Cerere Avatare

DeletedUser598

Guest
Avatar

As dori un avatar care sa contina :

Un trandafir,din care curge sange pe fundal alb.

Va multumesc !

Asa ceva merge:
018003c17492.jpg


Marimea originala,in care am lucrat. Format PNG.
 

DeletedUser598

Guest
Multumesc,e perfecta poza ! dar Remote file is too large ...

Am zis man...salvezi poza pe calculator,o deschizi cu cea mai simpla programa,si anume,PAINT,dai CTRL+I si modifici marimea de care ai nevoie.
De azi inainte o sa pun poza cu marimi necesare,ca vad ca unii nu prea au treaba cu "Imagin size". :cool:
 

DeletedUser

Guest
Photoshop

Vreau si eu o poza in Photoshop .

Asta e poza :



As fi vrut sa stergeti ce scrie acolo sus TROY , Brad Pitt si ce mai scrie pe acolo si sa scrieti pe mijloc sus eXistenZ si sa o mai modificati si voi cum stiti si sa fie 240x180 !! :D
Mersi mult .
 

DeletedUser3207

Guest
As dori si eu o Semnatura!

Sa fie cam asa:

-sa fie pe fond de rosu inchis
-sa scrie cu galben pe undeva Leonisius
-pe jos sa fie ceva monede de aur
-si sa existe si o cununa din ramuri de maslin:D

Poze:
images
(dar fara colosseum palace)
58RUBY+large-info414.jpg
(fondul imginii)

Ms anticipat:D!
 

DeletedUser598

Guest
Avatar

Vreau si eu o poza in Photoshop .

Asta e poza :
xxx

As fi vrut sa stergeti ce scrie acolo sus TROY , Brad Pitt si ce mai scrie pe acolo si sa scrieti pe mijloc sus eXistenZ si sa o mai modificati si voi cum stiti si sa fie 240x180 !! :D
Mersi mult .

Poftim,sper sa fie ok.
0182e16b1aca.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser598

Guest
Semnatura

As dori si eu o Semnatura!

Sa fie cam asa:

-sa fie pe fond de rosu inchis
-sa scrie cu galben pe undeva Leonisius
-pe jos sa fie ceva monede de aur
-si sa existe si o cununa din ramuri de maslin:D

Faza cu monedele culcate ca pe o masa nu imi ieseau prea fain...De aia am pus doar un background pe spate daca observi la poza rosie. Sper sa fie ok.
Format: Gif (fara efecte)
Marime:500x100px (cik asa e max la semnatura)
dd55efcc8db4.jpg
 

DeletedUser598

Guest
Avatare

Ceva specificari la comandarea de avataruri:

1.Postati pozele pentru creearea avatarelor,sau,cel putin exemplu de avatar care seamana cu cel pe care il doriti dvs.
2.Spune-ti cat mai exact de ce aveti nevoie.(nu cum este:vreau un avatar cu ceva efecte,ceva font frumos,ceva...ceva...ceva...)
3.Specificati marimea necesara pentru avatar:
  • Pentru Forum Grepolis marimea e 80px/80px.
  • Pentru joc marimea e 240px/180px.

4.Daca doriti un avatar pentru Forum,nu e necesar sa cereti numele pe avatar. Poza e foarte mica si nu se vede nimic pe poza.
5.Specificati extensia avatarului:
  • jpg
  • png
  • gif (avatare cu efecte nu sunt afisate)

Ceva specificari la comandarea de semnaturi:

1.Aici se pot scrie numele jucatorului
2.Aici se poate cere un avatar cu efecte diferite. (gif)

-Restul punctelor raman aceleasi ca la specificatiile avatarului.
 

DeletedUser3207

Guest
Faza cu monedele culcate ca pe o masa nu imi ieseau prea fain...De aia am pus doar un background pe spate daca observi la poza rosie. Sper sa fie ok.
Format: Gif (fara efecte)
Marime:500x100px (cik asa e max la semnatura)
dd55efcc8db4.jpg

Mersi a iesit perfect:D
 

DeletedUser4006

Guest
imi bag si eu mana in foc :) si zic:
1. Vreau o semnatura cu un Rapper, care are jacketa alba, sapca rosie, blugi normali (rapperul sa se afle in stanga) in spate sa fie un Bloc care este plin de graffiti. Iar in dreapta sa scrie "DanyJ" (D)
marimea nu conteaza

Va multumesc.
 

DeletedUser598

Guest
Semnatura

imi bag si eu mana in foc :) si zic:
1. Vreau o semnatura cu un Rapper, care are jacketa alba, sapca rosie, blugi normali (rapperul sa se afle in stanga) in spate sa fie un Bloc care este plin de graffiti. Iar in dreapta sa scrie "DanyJ" (D)
marimea nu conteaza

Va multumesc.

Baieti,eu am postat mai sus metoda de a cere avatare si semnaturi,de ce nu indepliniti cel putin 2-3 reguri de acolo?

Poftim semnatura: (nu am colorat rapperul,ca arata mai aiurea...asa cum e acuma e cu mult mai fain)
0e0c058f5760.gif


Sper ca stii cum sa postezi semnatura in format gif?
 

DeletedUser4006

Guest
Baieti,eu am postat mai sus metoda de a cere avatare si semnaturi,de ce nu indepliniti cel putin 2-3 reguri de acolo?

Poftim semnatura: (nu am colorat rapperul,ca arata mai aiurea...asa cum e acuma e cu mult mai fain)
0e0c058f5760.gif


Sper ca stii cum sa postezi semnatura in format gif?
Ma gandeam ca rep.erul ala sa arate ca cel din sem. lui syle:rolleyes:
 

DeletedUser598

Guest
Doream ca in loc de reperul ala, sa fie omul acela din poza lui "syle" (il gasesti la inceput) ! :angry:

Trebuia sa secifici cand ai cerut semnatura. Sa postezi pozele din care vrei semnatura si atunci nu aparea neintelegeri de genu....
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua si bine v-am gasit!...deranjez si eu cu o solicitare pentru avatar... Multumesc anticipat!:p:)

Nu e niciun deranj cu solicitarea. Mai mare deranjul este ca nu stie nimeni gandul tau. Am sa incerc eu sa ghicesc ce avatar iti doresti:
Un bichon ?!!!
 
Sus