constructii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
buna ziua..am o intrebare...am dezvoltat polisul pana ce am avut posibilitatea sa-mi construiesc un turn pentru aparare..si am reusit sa-l construiesc...insa , dupa constructia acestuia au disparut restul de constructii posibile cum ar fi de ex statuia...si celelalate care sunt in aceasta zona..cand apas la extindere in stanga vad posibile constructii iar indreapta doar turnul ...este o eroare sau asa este jocul ?...multumesc :confused:
 

DeletedUser

Guest
Nu e nici o eroare. Doar una dintre acele 4 cladiri poate fi construita intr-un oras :)
 

DeletedUser

Guest
minunat....

si eu care credeam ca se pot construi toate cladirile....si daca vreau sa construiesc si restul ar trebui sa mai fac un alt oras???
 

DeletedUser

Guest
nu e nici o eroare. Doar una dintre acele 4 cladiri poate fi construita intr-un oras :)

defapt 2 cladiri speciale poate construi in fiecare oras.
Intradevar in alte 3 orase le poti avea pe toate cladirile speciale
 

DeletedUser47

Guest
@cateanu Derutezi lumea cu ce ai spus, cel care a pus întrebarea se referea doar la setul al doilea de clădiri, Norbit spunând că poate construi doar o clădire iar tu spunândui că poate construi două clădiri îţi dai seama ce a mai înţeles.:rolleyes:


wiki a spus:
Există 2 seturi a câte 4 clădiri unice care pot fi construite din Senat. Puteţi construi doar una din fiecare set. Puteţi să construiţi clădiri unice diferite în fiecare oraş pe care îl deţineţi.


Primul set:

1 Teatru - Măreşte nivelul de cultură al polisului.

2 Băi termale - Măreşte populaţia polisului cu 10%

3 Bibliotecă - Primiţi 12 puncte de cercetare suplimentare

4 Farul - Sporeşte viteza flotei cu 15%


Setul doi:

1 Turn - Sporeşte puterea defensivă a trupelor cu 10%

2 Statuie divină - Sporeşte favorurile divine primite în templu

3 Oracol - Vă permite să ştiţi cine v-a spionat

4 Magazin - Măreşte raportul maxim de schimb cu satele de ţărani.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus