Bataie de joc cu acest event.....

  • Autor subiect DeletedUser14105
  • Data de început

DeletedUser14105

Guest
Eventul asta chiar a intrecut orice limita a innogames.....

Matematic vorbind orice alianta pana la sfarsit de event va avea ( in cazul in care fiecare jucator intra minim odata pe zi ) cam cate 300-400 manticore. Pai sa aiba 10 aliante a cate 120 de membri fiecare membru loc de cate 300-400 manticore ( indiferent ca sunt ele depozitate sau puse pe oras ) cum ar mai putea sa se cucereasca vreun oras pe o lume de viteza 1 nou inceputa?. Cine are puterea de a rezista la un asediu de manticore?. Nu se putea pe athens asta la 4-5 luni de la deschidere sa reziste lumea la un asediu de manticore, ce sansa au niste jucatori de maxim 50k sa reizste la sutele de manticore pe care o sa le aiba fiecare jucator?

Cu acest event practic cuceririle ,pe Corinth cel putin, au fost stopate cel putin 1-2 luni de zile. Strigator la cer. Joc de 4 ani dar niciodata nu am vazut ceva atat de dezechilibrat...... Si culmea ca nici nu iti baga arcasi care te ajuta sa rezisti manticorelor.... Acuma mai cucereste daca poti...., cred ca tre sa se uneasca toate aliantele de pe lume ca sa tina o cucerire atacata de un jucator cu 7 fuluri( 72 de manticore pe full, cum sunt si eu de exemplu)...... Prostie...., sa joace innogames pe lumea corinth....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Auzi mah,nu ii pupai tu undeva mai deunazi?IA striga tu la cer,acolo unde ai fost in vizita,vezi,se deschid portile si te asculta?
PAi mai fromosule,daca iti dau 1000 de cocosei, moca,ca nu mai joaca nimeni,ce te asteptai la spartani,sa iti asasineze gandurile?
 

DeletedUser14853

Guest
O problema este de asemenea si la usoare/bireme.
Iti da acelasi numarul de usoare si bireme la acelasi pret,fara sa tina cont ca usoarele au putere mai mare de atac decat biremele de aparare..
Daca iti da 30 usoare , ar trebui sa iti dea 35-40b in loc de 30..
 

DeletedUser12104

Guest
e o aiureala totala..o luam incet,incet si colonizam,ce sa facem
 

DeletedUser

Guest
Dar cum se face ca la eventul anterior era lumea nemultumita ca nu sunt zburatoare? :D
Si ca o paranteza, parca ar fi primul event la care se castiga manticore pe banda...
smiley_emoticons_rollsmiliey.gif
smiley_emoticons_rollsmiliey.gif
smiley_emoticons_rollsmiliey.gif
 

DeletedUser12104

Guest
nu este...dar nu stiu daca e normal ca jucatori de 2k sa aiba zeci de manticore
 

DeletedUser14105

Guest
Dar cum se face ca la eventul anterior era lumea nemultumita ca nu sunt zburatoare? :D
Si ca o paranteza, parca ar fi primul event la care se castiga manticore pe banda...
smiley_emoticons_rollsmiliey.gif
smiley_emoticons_rollsmiliey.gif
smiley_emoticons_rollsmiliey.gif


Total de acord cu tine Ana, dar nu este un echilibru daca la un event nu dai deloc si la unul dai doar manticore. Plus de asta din cate stiu eu e prima data cand un asemenea event este la inceput de lume cum este corinth de exemplu. Ideea e ca eventul asta strica lumea Corinth, nu si grepolisul tot in sine. Pe Athens sau alte lumi merge foarte bine eventul, dar acolo oamenii deja au armata, dar sa dai puterea asta la niste jucatori de maxim 50k care ataca tot ce prind sa faca pct pt a mai putea cucerii , ei bine aici e buba....
Poate ca au mai fost eventuri de astea cu mitice dar nu au fost vreodata pe o lume intr-un stagiu cum este corinth, si stiu asta pt ca cel putin de la upsilon in jos am jucat sau am monitorizat cam toate lumile...., daca erau eventuri erau de alea usoare, primeai simturi sau primeai armata de tot felul dar nu mitice, sau daca primeai primeai si multa armata de aparare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
A fost si pe Athens, parca, aceeasi situatie, chiar nu inteleg de unde atata surpriza cu manticorele astea.
smiley_emoticons_stevieh_rolleyes.gif
Acum norocul celor de pe lumi recente, ca pe cele vechi deja sunt plini de zburatoare
smiley_emoticons_smilenew.gif
 

stamatecostica

Membru activ
O problema este de asemenea si la usoare/bireme.
Iti da acelasi numarul de usoare si bireme la acelasi pret,fara sa tina cont ca usoarele au putere mai mare de atac decat biremele de aparare..
Daca iti da 30 usoare , ar trebui sa iti dea 35-40b in loc de 30..

Ce sa intamplat lupisor ?.La urmatoarea actiune pe voi sa vedeti ce distractiv o sa fie :D .Eu ce sa va fac daca aveti atat de multi dusmani .:).
 

DeletedUser

Guest
Eventul asta chiar a intrecut orice limita a innogames.....

Matematic vorbind orice alianta pana la sfarsit de event va avea ( in cazul in care fiecare jucator intra minim odata pe zi ) cam cate 300-400 manticore. Pai sa aiba 10 aliante a cate 120 de membri fiecare membru loc de cate 300-400 manticore ( indiferent ca sunt ele depozitate sau puse pe oras ) cum ar mai putea sa se cucereasca vreun oras pe o lume de viteza 1 nou inceputa?. Cine are puterea de a rezista la un asediu de manticore?. Nu se putea pe athens asta la 4-5 luni de la deschidere sa reziste lumea la un asediu de manticore, ce sansa au niste jucatori de maxim 50k sa reizste la sutele de manticore pe care o sa le aiba fiecare jucator?

Cu acest event practic cuceririle ,pe Corinth cel putin, au fost stopate cel putin 1-2 luni de zile. Strigator la cer. Joc de 4 ani dar niciodata nu am vazut ceva atat de dezechilibrat...... Si culmea ca nici nu iti baga arcasi care te ajuta sa rezisti manticorelor.... Acuma mai cucereste daca poti...., cred ca tre sa se uneasca toate aliantele de pe lume ca sa tina o cucerire atacata de un jucator cu 7 fuluri( 72 de manticore pe full, cum sunt si eu de exemplu)...... Prostie...., sa joace innogames pe lumea corinth....

Mah, taci in plm ca lumea nu te vrea. Invata grepo slabule, ai vazut niste pisici si ai facut pe tine soarece! Tu vorbesti de foamete, tu care rupi din interne si furi de la aliati? Slabule, dupa 4 ani de zile te vaieti ca o baba in durerile facerii.
 

DeletedUser14992

Guest
Opinia mea este ca se da intradevar cam multe pisici ptr acest nivel...in mod normal trebuiau sa se castige mai greu..cv gen cum a fost cu retetele sau cv sa mai complice treburile umpic...parerea mea este ca se da prea multe si se castiga prea usor ptr o lume care este la inceput.
 

Gymus

Membru activ
2-3 luni s-au dus cuceririle pe zid mic :D

- - - Actualizat - - -

Ce sa intamplat lupisor ?.La urmatoarea actiune pe voi sa vedeti ce distractiv o sa fie :D .Eu ce sa va fac daca aveti atat de multi dusmani .:).

asa-i frumos . unde-s multi si prostia-i mare :D .

P.S: Nu o lua ca o jignire.
 

DeletedUser

Guest
Opinia mea este ca se da intradevar cam multe pisici ptr acest nivel...in mod normal trebuiau sa se castige mai greu..cv gen cum a fost cu retetele sau cv sa mai complice treburile umpic...parerea mea este ca se da prea multe si se castiga prea usor ptr o lume care este la inceput.

Era bine sa nu fie cu gold la event sa cumperi sageti ca mikero intr-o zi a luat toate distincitiile si in mai putin de 2 zile avea peste 200 de manticore pe orase pai ce e asta frate ?

- - - Actualizat - - -

Ce sa intamplat lupisor ?.La urmatoarea actiune pe voi sa vedeti ce distractiv o sa fie :D .Eu ce sa va fac daca aveti atat de multi dusmani .:).

Voi care atacati fara usoare :)) ce actiune faci tu si alianta ? Cum sa faci puncte lupilor ?
 

DeletedUser12104

Guest
pai si interesul lor unde era daca nu puneau si cu gold?
 

DeletedUser14105

Guest
Mah, taci in plm ca lumea nu te vrea. Invata grepo slabule, ai vazut niste pisici si ai facut pe tine soarece! Tu vorbesti de foamete, tu care rupi din interne si furi de la aliati? Slabule, dupa 4 ani de zile te vaieti ca o baba in durerile facerii.

Hb7GegCGvpXaqs7y7wuQ.jpg


6. luat de la inamici , 5 luat de la inamici, 4 luat de la inamici ( a venit la mine dupa ce i-am luar orasul ), 2 luat de la inamici si orasul 3 luat de la un inactiv. Deci am 4 orase cucerite de la jucatori rosii si 1 amarat de oras de la un inactiv care s-a nimerit sa fie langa mine, pentru ca restul inactivitlor le-am dat aliantei si au fost peste 15 orase.

Deci vorbesti mult si prost ca de obicei. Nu vezi ca nu ai habar de nimic? Daca aduci acuze impotriva cuiva macar sa fie adevarate, nu baga minciuni. Ca numa la asta esti bun, sa rupi cu gura minciuni :)))) Patetic....
 

DeletedUser

Guest
Hb7GegCGvpXaqs7y7wuQ.jpg


6. luat de la inamici , 5 luat de la inamici, 4 luat de la inamici ( a venit la mine dupa ce i-am luar orasul ), 2 luat de la inamici si orasul 3 luat de la un inactiv. Deci am 4 orase cucerite de la jucatori rosii si 1 amarat de oras de la un inactiv care s-a nimerit sa fie langa mine, pentru ca restul inactivitlor le-am dat aliantei si au fost peste 15 orase.

Deci vorbesti mult si prost ca de obicei. Nu vezi ca nu ai habar de nimic? Daca aduci acuze impotriva cuiva macar sa fie adevarate, nu baga minciuni. Ca numa la asta esti bun, sa rupi cu gura minciuni :)))) Patetic....

Nu intelwg de ce te plangi de pisici...ele stii ca dupa ce se **** isi astupa ******* in nisip? Pe cand tu nu...lol
 

DeletedUser14105

Guest
Shhhh, vorbesti prea mult, ti-am mai zis ce vine si ce nu vine odata cu varsta ;)
 
Sus