Conditii de inchidere a unei lumi.

Stil

Community Manager
Dragi Jucători,

Au fost o mulţime de discuţii şi de preocupări exprimate pe forum despre cand (si de ce), o lume Grepolis ar trebui să se închidă. Acest subiect a fost discutat intens de către reprezentantii InnoGames pe intern şi am ajuns la o concluzie.

Factorii de bază care vor determina dacă o lume va continua să fie deschisă sunt: activitatea și numărul de jucători din lumea respectivă. Am luat în considerare faptul că o lume stagnantă şi inactivă este plictisitoare pentru toţi jucatorii implicaţi. Numărul de jucatori activi pe care l-am stabilit ca minim este de 300 de jucători activi. Un jucător activ în acest caz este un jucător care se conectează pe contul lui cel putin o data pe luna.

În cazul în care numărul de jucători activi scade sub 300, o numărătoare inversă va fi iniţiată, care durează o lună. La sfârşitul numărătorii inverse lumea se va închide automat şi jucătorii pot începe o nouă aventură pe o altă lume. Vă rugăm să reţineţi faptul că timpul de întreţinere şi actualizare vor devenii extrem de mari, dacă nu vom începe să închidem lumi la un moment dat.

Obiectivele noastre sunt:
- asigurarea că toate lumile oferă un mediu activ şi de divertisment.
- închiderea lumilor inactive.
- optimizarea performanţelor serverelor.

Sperăm că această soluţie este satisfăcătoare pentru comunitate.

Echipa Grepolis Romania.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus