUser

Guest
probabil aveti dreptate.

mai am o intrebare.daca propunem adaugiri la joc spre inbunatatirea lui se va face cv in privinta asta?
cum ar fi sa poti sa vezi daca este inactiv sau activ un membru.

mda.ar fi si asta o idee.momentan nu ne ramane decat sa urmarim daca misca ceva si creste sau nu in puncte.
 

DeletedUser47

Guest
probabil aveti dreptate.

mai am o intrebare.daca propunem adaugiri la joc spre inbunatatirea lui se va face cv in privinta asta?
cum ar fi sa poti sa vezi daca este inactiv sau activ un membru.

Toate ideile si propunerile sunt citite de către moderatori / admini iar cele care cu adevărat sunt necesare jocului sunt propuse către innogames. Dar propunerile gen să se scoată contu premium, s-au să se adauge modul de vacanţă ca la triburile nu vor fi luate în considerare deoarece sunt elemente basic ale jocului.
 

DeletedUser

Guest
propuneri

Sunt in totalitate deacord cu contul premium.Poate m-am facut inteles gresit, era doar o nelamurire in leg cu un avantaj foarte mare pt cei care il au.Acum m-am lamurit, si sunt constient ca pt cei care au facut jocul chestia asta este necesara.

Presupun ca propunerile cu adevarat importante pt joc le vor posta adminii la locul potrivit.

Unele ideii probabil sunt luate din alte jocuri dar dupa parerea mea ar fi foarte util sa poti sa vezi toate atacurile care vin pe membri din alianta ta.
Este foarte greu sa te chinui cu rapoarte sa ii convingi pe cei care vor sa te ajute ca tu esti atacat cu adevarat.
De multe ori pana apuci sa faci toate aceste schimburi de rapoarte ai ocazia sa ramai fara nici un sat.
In schimb daca o sa poti vizualiza in permanenta toate atacurile care vin pe alianta iti va fi foarte usor sa trimiti sprijin, si deasemenea vei sti dusmanul cu care ai deaface in permanenta.

Este probabil sa cer prea mult dar sunt sigur ca multi ar fi deacord cu aceasta optiune, care in fond si la urma urmei nu schimba deloc modul in care e facut jocul.

P.S. "Cred ca am trancanit cam mult.Lectura placuta:D"
 
Sus