Conducatorii lumii achilies si odele lor :)))

  • Autor subiect DeletedUser6308
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6308

Guest
Am observat ca "marii si bravii" conducatori sau subalterinii lor :)) au inceput sa-si posteze odele si realizarile pe forum si nu-si mai incap in piele de atata "realizare".

Nu stiu cati dintre jucatorii de pe aceasta lume stiu ca acesti "marii" razboinici care defapt joaca farmerama ( din prisma pactelor pe care le au incheiate) sunt 6 aliante care calaresc una singura 6ykJ0wyyH90IEwS-iZki.jpg.

Ode?! Mie una mi-ar fi rusine sa fiu in postura vostra, atatea laude pentru ce?! Ca ne atacati ne considerati slabi , dar pe de alta parte umblati cu cioara vopsita sa ne luati jucatorii aia "slabi", da bia la tine ma refer.

Diseara pe la 20 o sa deschideti o sticla de sampanie, ati reusit sa-mi luati un oras ce sa zic 5 aliante....mare realizare :D:D.

Fara vreo urma de invidie sau rautate, ca nu sunt genul, insa imi place demnitatea,dreptatea si ca lumea sa respecte regulile, conducerea Grepolis cred ca ar trebui sa verifice mai mult si mai in amanunt jucatorii pentru ca este imposibil dpdv fizic o persoana sa stea 24 din 24 pe computer, cred ca intelegeti ce vreau sa zic?! Sunt jucatori in aliantele de top (asa se numesc si se lauda ei) cu n'spe mii de conturi si cate 6-7 sau mai multi pe administrarea unuia sau a mai multor conturi.

PS: Am o curiozitate, dupa ce terminati cu noi.....pe cine o sa atacati?! Dupa clasament cred ca urmeaza aliatii vostri aquila :D (vad ca aliantele "puternice" va evitati, ati facut front comun impotriva celor "slabi")
Nici nu stiu cum sa va zic....rusine sau felicitari !?
 

DeletedUser

Guest
ce este ATIT DE CIUDAT .....SUNT DOAR 6 ALIANTE :p ......:)))
S-au unit toti 6 datorita faptului ca 2-3 nu ajungeau sa invinga ANTANTA ....I-TI DAI SEAMA CUM LE TREMURA IZMANA ?
Cit despre prezenta lor pe joc 24/24 .....am mari dubii ca joaca cinstit si doar cu un singur cont
Dar eu i-mi dau seama ca au considerat ca nu ajungeau doar 6 aliante .....mai aveau nevoie si de alte conturi in +....:))))))
Inchipuieti draga Alina ca suntem mai importanti decit ei !!!!!!! Si asta i-mi da o satisfactie enorma ........am ajuns sa cred ca suntem cei mai tari pe lumea ACHILLE,daca atitea aliante si conturi s-au napustit asupra noastra :p!!!!
 

DeletedUser9280

Guest
De cand s-a deschis "Lumea eroilor", am observat o gramada de strategii, care mai de care mai "interesante". Trebuie sa recunosc ca aveam o oarecare simpatie pentru Centurioni, pentru ca am admirat felul in care s-au dezvoltat si rapiditatea cu care au urcat in clasament. Toate pana a aparut pactul formidabil cu JDI, care (trebuie sa joci grepolis de 2 zile ca sa nu-ti dai seama) nu stiu cat de benefic a fost! ;)
Dar asta e o problema interna a lor...ca sa revin la ce spunea aphroditha, mi-se pare hilar...ca noi (ANTANTA) am ajuns sa fim un zid de care ei par sa se loveasca. Ce e mai trist pentru ei, e faptul ca de multe ori se ranesc. :D
Daca atunci cand iau un oras, se bucura asa...oare ce reactie au avut ieri, cand 7 nave JDI au fost respinse de un singur jucator din ANTANTA? (doar curiozitate) B-)
Am tot vazut zilele trecute, cum pleca cate un jucator in Aquila...ma intreb cate locuri mai au disponibile, ca eu una i-as trimite pe majoritatea la ei sa faca o alianta cu "jucatorii buni" de la noi...:D
Tot ce ma bucura e ca joc alaturi de persoane care imi sunt foarte dragi (chiar daca sunt foarte putine) si care nu se plang la fiecare prastias omorat, care stiu sa piarda orase fara sa ameninte ca pleaca la X, Y sau Z si cel mai important...persoane care fac ca lumea asta (lumea eroilor) sa fie denumita asa, pentru ca nu poti sa te numesti erou, decat atunci cand te lupti si faci fata impotriva celor care se cred puternici doar pentru ca au alaturi persoane pregatite oricand sa se intoarca impotriva lor.:D
 

DeletedUser6090

Guest
Buna, chiar nu inteleg aceasta postare, e un joc unde pierdem si castigam..care e problema...??? ...care sunt cele sase aliante ???...de ce va deranjeaza asa de mult prezenta noastra?? E o problema colaborarea noastra cu aliatiii..???
Un lucru va rog , pana in momentul de fata am respectat pe toti , nu am jignit pe nimeni , pentru colegii mei din alianta ma voi lupta ca o leoaica ..deciiiiiiiii...aphroditha stai cuminte in banca TA..SI NU MA SUPARA...NU DE ALTA DAR NU VREAU SA FIU IN CENTRU ATEINTIEI PRIN POSTARILE PE FORUMUL EXTERN... Spor la joc in continuare !!!!
 

DeletedUser9280

Guest
Nu cred ca deranjeaza pe nimeni, pana la urma doar statul pe joc cu un singur oras pana la final, suna foarte interesant! :))
 

DeletedUser6308

Guest
Draga mea limbajul si exprimarea ta .....ma lasa rece sincer, tu care l-ai contactat ieri pe freeraf de la mine sa vina la voi dupa ce va spart 7 nave.......Si inafara de asta nu cred ca te-am sau v-am jignit cu nimic, insa vad ca te-ai aprins foarte tare inseamna ca undeva la mijloc te macina adevarul. Nu e vorba ca ma deranjeaza ca aveti pacte aliantele de pe locul 1,2,6,7 si atacati o singura alianta de pe locul 11 :)) , din contra suntem maguliti pentru importanta pe care ne-o oferiti, tocmai din acest motiv am postat pe forum ca sa vada si restul jucatorilor din aceasta lume marile voastre realizari.

Si daca nu stau cuminte ce o sa-mi faci? :)) o sa ma cuceriti? Poftim
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6090

Guest
Nu ma macina nimic, ..nu erau 7 nave..., stii foarte bine..., am recunoscut ca e un jucator bun si nu inteleg de ce te deranjeaza...iar referitor la realizari, trebuia sa le postezi ieri..nu azi cand esti sub asediu , da nota de razbunare ....eu am inchis momentan acest subiect !!
O zi buna !!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu poftim...ca ni se apleaca...singurul lucru care este jenant...este ca...s-a ajuns sa va exprimati frustrarea pe un forum....daca aveati dubii fata de felul cum jucam...tichet...ne verifica...si voi aflati raspunsul la tichectul vostru.....cat despre freeraff...te rog...sper sa nu se mai deschida subiectul asta la noi cu venirea lui...nu sunt de acord cu venirea jucatorilor de la aliante adverse .
in fine...hai la dota bia... v-am pupat baieti si fete si spor la joc :*
 

DeletedUser9280

Guest
Probabil ca nu sunt 6 aliante, probabil ca nu au fost 7 nave, probabil ca cineva nu stie sa numere si nu cred ca suntem noi aia! =))
Cred ca cineva are nevoie de o imagine cu rapoartele, le da cu minus! :)))
 

DeletedUser6308

Guest
Nu sunteti deacord? hmm De aia ati luat "spuma" jucatorilor din Aog? Mai nou incercati sa recrutati si din elite si pot veni si cu argumente.
Si bia despre ce razbunare vorbesti, ti-am zis chiar mi se pare ca sunteti foarte buni si faceti fapte marete de care ar trebui sa afle toata lumea :). Cat despre tikete cui sa-i faci cand unii au cate n'spemii de computere , retele de net sau conturi declarate....de parca voi v-ati risca cu chestii de genul, insa nu e problema chiar sunt curioasa de viitoarele voastre mari realizari si de ce ode o sa va mai scoateti :)))
 

DeletedUser

Guest
aceste raspunsuri sunt pline de frustrare.se vede ca nu iti cade bine faptul ca plangaciosul de mine a reusit sa iti bage nava pe oras,tie marea conducatoare din ANTANTA.asta e adevarul
 

DeletedUser

Guest
Halouuuu stati tranquilla dragilor,

In primul rand,faceti zarva de pomana...Pact cu 6 aliante? :( putem face pacte cu 10, pactele sunt facute de pe vremea cand centurionii erau pe locurile 3-4 si noi pe locurile 6-7.Pe atunci in top erau spartanii su cu elite.
Pe ei i-au interesat ca dezechilibrau M55 ? Sau ca dezechilibrau serverul? Alaturi de familia ELITE+Familia Sparta v-ati adaugat si voi(dar voi mai tarziu.)Noi nu am iesit sa spunem ca nu este corect ceea ce faceti,ne-am vazut de treaba noastra si am incercat sa gasim solutii.

Pactele cu avatarii si cu legion si lets do it sunt facute numai in baza unor prietenii strans legate intre jucatori care au jucat acum ceva vreme,dar au renuntat la joc.Sunt pacte incheiate de pe vremea cand aliatii vostrii conduceau lumea.
Alianta JDI,care arunci cu noroi in ea,era pe locul 19 in clasament cand au decazut si se lupta cu ELITE HAVEN si cuSPARTA aliantele de top 1-2.
Nu sunteti bagati la dusmani,nu ati fost bagati la dusmani nu ne concentram asupra voastra.Pana acum vreo saptamana ii aveam decat pe Sparta la dusmani,dar se trezerste nefericitul de intemeietor din ELITE mai exact paradis sa vorbeasca mult si prost.In urma schimbului de mesaje venite de la conducerea elite am considerat ca este nevoie de o concentrare si asupra celor din elite.I-am bagat la dusmani si pe ei.

Cam asa functioneaza relatiile intre aliati,nu te-am ataca noi,dar ne-am ajutat prietenii.Daca voi aveti aliati decat cu numele,noi preferam sa-i avem la propriu.Cazul lui freeraf,merita felicitat,a stat 40h in fata calculatorului...nu stiu care dintre voi ar face asa ceva.A jucat impecabil,motiv pentru care l-am intrebat daca doreste sa vina sa joace alaturi de noi.
Jucatorii buni merita invitati cei slabi cuceriti.Tu afrodita din ce categorie faci parte?Rezisti 40h in fata la pc? Daca rezisti ai si tu o invitatie,serios.

Daca doriti sa ne concentram atentia asupra atantei da-ti-ne de inteles si va promitem ca o vom face.Sper ca am zis cam tot ce s-a intamplat si cum s-a ajuns in aceasta situatie pe lumea ahiiles.
Va dorim spor la joc!
 

DeletedUser

Guest
bine zis.sunt de acor cu ceel spuse.adica voi cei din jdi nu ati atacat ci doar ati trimis sprijin
 

DeletedUser6308

Guest
Cobra eu ti-am zis daca mai aveai rabdare poate iti cedam orasele, daca nu te ajutau altii nu ai fi reusit sa-mi iei tu orasul in cap sa fi stat , dar nu ma intereseaza de orasul ala poti sa le iei cu flori , treaba e ca tu ai speculat orice jucator slab din zona ai trimis nava intern, la fantome sau inactivi, da nu e problema mea. Te-ai plimbat prin o groaza de aliante si ai cautat sa ma cuceresti ai vreo 1 luna de cand tot incerci si pauza.....MCTyjxG0jck6MPPG_sbZ.jpg

Iar domnu zamfira eu cred ca voi nu va stiti exact internele, pai cum imi poti zice mie ca va axati numai pe elite si aog cand grepostats zice altceva, inafara de asta ati cooptat multi jucatori din aog care dupa cate stiu eu erau trup si suflet acolo, ce va face sa credeti ca mai devreme sau mai tarziu nu o sa plece si de la voi cand nu ve-ti mai prezenta interes ca si alianta, nimeni nu este vesnic .
Si apropo din cate stiu eu de pe vremea cand eram in aquila conducerea voastra se batea cu pumnul in piept ca accepta decat 3 pacte :| poate ca noi v-am facut sa va schimbati strategia.
Si cu statul 40 de ore tu ai impresia ca eu nu am ce face sa imi pierd atatea ore pe un joc?! :)) Comentariile mele si postarile au fost facute dupa cum i-am zis si biei doar din prisma faptului ca sunteti o alianta tare cu integritate si coloana vertebrala, ca mai cala in stanga dreapta si incearca sa-si faca echipa pe spatele altora asta e altceva, dar cum v-am zis si mai sus omul daca tradeaza odata nu-l va impiedica nimic sa o faca si a doua oara :)
 

DeletedUser

Guest
pentru o plictisita

Draga afordita sau ce nume oi avea tu .. ce pot spune e simplu din comentul tau denota slabiciunea frica paralizie ... ce sa mai .. chiar nu va inteleg faceti tamtam ca x e mai bun ca y are mai multe pacte a pus pe nu's cine .. frate asa faci si in viata de zi cu zi ? planci ca fata mare la maritat .. sincer mai lasa aiurelila daca nu stii intreg contextul.
Cat despre ce a spus mihai da noi(fosti argonauti; si Jdi) ne bateam si ne batem cu cei din elite heaven si spartans aog dinainte sa deveniti voi antanta sau w/e nume mai aveti... stiu doar ca erati alpha legion sau ceva in gen .. Dupa cum am spus in 'oda' mea ca asa ai numit-o chiar vrei atentie vrei sa fii scrisa acolo , te simti parasita , asa ca sa fac un atac la orgoliul tau de balta; care vad ca tea parasit aiurea in apa... in fine ceea ce vreau sa spus este simplu ai jucatori destul de buni acolo gen jon111 freeraft .. si multi alti .. chiar era necesar acest topic ? chiar crezi ca jucam 100 pe 40 de conturi cum am spus eu in povestioara .. chiar asa de naivi ne crezi .. MA deci sincer eu raman socat de cata prostie poate sa existe in lume insa cum a fost pe kappa asa o sa se intample si aici o sa existe o uscatura sa isi planga de mila ca nu mai are viata pe care o avea..Cat despre pactul cu centurioni nu va inteleg frustrarea daca noi (la general) am picat de accord dece plangi acu ? eu nu am vazut atacuri concentrate asupra antantei ... nu am fazut pe cei din centurioni sau f2n sa dea atacuri asupra voastra .. insa stupoare ce am vazut aseara cei din antanta cauta sa se joace cu focul si vor orase de la cine oare a da de la cei din f2n .. ce sa spun drum bun , cale batuta ...


ca sa inchei acest mic discurs/poveste ai grija ce zici pe viitor si incearca sa judeci clar nu doar dupa auzite .. ca pana la urma daca eram asa cum ai spus despre noi poate eram jumatate banati ... iar legat de cei care au venit din spartans la noi .. a fost doar un simplu mod de a juca in continuare vazand ca alianta lor nu prospera si da orice este posibil oricine poate iesi intra unde vrea asta este si notiunea jocului ... ca pana la urma este UN JOC SI TREBUIE TRATAT CA ATARE ..


Stima shadowbob ... vocea inimii... povestitor... autor... si creeator :))))B-)
 

DeletedUser

Guest
afroditoooo cand e ziua ta sa iti cumpar un pachet de servetzele... Jucati acolo si numai deschide-ti gura aiurea ...
 

DeletedUser

Guest
Alina, stii si tu ca la inceput am fost noi si avatarii. A venit adfly si a zis sa-l bagam si pe el cu noi. Conditia a fost sa duca legion in primele 10 aliante in 2 saptamani. A facuto cu voi impreuna,ei au ramas voi ati plecat. Trebuia sa va ganditi inainte sa o faceti si care sunt consecintele. Sincer Alina, chiar nu ne interesati ca alianta, avem altele noi. Opreste-te aici si incearca sa-ti aduci colegii cat mai sus altfel. Jocul nu este inca inchis, mai sunt solutii, cedezi ca pierzi un sat...... E dureros.....
 

DeletedUser6308

Guest
shadowbob tu mai ia niste lectii de gramatica si limba romana ca .....o sa primesti "amenda" de la "uniunea scriitorilor romani" , vrei tu insa mai ai multe de invatat....dupa ce mai inveti sa scrii ceva corect si gramatical poate mai discutam pana atunci da cu praf de mers.

Eu nu va inteleg de ce ati luat asa foc...pana la urma e dreptul fiecaruia sa faca un topic si sa-si exprime parerea, plus ca din prima postare, inafara de numele biei nu am mentionat nimic de just, dar ce sa vezi asa e cand te simti cu musca pe caciula

Si acum d-le zamfira nu mai incerca sa aduci argumente ca nu ma intereseaza parcursul vostru, il stiu destul de bine, dar de ...asa sunt unii obisnuiti hai sa bagam mizeria sub pres sa de-a bine la inspectie :) . Mie nu mi-a parut rau nici o secunda ca am ales sa ies din aquila inafara de cateva persoane care le numar pe degete restul......ma abtin, nu pot accepta sa fiu marioneta nimanui, ori conducerea de acolo asa a fost intotdeauna.

Initial acest topic am vrut sa-l creez cu mult timp in urma, inaite ca pustiu sa incerce sa-mi ia orasul, dar din motive tehnice nu am putut sa ma conectez pe forum, nicidecum nu e vb de oftica ca imi ia orasul, ce sa zic dupa 1 luna de zile a reusit si el ceva. Motivul crearii topicului l-am zis de n ori asa ca nu are sens sa ma repet. De modul vostru sau ma rog de modul majoritatii de la voi am fost dezgustata inca de la inceput din cauza modului prin care rezolvati voi problemele. EX. Nu stiu daca iti mai aduci aminte a fost un jucator kokain era in alianta din care faceam parte noi si aquila IMPERIUM.....un mare jucator de la voi sau chiar vreo 2 parca au trimis nava desi chipurile eram "aliati" printr-o modalitate total dezgustatoare "acum ca suntem aliati scoate trupele ca sa nu-mi rupi nava".....mda ce sa zic corectitudine si integritate la maxim!!!
 

DeletedUser

Guest
draga veverita .. pentru cultura ta scriu ce vreau si cum vreau. Vrei sa o dam pe gramaticalisme. Lectii de gramatica si toate prostiile, dai drumul nu ma feresc .. oricine greseste.. este o vorba daca nu ma insel "a gresi e omeneste" daca tu crezi ca mie imi pasa de ce spui tu fie da IMI pasa (ironic) cat despre ce am scris, am scris din plictiseala si nu am intereseaza parerea ta. ca sa revin on topic : eu tot frustrata te vad in tot ceeea ce faci, atat aici cat si in joc daca ai demnitate opreste-te aici., si arata-ne pe joc ce si cum.

Uite chiar am sa rog un moderator sa vina sa citeasca pe aici tot ce se acuza ... tot acest spam aiurea facut ... si sa inchida acest topic fara importanta.

Stima shadowbob.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus