Conexiune comuna

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am mai multe nelamuriri in ceea ce priveste conexiunea comuna dar ,o sa fiu scurt si la obiect.
Dau un exemplu si astept sa mi se raspunda .
Jucatorul X are un amic Y si joaca grepolis.Sant vecini si au conexiune comuna.
Precizez ca respecta regulile de nu a ataca aceles juc, fara a trimite resurse fara vraji si toate cele.
Intrebarea mea e la ce serveste aceasta conexiune comuna daca cei doi sant banati folosind acelas calculator?
 

DeletedUser

Guest
astfel de intrebari se pun folosind sistemul de suport...ce pot sa-ti spun eu e ca nu conteaza numai ip-ul si legatura declarata,
 

DeletedUser

Guest
din cat estiu eu un Pc ARE UN SINGUR IP .
Odata ce sa declarat conexiunea comuna cu alt juc e normal ca amandoi sa apara cu acelas ip.E logic si clar ca apa si totusi pt asta se baneaza.
Dragilor daca nu cer prea mult raspundeti concret la ce serveste conexiunea comuna?
 

DeletedUser

Guest
Conexiunea comună este folosită de multă lume pentru a fenta multiaccountul. Ei bine, legătura de net nu te salvează de multiaccount, atunci când se dovedește că sunt nereguli.
 

DeletedUser

Guest
astfel de intrebari se pun folosind sistemul de suport...ce pot sa-ti spun eu e ca nu conteaza numai ip-ul si legatura declarata,

pe sistemul de suport asta sa raspuns ca 2 juc au acelas ip.Pai e normal sa aibe acelas ip daca folosesc acelas pc sau de la munca nu am dreptul sa jok ca primul sa jucat colegul meu.Conexiunea comuna pt asta e fratilor se poate juca de pe un pc mai multi dar pastrand regulile de la conexiune comuna.
 

DeletedUser

Guest
Conexiunea comună este folosită de multă lume pentru a fenta multiaccountul. Ei bine, legătura de net nu te salvează de multiaccount, atunci când se dovedește că sunt nereguli.

corect dar sa dovedeasca nu sa arate doar 2 juc ce au acelas ip.
 

DeletedUser

Guest
Tie ati multumesc pentru promtitudine dar astept de la alti un raspuns DETALIAT
 

DeletedUser

Guest
Răspuns detaliat vei obține doar întrebând prin sistemul intern de suport. Dacă s-ar face publice toate informațiile, cu toții ar încerca să se folosească de ele pentru a nu mai cădea în plasă, nu-i așa?
 

DeletedUser

Guest
Răspuns detaliat vei obține doar întrebând prin sistemul intern de suport. Dacă s-ar face publice toate informațiile, cu toții ar încerca să se folosească de ele pentru a nu mai cădea în plasă, nu-i așa?
Cred ca nu ai inteles intrebarea si o repet.
LA CE FOLOSESTE CONEXIUNEA COMUNA?

Sau umblati voi cu smecheri si nu vreti sa afle lumea
 

DeletedUser

Guest
Mda... şi eu am avut conexiune comună cu unu , când eram pe ROMTelecom , şi .. mi-a dat ban , că a zis că m-am conectat prea repede şi că nu ar exista o conexiune comună..
dar , ce este greu să Dai " Memorează Parola ! " şi când pui numele , să te conecteze imediat .. asta este , n-ai ce să le faci ..
 

DeletedUser

Guest
Cu asta e murim de foame in tara asta .
Se spune nui corect.Si de facut sai faca cine vrea ca eu unu nu:)
 

DeletedUser

Guest
Moderatorii sunt aici să vă ajute sau să vă îndrume unde trebuie, dacă probleme depășesc atribuțiile lor. Nu văd de ce trebuie să aruncați cu pietre când nu noi vă putem ajuta în acest caz.

Opinie personală: Nu există șmecherii, există șmecheri care vor să profite de regulament și sunt prinși. Sper că această postare te va redirecționa către persoanele competente să-ți satisfacă setea de cunoaștere.
 

DeletedUser4201

Guest
Vorbiti aiurea, dati vina aiurea. Daca joci de la locul de munca si bifezi jucatorii si respecti regulile NU TI FACE NIMENI NIMIC. Nu atacati acelasi jucator la mai putin de 48 ore unu de altu. Iar sprijin si negot si altele oricum nu puteti da intre voi avand bifat acolo numele. Nu inteleg de ce vreti sa complicati toti un joc simplu si atragator. Exact ca si codurile in CS. Jocurile sunt sa le jucam cu drag si sa ne relaxam, si eventual sa ne punem si rotitele in miscare, dar nu sa trisam. POT SA JUR CA NU ITI DA BAN AIUREA.
eu pe eta am avut conexiune comuna, nu am patit nimic. intr-o seara am intrat pe un coleg de alianta ca acela nu era online, si trebuia sa dau un atac amarat de la el. Atunci a intervenit suportul intern. Am fost obligat sa aleg un cont. Deci a fost ilegal si am gresit. Dar pana atunci am jucat si eu si prietena fara probleme, fara sa ne ajutam fiind bifati la aceeasi conexiune.
Concluzie: NU MAI ACUZATI AIUREA, NU ARE NIMENI NIMIC CU VOI, NU E NIMENI SMECHER SA VA FURE PE VOI JUCATORII. EI ISI FAC DATORIA!


Cred ca nu ai inteles intrebarea si o repet.
LA CE FOLOSESTE CONEXIUNEA COMUNA?

Sau umblati voi cu smecheri si nu vreti sa afle lumea

Sunt si eu jucator ca si tine, nu am nici un interes. Iti zic din ce am inteles eu din chestia asta. Utilizarea in comun si bifarea ajuta tocmai in evitarea aparitiei unu individ care isi face 10 conturi si se ajuta de pe unele pe altele. Asa bifezi pe colegul de munca acolo, dar nu va puteti ajuta cu resurse, nici cu vraji, nici cu sprijin. ASTA FACE UTILIZAREA IN COMUN. EVITA TRISAREA

PS. Precizez ca e vorba de aceeasi lume de joc. Eu acum spre exemplu joc numai pe kappa, iar prietena a ramas la delta unde are cateva zeci de orase si nu renunta la ele. Deci nu avem de ce sa bifam. SUNTEM PE ALTE PLANETE CU ALTE ALIANTE SI ALTE INTERESE.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Un jucător banat, fair-play, echidistant. Felicitări, Sorin!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus