Bornele Lumii Hyperborea

  • Autor subiect clau cel betiv
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4185

Guest
Ai dreptate din ce stiu eu nu era Centurion de la inceputul lumii delta
 

DeletedUser

Guest
Nu era de la inceput,aici ai dreptate din cate im aduc eu aminte...
 

DeletedUser

Guest
Dar tu cu ce drept vorbesti in numele lui Alai?Am impresia ca si tu te folosesti de numele altora :)

Eşti sigur de asta ?
I-a trimite o circulară în HEAVEN şi LEX,să vedem dacă mă folosesc de numele ăsta .
Întreabă de Claudiu,cel care a ţinut contul 6 luni,cont care putea deveni fantomă .
 

DeletedUser4185

Guest
Eu stiu k yokull a fost intemeietorul proiectului Centurionii care au fost infiintati prima data de altu nu-i mai stiu numele in fine pacat k va certati pe numele asta sincer nu ma supara cine a infiintat alianta pe lumea pasnica daca o duce la glorie poate infiinta cine vrea nu-mi place cearta asta da-ti dovada de copii mici
 

DeletedUser9360

Guest
Eu stiu k yokull a fost intemeietorul proiectului Centurionii care au fost infiintati prima data de altu nu-i mai stiu numele in fine pacat k va certati pe numele asta sincer nu ma supara cine a infiintat alianta pe lumea pasnica daca o duce la glorie poate infiinta cine vrea nu-mi place cearta asta da-ti dovada de copii mici


Corect ceea ce zici,desi nu sunt fan al Centurionilor,pe unde ne-am intalnit ne-am razboit..numai pe pi este pact cu alianta ce am infiintat-o acolo,dar nu mai joc de ceva timp...
Totusi,fie si pe hyperborea,nu conteaza cine a facut-o,dar se folosec de nume si umbla vorba ca unii jucatori au primit mesaje de genul:
"Hai in centurionii,noi suntem cei originali unde am castigat x si y lume"...acum nu stiu cat este adevarat sau cat nu,dar cu un lucru de genul asta nu sunt de acord..sa te folosesti de performantele unei aliante pe alta lume de grepolis doar pt a recruta jucatori...scuzama ca la astia le dau blocare mesaj din prima clipa....
 

DeletedUser8836

Guest
Corect ceea ce zici,desi nu sunt fan al Centurionilor,pe unde ne-am intalnit ne-am razboit..numai pe pi este pact cu alianta ce am infiintat-o acolo,dar nu mai joc de ceva timp...
Totusi,fie si pe hyperborea,nu conteaza cine a facut-o,dar se folosec de nume si umbla vorba ca unii jucatori au primit mesaje de genul:
"Hai in centurionii,noi suntem cei originali unde am castigat x si y lume"...acum nu stiu cat este adevarat sau cat nu,dar cu un lucru de genul asta nu sunt de acord..sa te folosesti de performantele unei aliante pe alta lume de grepolis doar pt a recruta jucatori...scuzama ca la astia le dau blocare mesaj din prima clipa....

Py7af.jpg

sa vorbeasca lumea...si tu faci parte din lume nu?
 

DeletedUser10645

Guest
Corect ceea ce zici,desi nu sunt fan al Centurionilor,pe unde ne-am intalnit ne-am razboit..numai pe pi este pact cu alianta ce am infiintat-o acolo,dar nu mai joc de ceva timp...
Totusi,fie si pe hyperborea,nu conteaza cine a facut-o,dar se folosec de nume si umbla vorba ca unii jucatori au primit mesaje de genul:
"Hai in centurionii,noi suntem cei originali unde am castigat x si y lume"...acum nu stiu cat este adevarat sau cat nu,dar cu un lucru de genul asta nu sunt de acord..sa te folosesti de performantele unei aliante pe alta lume de grepolis doar pt a recruta jucatori...scuzama ca la astia le dau blocare mesaj din prima clipa....

Minte macar mai frumos sa pot crede si eu ceea ce spui :) Atunci cand vii cu o dovada ca am trimis eu sau Cipry94 asemenea mesaje jucatorilor atunci mai stam de vorba insa pana acolo ciocul mic si nu te mai baga in seama :)
 

DeletedUser

Guest
Nu va faceti ca nu vedeti...DON AXE NU AI VOIE SA TE FOLOSESTI DE UN NUME...Macar fi corect si pune orice nume vrei dar nu numele centurioni...
 

DeletedUser10645

Guest
Nu va faceti ca nu vedeti...DON AXE NU AI VOIE SA TE FOLOSESTI DE UN NUME...Macar fi corect si pune orice nume vrei dar nu numele centurioni...

Nu cred ca exista vreo regula in care sa scrie ca e interzis sa pun un nume care exista deja pe alta lume.Sunt cat se poate de corect sustinand tuturor jucatorilor care intreaba daca suntem centurionii de pe alte lumi ca sunt doar cativa.Am spus-o si mai repet...Numele aliantei nu va fi schimbat!
 

DeletedUser

Guest
Nu va faceti ca nu vedeti...DON AXE NU AI VOIE SA TE FOLOSESTI DE UN NUME...Macar fi corect si pune orice nume vrei dar nu numele centurioni...

Un centurion (latină: Centurio, greacă: kentyrion), de asemenea, hekatontarch (ἑκατόνταρχος) în unele surse grecești, sau, în perioada bizantină, kentarch (κένταρχος, Kentarhos) era un ofițer profesionist din armata romană după reformele lui Marian din anul 107 î.Hr.. Majoritatea centurionilor conduceau câte 83 de oameni, și nu 100, în timp ce centurionii seniori conduceau cohorte (500-1000 oameni) sau aveau roluri de conducere în legiunea lor.

suntem un popor cu stramosi romani.........deci oricine poate fi centurion:D
 

Mr Jack

Super Moderator
s-a discutat aici despre orice altceva, doar de borne nu, voi reface topicul cu borne, in caz ca o sa fie cineva interesat, iar discutia de pana acum, poate fi continuata la spam.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus