Cel mai antipatic admin

Cel mai antipatic admin


  • Total votanți
    80
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Vad ce e inchis topicul cu intrebari despre admini
daca un admin joaca exista posibilitatea ca el sa se foloseasca de anumite privilegii pe care functia i le permite
mie de exemplu mi sa intamplat sa il atac pe un jucator si sa imi decaleze atacul cu 28 de minute ,eu stiu ca decalajul e de 10-22 secunde da nu de minute bune :eek:..ma si miram ce sa intamplat ,iar cand atacam pe altu tot pica serverul mereu ,da numai cand il atacam pe ala,coincidenta sau eu stiu ce o fi fost asa sa intamplat

xblaandy e cel mai activ admin adica pana acum aproape numai el mia raspuns la tichete ,problema cu raspunsurile adminilor e ca sunt cam "mecanice ",zici ca vb cu un robot
 

DeletedUser

Guest
Prin „mecanic” te referi la diplomatic? Mi se pare normal să nu primeşti răspunsuri prin sistemul de suport cu prescurtări, cu glume, cu ironii.
 

DeletedUser

Guest
Vad ce e inchis topicul cu intrebari despre admini
daca un admin joaca exista posibilitatea ca el sa se foloseasca de anumite privilegii pe care functia i le permite
mie de exemplu mi sa intamplat sa il atac pe un jucator si sa imi decaleze atacul cu 28 de minute ,eu stiu ca decalajul e de 10-22 secunde da nu de minute bune :eek:..ma si miram ce sa intamplat ,iar cand atacam pe altu tot pica serverul mereu ,da numai cand il atacam pe ala,coincidenta sau eu stiu ce o fi fost asa sa intamplat

xblaandy e cel mai activ admin adica pana acum aproape numai el mia raspuns la tichete ,problema cu raspunsurile adminilor e ca sunt cam "mecanice ",zici ca vb cu un robot


normal ca numai xblaandy raspunde la tichete.....doamne fereste sa vb cu alt admin
Daca as putea as face o cerere ca el sa nu imi mai raspunda la tichete dar din pacate nu e posibil.

Oricum delay de 28 de minute nu am mai auzit,

insa sa nu te astepti de la un raspuns multumitor din partea lu asta,niciodata nu mi a raspuns la intrebare scurt si concis.....intodeauna a trebuit sa mai pun 2-3 intrebari ca sa primesc un raspuns multumitor,ceea ce nu mi sa intamplat cu alti admini

Adminii nu au voie sa joace pe lumile pe care admineaza
 

DeletedUser

Guest
Cum mai voteaza lumea !!! Eu o sa-l votez pe nihilius cand se va sfarsi perioada de gratie a topicului astuia. Nu scapa el de plutonul executiei :D
Nihilius
AoE Master, domnu.zamfira, DuracellRO, Iuliu Cezar, knife, Martin the Warrior 1 6 8,82%
SComan
Akmon, buni, cheese, kLr10, regele 1, tibisormarginean, warchyld 7 10,29%
torukmakto
andreicool, CoRe.ZooM, db22urs, gabrielawhy, the killer 2010, valyvlt 6 8,82%
Xblaandy
1mpact, adwet, alecsander I, AlexGoPro, Anderson, Baietelul cel uratel, chevron, Cl0uD, cludia, Conrea, damagelol, dinutza06, doza, dyucy, ecosse, gabr13llaa, georgi, greekpool, hekia, ipod, Jigsaw4, Lear, mephala, nyby, RaducKu, razviboy97, SatanaForce, SnOp, Toruk Makto, Unicul2011, w0lv3r1n3, Warrior17, yonnuT, zefhi 34 50,00%
Shadow
-Artemis-, aleinad6, DanyGrecul, edyyoo, Eiffel, marcelmarcelinho, sk1lleTzZz 7 10,29%
zburlici
maryupcory, SEFUL STEAUA, Zeus 3 4,41%
Seraphyne
cuceritorul10, R.Orton, SPARTANUL LEONIDAS 3 4,41%
norbit
adysanu, robygrecu
 

DeletedUser

Guest
Prin „mecanic” te referi la diplomatic? Mi se pare normal să nu primeşti răspunsuri prin sistemul de suport cu prescurtări, cu glume, cu ironii.

nu prin prescurtari mai ,si nu neaparat ,dar sa raspunda lka intrebari scurt si la obiect
iti dau un exemplu sa vezi cum raspund admini :
eu : buna ziua ,ce este ala un mar ?
admin: Fructele sunt alimente de origine vegetala, apreciate din punct de vedere nutritiv prin continutul lor bogat in glucide, saruri minerale, vitamine si acizi organici.

morfologia fructuluiCa structura, fructele sunt formate din epicarp, mezocarp si endocarp, care impreuna formeaza pericarpul.
Epicarpul (pielita) reprezinta stratul exterior, format din multe celule plate in care se gasesc materii colorate si aromate. La unele fructe, stratul exterior este lucios si cu aspect cerat.
Mezocarpul (pulpa) este format din celule poliedrice care contin suc si intre care se gasesc spatii libere ce contin un amestec gazos.
Endocarpul reprezinta partea care inveleste semintele si poate sa fie format din loji seminale (mere, pere, gutui, etc.) sau dintr-un invelis tare, lemnos, care formeaza samburele (caise, prune, piersici, cirese, etc.).

Clasificarea fructelor
Fructele se clasifica dupa mai multe criterii, care depind de structura, gust, aroma, etc.

Dupa structura, fructele se grupeaza in:
- fructe semintoase (bace false), care sunt carnoase, au semintele inchise in compartimente cu pereti pergamentosi (mere, pere, gutui, citrice);
- fructe samburoase (drupe), caracterizate prin pulpa suculenta si sambure tare care inchide in interior samanta (caise, prune, piersici, visine, cirese, etc.);
- fructele arbustilor si semiarbustilor fructiferi (bace adevarate si false), care au pulpa zemoasa, suculenta si cu seminte mici raspandite in pulpa fructului (fragi, capsuni, zmeura, smochine, coacaze, agrise si afine);
- fructe nucifere, formate numai din endocarp si seminte, deoarece mezocarpul se desprinde inainte de recoltare. Din aceasta grupa fac parte: nucile, alunele, migdalele, fisticul, arahidele.

Dupa gust si aroma, fructele se grupeaza in:
- citrice (lamai, portocale, mandarine, grepfruit, chitra);
- acidulate (mere, pere, caise, prune, piersici, visine, cirese, fragi, capsuni, zmeura, mure);
- astringente (gutui, coarne, afine);
- zaharoase - amidoniase (banane, castane);
- uleioase (nuci, alune, migdale, arahide, fistic);

Dupa continutul in substante nutritive, fructele se impart in:
- fructe zaharate sau carnoase, caracterizate prin continut mare in apa (75-90%), in glucide (glucoza, fructoza, zaharoza, celuloza) si sarace in lipide si protide. Aceste fructe mai contin substante pectice (proprietate de a forma jeleuri), acizi organici (malic, tartic si citric), saruri minerale (sodiu, potasiu, calciu, fosfor, fier asimilabil, iod, etc.), vitamine hidrosolubile in special B1, B2, C (citrice);
- fructe amilacee, bogate in amidon si sarace in zahar (banane, castane);
- fructe oleaginoase, cu un continut mare in lipide si mic in apa si glucide (nuci, alune, arahide, migdale).

Rolul fructelor in organism
In organism fructele au rol deosebit, contribuind la realizarea in bune conditii si a proceselor metabolice, la mentinerea sanatatii. Rolul fructelor in organism se caracterizeaza prin:
- actiune alcalinizanta, care rezulta prin arderea acizilor organici cu formare de carbonati alcalini si baze;
- actiune mineralizanta, datorita continutului in substante minerale; de aceea se indica in anemii, decalcifieri, etc.;
- actiune vitaminizanta, prin aportul crescut in vitamine.

In fructe se gasesc urmatoarele vitamine:
- vitamina A, in: citrice, ananas, curmale, caise, mere, pere, migdale, nuci, etc.;
- vitamina B1, in: citrice, struguri, mere, pere, banane, nuci, migdale;
- vitamina B2, in: citrice, struguri, mere, pere, banane, caise, nuci, arahide, castane;
- vitamina C, in : citrice, banane, afine, mere, pere, etc.;
- vitamina E, in: masline, nuci, migdale.

Unele fructe, ca si legumele, mai au si alte actiuni specifice, ca de exemplu:
- actiune laxativa, datorita continutului in celuloza, acizi organici, glucide, etc.;
- actiune colagoga, de stimulare a functiilor hepatice;
- actiune constipanta, fructele care contin tanin in cantitate mare, ca: afine, coarne;
- actiune diuretica datorita continutului mare de apa si potasiu.


Nu a intrebat nimeni de toate fructele ,de cum se clasifica si alte tampenii ,tot ce a vrut omun sa stie a fost ce e acela un mar .
Tot ce a scris adminu in sceneta de mai sus putea fi rezumat : Marul este un fruct ,un aliment de origine vegetala ,apreciat din punct de vedere nutritiv ,face parte din categoria fructelor semintoase ,contine vitaminele A ,B1,B2 si C .Această specie cuprinde între 44 şi 55 de soiuri,chiar dacă este un aliment, calităţile sale terapeutice sunt cunoscute încă din timpuri străvechi.

Cutarica
Echipa Grepolis
 

DeletedUser

Guest
-domnule adysanu. multumim pt informatii. dar si un copil de 2 ani poate sa dea Copy si dupa aia Paste..... :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
omule nu am zis ca nu am dat copy paste ,nu am vrut sa demonstrez cat de mult stiu eu sa dau copy paste pe un subiect,daca nu intelegi ce am vrut sa spun abtinete de la comntarii
 

DeletedUser

Guest
omule nu am zis ca nu am dat copy paste ,nu am vrut sa demonstrez cat de mult stiu eu sa dau copy paste pe un subiect,daca nu intelegi ce am vrut sa spun abtinete de la comntarii

-eu am inteles ce ai vrut sa demonstrezi cu asta. stai linistit ca nu sunt prost nici eu. :p
 

DeletedUser

Guest
sau daca esti multumit de raspunsurile adminilor atunci poti sa ma contrazici :)
 

DeletedUser

Guest
Varianta "Ii urasc pe toti adminii" unde este ? Ca nu am ce sa votez.... muwhahaha.
Mbun, deci glumesc. Dar nu inteleg de ce trebuie sa uram adminii, care-i scopul poll-ului?
De ce sa uram niste nickuri, niste pixeli? Nu mai bine ne gandim noi la Flower-Power, peace man si d'astea?

NU VOTEZ!
 

DeletedUser6401

Guest
Pana acum toti adminii mi s-au parut super, deci NU VOTEZ!!
 

DeletedUser

Guest
Antipatia nu e ură.

@adysanu ai exagerat puţin, defapt puţin mai mult.
Oricum, voi tot criticaţi adminii şi moderatorii că trişează în joc, şi îs roboţi, şi mai ştiu eu ce. Dar nimeni nu se gândeşte cum ar fi fără ei. Să nu fie niciun admin sau moderator pe acest joc. De asemenea, nu vă gândiţi că fac muncă voluntară. Au nişte responsabilităţi, şi totuşi nu primesc niciun ban.
În plus, eu sunt mulţumit de munca lor.
 

DeletedUser

Guest
nu am exagerat deloc Failure ,raspunsurile adminilor nu sunt niciodata la subiect si asa cum trebuie ,si nu zic asta ca am o antipatie pt vreunul dintre ei ,pt ca nu ii cunosc
dar am gasit astfel de raspunsuri ,si mai multa lume au aceeasi parere cand iam intrebat ce parere au despre raspunsurile de la suport

unii nici nu citesc mesajele complet daca tot raspund ,adica eu spus ca am o problema pe forum si primesc raspuns cum sa fac daca am o problema cu un mesaj privat->omu nici nu a citit ce am scris ,doar se uitat pe cine am reclamat si atat
banuiesc ca au niste sabloane pt fiecare tip de tichet,si cand raspund pun doar sablonu x in functie de tipul tichetului
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Antipatia nu e ură.
Ziua nu e ca noaptea si nici vara ca si iarna.
Uite unde era Einstein al forumului....

Failure, tu esti offtopic 95% din timpul postat pe forum, dupa cum bine a sesizat un forumist intr-un thread pe aici. Tu crezi ca pozezi in geniu si iti iese complet invers. Mai asculta si ce iti spune lumea pe aici, ia-o ca pe un sfat ;)

Tu nici macar nu esti jucator activ de grepolis cum suntem unii pe aici care mai scriem, parca te retrasesei, dar dai cu citatele filosofice in noi din greu... ceva legat de grepolis efectiv ( strategie, propuneri,etc ) ai sa spui ?

Oricum, voi tot criticaţi adminii şi moderatorii că trişează în joc
Tu si cand esti on-topic aberezi.
Reciteste ce s-a scris pe acest thread de la postul 1. Care toti, unde vezi tu toti ? Mai putin de un sfert au comentarii negative de facut. Te simti bine cand scrii toti, chiar daca nu e adevarat ca sa ce ? Ca sa arati lumii ca "uite, toti sunt nemultumiti, doar eu marele failure nu ii critic" ? Te rog sa analizezi ce pui in posturile tale pe viitor. Stiu ca poate te vezi viitorul super-admin pe aici, dar crede-ma nu e cazul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Reciteste ce s-a scris pe acest thread de la postul 1. Care toti, unde vezi tu toti ?

Vezi, despre asta tot zic eu.
Am scris „tot”, nu „toţi”.


Cine ţi-a zis ţie că nu sunt jucător activ de Grepolis? Te-a minţit!


Mai asculta si ce iti spune lumea pe aici, ia-o ca pe un sfat
Nu ascult eu de voi. Deocamdată sunt pe cont propriu, chiar crezi că aş asculta ce mi-ar zice nişte străini?
De sfaturi din partea ta n-am nevoie, am văzut ultimele postări a tale, şi îmi ajunge.



Pune câteva exemple de mesaje din partea adminilor, dacă vrei să te cred.
După cum spuneam, eu mai degrabă vă suspectez pe voi, cei care vă plângeţi, că nu vă exprimaţi destul de coerent, iar adminul nu înţelege pe deplin întrebarea/problema voastră.


banuiesc ca au niste sabloane pt fiecare tip de tichet,si cand raspund pun doar sablonu x in functie de tipul tichetului
Asta-i cea mai tare.
 

DeletedUser

Guest
Vezi, despre asta tot zic eu.
După cum spuneam, eu mai degrabă vă suspectez pe voi, cei care vă plângeţi, că nu vă exprimaţi destul de coerent, iar adminul nu înţelege pe deplin întrebarea/problema voastră.
Iarasi te intreb, fiindca iar folosesti un plural mult prea generalizat, acum chiar raspunzand unui mesaj de-al meu, care voi ?
Eu vad aici un singur nemultumit in ultimile 3 pagini ale acestui thread : adysanu. Once again : voi care?
Ca am mai postat in paginile astea eu si The KhannyBalll, eu am zis ca nu votez fiindca ( in gluma am zis, vizibila gluma din avion ) ii urasc pe toti si respectiv The KhannyBalll ca nu voteza fiindca ii iubeste pe toti.

Deci, care voi? Eu tu si Ovidiu cumva?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Failure ,nu lea dat nimeni cu paru in cap adminilor ,scopul si dorinta mea e ca e sa isi imbunatateasca modul de a administra
Orientalis vezi ca omu are 84 de orase pe beta deci banuiesc ca e activ,sau poate joaca mai mult pe lumea cealalta unde are doar 10 orase
 

DeletedUser

Guest
Nu ştii care voi? E normal să nu ştii.
Sau nu?
Am scris aşa: Voi, cei care vă plângeţi. Adică oricine se plânge de răspunsul primit de la un admin.


@adysanu doar pentru informaţia ta, mă las de Kappa, deci nu-s prea activ acolo. Nu pot spune acelaşi lucru şi despre Beta, unde, întradevăr, sunt activ.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus