Campionat mondial

DeletedUser

Guest
Cand se va organiza un Campionat Mondial de Grepolis in care miza sa fie premii substantiale in bani reali pentru jucatori?
(cu setarile jocului accelerate de cel putin 100 de ori si alte reguli necesare, astfel incat sa se poata ajunge la castigarea jocului intr-un timp rezonabil de cel mult o saptamana de exemplu)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14965

Guest
INNO i a bani nu da ce avantaj au ei sa ti dea tie vreun leu??
nu v a exista niciodata asa ceva
 

stamatecostica

Membru activ
Cand se va organiza un Campionat Mondial de Grepolis in care miza sa fie premii substantiale in bani reali pentru jucatori?
(cu setarile jocului accelerate de cel putin 100 de ori si alte reguli necesare, astfel incat sa se poata ajunge la castigarea jocului intr-un timp rezonabil de cel mult o saptamana de exemplu)

Nu mai pot de ras
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser8998

Guest
Nu radeti ca a existat un astfel de even,nu campionat mondial dar a a fost
S-a numit speed server si a durat 48 ore,in aceste 48 ore viteza lumii oscila intre 25 si 100
Primii 3 clasati au primit premii in gold si tricouri marca grepolis
Personal am jucat si am rezistat 36 ore,un asediu a durat 1 ora
Timp de navigatie a navei de colonizare de la un capat de mare la un altul era undeva la 7 minute
La vremea respectiva am si facut ceva printuri si le-am postat pe forumul intern al aliantei cand era Omicronul deschis
 

DeletedUser15210

Guest
Iti dau un exemplu pentru alt joc inno mult mai "aducator de bani" decat grepo. Si se numeste the west. Ehh ... acolo, la sfarsitul anului trecut, s-a facut un Campionat International de Forturi ce cuprindea toate serverele de tw deschis. Pe scurt un campoinat intre tari ... Iar acolo au fost ceva tari concurente printre care si romania, dar nici macar acolo, unde se baga bani la greu, nu s-a dat pentru primele 3 locuri vreun premiu in bani reali ... Daramite pentru grepolis ... Care mai e putin si dispare in urmatorii 5 ani ...
 

DeletedUser14990

Guest
tu vrei campionat mondial:))) nu vezi ca nimeni nu mai joaca>}??? in 2 ani nu o sa mai existe daca nu fac niste inbunatatirii....
Asa vad eu viitorul si cred ca asa mai e din cati jucam pe alpha beeta etc uita-te ca mai sunt 400 de playeri care intra zi de zi ......
Daca nu se face ceva mai repede cu jocul nu o sa mai fie jucat....
 

DeletedUser14226

Guest
Multi se plang ca li se cucereste orasul principal si o va lua de la zero iar altii ca muncesc un an pt minuni si la final toata munca este redusa la o pictograma/iconita cu stapanul lumii respectiv cuceritorul lumii. Si da r trebui un asemenea campionat ca pe Imperia Online de exemplu.

Daca as fi in echipa tehnica as face:

- imbunatatirea graficii (a orasului si a insulelor)
- un fel de reforma in cea ce priveste cucerirea (orasul de baza poate fi demolat cu catapulte pana la 0 puncte dar nu poate fi cucerit)
- un echilibru la zei (sa fim seriosi ca toti folosesc manticore dar nimeni nu foloseste cerberi)
- modificarea minunilor lumii (dupa ce apar minunile lumii lumea nu ar trebui sa se termine cidin contra ar trebui sa continue)
- o unitate terestra care POATE cuceri orase(de atata timp ne temem si zicem: ''dai naibi def cu bireme ca-mi sparge nava'' - cu totii syim ca grecia era renumita pentru colonizare dar ce sa intamplat cu senatorii)

Adica pe Alpha era grozav... acest joc si-a atins apogeul pe lumea Alpha si Beta.
 

DeletedUser13911

Guest
Eu am castigat serverul Imperia in 2011..hahaha in 3 ,o alianta am batut o harta intreaga:)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus