Cariera ta ca şi jucător de Grepolis !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Aici,ne vom prezenta CV-ul nostru în acest joc.
Informaţii despre cum v-aţi început "cariera" aici,primele momente în joc,lucruri minore,dar...Din care să înveţăm toţi..

Ca şi deschizător al acestui topic,am onoarea de a fi primul care se va prezenta.



Claudiu,14 ani...Am început acest joc acum doi ani,pe-atunci,doar când vedeam că am o manticoră,muream de fericire ... Prima mea lume de joc,a fost Epsilon,unde am început cu numele "SuFaRRR",când am ajuns la 30 de oraşe pe acest cont,am ales să renunţ la el,pentru a ajunge în yona de conflict a acelei lumi,M 55.Aşadar,am trecut pe contul "nilas72",care...Până acum o săptămână,aveam zilnic,minim 150 de atacuri.
Recordul de atacuri primite,a fost de 837 de atacuri...

De 3 luni,am preluat un cont pe prima lume care a avut sistemul nou de cucerire,Delta.
Acest cont poartă numele "Alai",cont pe care spun eu,am reuşit să fac câteva lucruri....Top 5 pe mare,top 70 pe lume,top 25 atacatori.Acum,mă mândresc că de ceva timp,nu am pierdut un oraş acolo.

Pe Epsilon,din cauza unor probleme cu contul,am ales să renunţ definitiv,chiar dacă poate reuşeam să fac rost de un alt cont...Am ales să rămân pe Delta,să-mi termin treaba acolo,şi poate...Mă voi reîntâlni cu foştii mei colegi de pe Epsilon.

Am avut câteva modele pe care le-am urmat...Acestea sunt:

TAYPHOON
cludia
viorel22
veninosu
helldevil16

Aceştia sunt toţi...Oameni maturi cu care poţi colabora oricând ai nevoie...



PS: Sper că va plăcut această "povestioară" şi că veţi dori să vă publicaţi şi voi un mic
istoric" al contului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Alex, 13 ani. La fel ca si Claudiu (SuFaRRR) am inceput acest joc acum 2 ani. Am descoperit total accidental acest joc. Eram pe alte jocuri si a fost o reclama cu GREPOLIS, am zis ca ce o fi si asta am dat pe ea mi-am facut cont pe lumea ZETA. La inceput nu stiam acest joc, nu stiam ce am de facut. Am reusit sa fac 500 puncte si am fost cucerit. Am intrat iarasi si am citit la rubrica AJUTOR. apoi am inteles ce si cum.

Am inceput sa urc in puncte sa iau orase, sa imi fac amici. Am vrut mai mult si am intrat si pe alte lumi. Am jucat si pe EPSILON, dar dupa sa deschs o noua lume THETA. Acolo am inceput sa imi pun bazele si sa imi "infing" tentaculele. Am blocat minuni :) de la aliante adverse.

Pe lumea THETA am descoperit ce inseamna sa ai putere. Am fost atacat non-stop ba chiar am vrut sa ma las, ba chiar am activat pe o perioada vacanta. Nu am rezistat si am intrat iarasi, acest joc este ca un drog pentru mine o data ce la-i incercat. Esti obsedat de el

Ca modele am avut :
valjan
crist84pcr
arjuna
smenaru.ro
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7784

Guest
Catalin,16 ani.Am inceput sa joc Grepolis odata cu lansarea lumii Kappa(e un an si ceva de atunci),pe acea lume nu am avut performante notabile,devina cred ca e super personalitatea mea si talentul de a imi face dusmani foarte repede.In fine din cauza atacurilor tot mai dese am dat stergere cont si asta a fost prima aventura in Grepolis.
Am reinceput sa joc la cam 2-3 luni de la lansarea lumii My(unde joc si acum),multa lume mi-a spus: ,,Copile nu fi nebun,nu vei face performanta acolo,esti un noobete,nu joci premium si nu ai timp mult sa stai pe joc``,am demonstrat ca pot si ca daca iti doresti poti face orice.Nu imi inchipuiam ca voi ajunge in faza minunilor alaturi de SS ATACK FAMILY

Nu pot spune ca am avut niste modele dupa care mi-am adaptat stilul,eu practic propriul stil,totusi am avut si am un protector care m-a invatat multe lucruri despre joc,el este Money si ii multumesc pe aceasta cale.
De asemenea doresc sa le multumesc tuturor jucatorilor din alianta SS ATACK FAMILY,sunt niste oameni extraordinari si ambitiosi,de la care chiar ai ce invata.
 

DeletedUser

Guest
adi..@bubulica1 ,age~40 ,joc de prin septembrie 2010,pe Epsilon cu acest nick si Ahiles ,evident de cand sa lansat.
Momentan sunt intr-o criza dominata de virtute si colegialitate contra nesimtirea si impertinenta incurabila a unora pe joc (si ma refer la Epsilon),ce ma fac sa ma declar "in retragere "(momentan conturile sunt active dar in vacanta).Imi e foarte greu sa-mi las colegii cu care am jucat 2 ani ,dar in paralel m-am saturat de mizerii si "porcisme" ce fac din placerea uni joc virtual un cosmar si o multime de nervi . A disparut placerea si dorinta de a juca o data cu multitudinea de multicont a unora si "perversiunile" lingvistice ale unor retarzi ,copii de altfel unii dintre ei ,ce ma fac sa ma cred inutil si sa consider jocul o pierdere de timp .
Am fostsi sunt EKD-ist aproape din nastere (ca sa ma exprim mai plastic),activand pentru inceput in HOUSE OF GOODS,dupa care o data cu desfiintarea ei am mers la EKD,unde am luat-o de jos,urcand toate treptele si ajungand la final intemeietor.
Ca si joc virtual provin din IMPERIA ,unde am activat 2 ani..:) si recunosc ca acolo am adormit si cu capul pe tastatura!!:)
In ultima editie in care am activat,am iesit pe locul 1 la luptatori pe alianta ...pfffff....ii salut pe lyus si flavi,daca vor citi vreodata ceea ce am scris ..mari jucatori....
Istroria nickului,si asta e pentru curiosi,(nu am schimbat nickul niciodata pe vreun joc virtual),e drept ,e putin cu diminutiv:) feminin de altfel(recunosc ca mult timp multi din colegi au crezut ca sunt o ea:))
In fine "bubulica"provine de la prima mea logare pe un joc virtual si anume Sea fight,si e data de faptul cum arata fata mea cea mica ,pe atunci de cateva luni :),avea ceva bubite pe fata ,rozalii ce o faceau sa semene cu o buburuza(gargarita):)
Jocul nu e o de strategie personala ,ci strategie de alianta ,e un joc colectiv ce exceleaza in consolidarea relatiilor intre intre playeri virtuali,intre caractere si personalitati diferite .E un razboi al orgoliilor ,al bunului simt,al personajelor,al calitatilor fiecaruia si tot odata ale tuturor ce fac parte dintr-o alianta.
E destul de istovitor sa fii lider ,sa conduci sa hotarasti ,etc..de aceea tin sa multumesc unor lideri consacrati cu care am colaborat ,sau m-am confruntat pentru spirit,personalitate ,profesionalism,daruire in joc .
:Alphabal(primul meu intemeietor EKD-ist) Tayphoon,zamolxess,catalin123,entertaiment,mihocg,veninosu,CCmanagerul,crisbo911,sist3m,glomerula,val1226;yoveron..si lista poate continua....
Sunt oameni ce s-au dedicat si se dedica in continuare jocului ,conducand aliante,conducand oameni ,sacrificand timp si bani....cinste si respect ..
.De invatat ,am invatat de la jucatori ce nu mai activeaza printre noi ...sau mai rar,si as enumera
bobovis,ZAMOLXE,etc...
Pe parcursul jocului am intalnit si "amazoane",bune conducatoare si jucatoare trup si suflet:zeta2,alecsandra21,cludia,keila,bondcityoo7,ella,the wich..etc...le salut si le respect.....
 

DeletedUser6553

Guest
"Eu am fost noob inca de la inceput..."

La un majorat acum vreu 4,5 ani cand eram mai "tinerel" cineva mi-a prezentat tributile....era cam plictisit saracul,mi-a dat contul am jucat pana a aparut grepolis,in urma cu 3 ani ma duceam cu niste indivizi la sala(jucam left 4 dead de regula) eu dadeam click-uri pe triburile(rutina nenorocita) ei jucau grepo(facem si pauze de l4d)....
Am verificat pe stats cele mai mari conturi,am vazut putine orase iar ei se vaitau ca se cumuleaza greu cultura ptr orase asa ca m-am inscris in cursa(eram satul de multe sate).

Am inceput ca arthur6 ->cu wiki n-am avut probleme intelegeam ideea de la triburile...dar m-am innecat rau de tot de vreo doura ori....ma intrebam cum naiba transportoarele astea nu trec si ele pe langa bireme:-??....consideram ca biremele trebuie distruse doar cand trimiti nava de colonizare...blabla....
M-anvatat un vecin spre rusinea mea nu-i retin numele....
In vreo doua luni am ajuns intem in alianta Geto-Dacia-Acer (beta)....
Apoi am intrat pe triburile am crescut un cont foarte rapid primul pe continent,l-am dat la schimb ptr altul "cretzuadi",tot beta dar alianta argonautii....
Am stat p-acolo ascultator pe langa Alandala(ambele jucatoare),doza si zefhi...
A urmat fuziune cu JDI-ul,am ajuns pe Alandala:D...imediat a-nceput si distractia....ma gandeam:"la contul asta nu merita sa iei orase de la interne dupa ce ca se face greu cultura e pacat sa nu iei de la avatari"...desigur am cucerit orase ca un noob fara improtanta strategica...iar simcretzuu a avut grija sa penalizeze asta:-w

Tot aici am dat si de zamfira...(proasta influienta...just kidding).
Am inceput colaborarea cu xray ...ce ne mai distram :D:D.
A urmat razboiul cu Romania iar dupa un timp ajunsesem singur in m44 aveam cel putin 100 de "atace" pe zi...iar rutina m-a facut sa renunt:D...dupa vreo 2 luni
In ziua aceea ii scriu Anei(Bidam):"Dau inceput nou",pana sa raspunda ea...dadusem:D...

Am inceput pe my cu Neoptolem(inspirat dintr-o carte ce avea ca tema Razboiul Troian)...just fun...cu Ana coplayera...de la formalitatea de pe beta am ajuns o pramatie :D:D...

Restul e cancan...

:D:D

P.S1:Ma plictiseam trebuia sa scriu ceva... :D
P.S2: Dac-as scrie despre toti jucatorii intalniti in 3 ani de zile....ati innebuni:D:D....nu ajunge thread-ul:D.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16394

Guest
Pfff, stati sa ma gandesc :))

Primul meu contact cu acest joc a fost pe undeva pe la 7 ani, prin 2010. L-am vazut intr-o reclama de pe miniclip.com, si imi amintesc ca am dat pe ea. Pe atunci m-a ajutat cineva sa imi fac contul si asa a inceput aventura mea. Prima mea lume pe care am jucat a fost Alpha. Imi amintesc ca m-au fascinat prima oara cladirile din oras si cum aratau. Pe mine doar asta ma interesa, sa fac cladirile din oras. Atacam cu toate unitatile odata, habar n-aveam ca unele mergeau doar in atac si unele doar in aparare. Era sistemul ala vechi de sate, ala vechi tare, si le farmam cu catapulte :))) Prima injuratura pe care am auzit-o a fost tot pe Grepo, parca i-am dat mesaj lui unu' sa il intreb nush ce si mi-a raspuns cu... lasam asa:))) Am stat 1 an pe Alpha si cand m-am lasat de ea aveam doar... 3 orase :))) Si asa am mai experimentat si pe alte lumi, insa nu mai are rost sa va explic toate prostiile mele. Am inceput sa prind jocul mai bine acum 2-3 ani, insa chiar si asa nu puteam sa stau pe o lume mai mult de 2-3 luni, ma plictiseam. Am cunoscut multi oameni de treaba in ultimii 2 ani, majoritatea cu cel putin 10 ani mai mari decat mine, insa imi este rusine ca nu le mai stiu numele decat la cativa (respect rosiori si americanul).

Una din lumile pe care m-am distrat cel mai tare a fost Lamia, unde am tinut alianta Last Frontier. Initial ma hotarasem sa joc solo, insa in urma unor intorsaturi neprevazute am ajuns la carma unei aliante cu 30 de membri din care maxim 10 activi. Alaturi de rosiori am reusit sa ridic alianta pana pe locul 5 plus ca mai aveam 2 academii si deja concuram pentru primele 4 locuri ocupate de "gold-eri" daca pot sa le spun asa :))) Imi amintesc ca in fiecare seara ne bagam pe skype vreo 4 din alianta si faceam caterinca toata seara. Pe langa asta mai treceam si printr-o perioada dificila si toata socializarea asta chiar m-a ajutat sa revin cu picioarele pe pamant.
Insa cu trecerea timpului au inceput sa apara certuri interne care mi-au scapat de sub control si au destramat alianta, iar celelalte aliante au actionat pentru a lua cat mai multi membri de la noi, si astfel, am abandonat. La scurt timp dupa plecarea mea s-a dizolvat alianta.

Si iata-ma acum. Am 14 ani si inca joc jocul asta :))))
Momentam ma aflu pe Rhethymnos(ro42) si incerc din nou ceea ce am vrut sa fac pe Lamia, adica sa joc solo, fara alianta, si pana acum merge destul de bine. Insa as fi dispus sa particip la crearea unei noi aliante alaturi de jucatori care joaca de placere si nu "gold-eri". Sarbatori fericite tuturor!
 

nicol 10

Stie Tot
foarte frumos, interesanta poveste, inceputul se aseamana cu povestea multora :) nu mai retin ce trasnai am facut eu, nu ca nu as mai face si acum, dar una dintre regulile principale ale acestui joc am respectat-o mereu: sa faci parte dintr-o alianta, este un joc de echipa pana la urma si coordonatorul acesteia, liderul, va fi mereu un jucator adult/matur ca sa spun astfel, trebuie :( nu merge nimic altfel. Ma bucur sa mai vad si jucatori multumiti de acest joc :) felicitari si sarbatori fericite :)
 

DeletedUser3337

Guest
revenit dupa vreo 2 ani :))
sa vedem ce iese :))
oricum eu sunt slab =))
 

DeletedUser9417

Guest
Salutari meseriasii! Am timp o saptamana de joc...are nevoie cineva de o *sageata*?Parca as juca si eu putin... am cont facut pe Delos...pm acolo! Dacris16
 
Ultima editare de un moderator:
brrrrrrr pizdo, te-ai suparat ca te-a demolat cobby toata seara? :)))))))))))))
BRRRRRRRRRRRR AI PIERDUT UN ORAS JUCATORULE DE GRANITAAAAAAAAAAAAA


Vezi drecu stergeti slobozul ala uscat de la gura :)))

Ca stai in vacanta si dai numai din gura.

Oi fii eu guta dar ma mai distrez si eu iti dai seama.

Pe langa tine chiar sunt jucator. Ma pis pe tine pizdo :)))))

Iti dai seama am pierdut 1 oras waii eram cu ma-ta n pat si nu puteam fii pe joc

Cand o voi lua cu mine online atunci pot spune ca ati facut ceva pana atunci multa muie
 
Vezi drecu stergeti slobozul ala uscat de la gura :)))

Ca stai in vacanta si dai numai din gura.

Oi fii eu guta dar ma mai distrez si eu iti dai seama.

Pe langa tine chiar sunt jucator. Ma pis pe tine pizdo :)))))

Iti dai seama am pierdut 1 oras waii eram cu ma-ta n pat si nu puteam fii pe joc

Cand o voi lua cu mine online atunci pot spune ca ati facut ceva pana atunci multa muie
brrrrrrrrr te-ai ofticat pizdoooooooooobrrrrrrrrrrrrrrrr
pizdelorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ati adormit cu tot cu conturile voastre online 24/7 brrrrrrrrrrrrrrrrr
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus