Asteptam propuneri pentru lumea Pi.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Versiunea 1.x nu va mai fi pusa pe nici o lume de joc. Nu e un lucru discutabil si nici nu ar fi atat de usor de realizat (fiindca asta ar insemna ca trebuie intretinuta, erorile ce pot aparea trebuiesc reparate, etc).

Va rog nu mai insistati asupra acestui subiect.
 

DeletedUser8218

Guest
davide subiect inchis fara versiunea 1x deci nu mai insista
 

DeletedUser6067

Guest
Ba da se poate pune,norbit pe alte jocuri inno exista clasic world 1.x si celelalte 2.x deci chiar nu vreti sa facem o versiune 1.x ce asa de greu,eu zic sa va ganditi bine;)
 

DeletedUser

Guest
Cei care au lucrat la constructia jocului s-au gandit. Nu se va reveni la versiunea 1.x.
 

DeletedUser6067

Guest
Noi nu cerem revenirea pe 1.x pe toate lumile sau 1,
cerem ca o lume sa fie cu 1.x si asa sa ramana adica pi sau daca nu va fi pi sa se creeze lumea clasic world este o propunere foarte interesanta;)
 

DeletedUser

Guest
Posibil ca pentru tine sau pentru unii jucatori sa fie interesanta, insa pentru producatorii jocului nu este, din acest motiv nici nu mai exista aceasta versiune a jocului, deci prin urmare niciodata nu se va mai deschide o astfel de lume de joc.
 

DeletedUser9220

Guest
versiunea 1.x nu va mai fi pe nicio lume Grepolis
nu mai insista (poti sa te si lasi de grepolis daca nu iti convine faptul ca nu vor mai fi lumi 1.x)
daca vrei 1.x joaca triburile (acolo arata ca 1.x pe grepo)
 

DeletedUser

Guest
david acuma daca producorilor nu le prea pasa nu te contrazice
 

DeletedUser

Guest
versiunea 1.x nu va mai fi pe nicio lume Grepolis
nu mai insista (poti sa te si lasi de grepolis daca nu iti convine faptul ca nu vor mai fi lumi 1.x)
daca vrei 1.x joaca triburile (acolo arata ca 1.x pe grepo)

acolo este vres 8.2 :p nici decum 1.x cand pe grepoli era 1.x acolo era 6.x si ceva
 

DeletedUser

Guest
arata la fel ca unu pe grepolis nu ca e versiunea unu

tot prezentarea orasului caand incepi si na seamana cu unu pe grepolis

asia la 2 lumi schimba versiunea
 

DeletedUser

Guest
- Viteza serverului: 3
- Viteza trupelor:2
- Se va putea alege direcţia de început
- Perioada protecţie iniţială: - 5 zile
- Bonusul de noapte: este activ începând cu ora 24:00 până la ora 08:00
- Limită de membri în alianță : 150
- Sistemul de revolta : Activ
- Moral : Activ.
-Noroc:Activ

Sistemul de cucerire prin revolta este cred,cel mai apreciat de majoritatea
Cred ca ar fii cel mai indicat pentru noua lume
 

DeletedUser9259

Guest
Viteza lumii: 3 (sau 3,14 - cum e în Germania ;))
Viteza unităţilor: 2
Vitază negoţ: 2
Bonus de noapte: Activ (de la 00:00 până la 07:00)
Grafică de noapte: Activă
Protecţia de începător: 5 zile
Pace: Inactivă
Mod de vacanţă: Activ
Moral: Inactiv
Limita de membrii în alianţă: 50
Sistem de cucerire: Nou (cu revolta)
Durata cuceririi/revoltei: 12 ore

Ce mi se pare important aici:
1. viteza lumii (nu mai insist, că văd că majoritatea e de acord cu mine);
2. limita de membri de 50 – aici argumentul meu e că ar trebui să se facă o lume și pentru cei care preferă alianțe cu număr redus de membri; or, până acum toate lumile din versiunea 2.0 au fost făcute pentru alianțe mari, de minim 80 de membri;
3. moralul – înțeleg rațiunea pentru care s-a introdus (să se niveleze diferențele între jucători), dar poate că nu strică să se mai încerce o dată și fără; în felul acesta, e drept că aceia care intră mai rar sunt dezavantajați; dar, pe de altă parte, cred că se produce și o mai mare „fidelizare” a jucătorilor (în sensul că: vrei să reziști? intră mai des pe joc!).
 

DeletedUser

Guest
Viteza lumii: 3 (sau 3,14 - cum e în Germania ;))
Viteza unităţilor: 2
Vitază negoţ: 2
Bonus de noapte: Activ (de la 00:00 până la 07:00)
Grafică de noapte: Activă
Protecţia de începător: 5 zile
Pace: Inactivă
Mod de vacanţă: Activ
Moral: Inactiv
Limita de membrii în alianţă: 50
Sistem de cucerire: Nou (cu revolta)
Durata cuceririi/revoltei: 12 ore

Ce mi se pare important aici:
1. viteza lumii (nu mai insist, că văd că majoritatea e de acord cu mine);
2. limita de membri de 50 – aici argumentul meu e că ar trebui să se facă o lume și pentru cei care preferă alianțe cu număr redus de membri; or, până acum toate lumile din versiunea 2.0 au fost făcute pentru alianțe mari, de minim 80 de membri;
3. moralul – înțeleg rațiunea pentru care s-a introdus (să se niveleze diferențele între jucători), dar poate că nu strică să se mai încerce o dată și fără; în felul acesta, e drept că aceia care intră mai rar sunt dezavantajați; dar, pe de altă parte, cred că se produce și o mai mare „fidelizare” a jucătorilor (în sensul că: vrei să reziști? intră mai des pe joc!).
....foarte bine zis...ladima...
 

DeletedUser6509

Guest
Parerea mea e ca va fi o lume ca toate celelalte , o lume trebue sa aiba ceva palpitant sa o faca difeita si unica , dar asa se face abuz de lumi unde nu prea inta jucatori , ar trebui abordate noi proecte si sa nu apara asa des lumile ca este plictisitor si out of time :) sa faceti o lume unde sa fie schimbata si imbunatatita grafica sau gameplay-ul am avut eu niste artwork-uri la capitolul sectiune grafica , aliantei mele i-au placut si m-au rugat sa le postez
 

DeletedUser8201

Guest
Viteza lumii: 3 (sau 3,14 - cum e în Germania ;))
Viteza unităţilor: 2
Vitază negoţ: 2
Bonus de noapte: Activ (de la 00:00 până la 07:00)
Grafică de noapte: Activă
Protecţia de începător: 5 zile
Pace: Inactivă
Mod de vacanţă: Activ
Moral: Inactiv
Limita de membrii în alianţă: 50
Sistem de cucerire: Nou (cu revolta)
Durata cuceririi/revoltei: 12 ore

Ce mi se pare important aici:
1. viteza lumii (nu mai insist, că văd că majoritatea e de acord cu mine);
2. limita de membri de 50 – aici argumentul meu e că ar trebui să se facă o lume și pentru cei care preferă alianțe cu număr redus de membri; or, până acum toate lumile din versiunea 2.0 au fost făcute pentru alianțe mari, de minim 80 de membri;
3. moralul – înțeleg rațiunea pentru care s-a introdus (să se niveleze diferențele între jucători), dar poate că nu strică să se mai încerce o dată și fără; în felul acesta, e drept că aceia care intră mai rar sunt dezavantajați; dar, pe de altă parte, cred că se produce și o mai mare „fidelizare” a jucătorilor (în sensul că: vrei să reziști? intră mai des pe joc!).

Super bine ai zis ladima..merg si eu pe mana ta:)
 

DeletedUser

Guest
sa fie o lume speed,..pana acum nu a fost o astfel de lume...
 

DeletedUser

Guest
Viteza lumii: 3 (sau 3,14 - cum e în Germania ;))
Viteza unităţilor: 2
Vitază negoţ: 2
Bonus de noapte: Activ (de la 00:00 până la 07:00)
Grafică de noapte: Activă
Protecţia de începător: 5 zile
Pace: Inactivă
Mod de vacanţă: Activ
Moral: Inactiv
Limita de membrii în alianţă: 50
Sistem de cucerire: Nou (cu revolta)
Durata cuceririi/revoltei: 12 ore

Ce mi se pare important aici:
1. viteza lumii (nu mai insist, că văd că majoritatea e de acord cu mine);
2. limita de membri de 50 – aici argumentul meu e că ar trebui să se facă o lume și pentru cei care preferă alianțe cu număr redus de membri; or, până acum toate lumile din versiunea 2.0 au fost făcute pentru alianțe mari, de minim 80 de membri;
3. moralul – înțeleg rațiunea pentru care s-a introdus (să se niveleze diferențele între jucători), dar poate că nu strică să se mai încerce o dată și fără; în felul acesta, e drept că aceia care intră mai rar sunt dezavantajați; dar, pe de altă parte, cred că se produce și o mai mare „fidelizare” a jucătorilor (în sensul că: vrei să reziști? intră mai des pe joc!).


Dap! Asa! Foarte Buna!
 

DeletedUser8945

Guest
Viteza de joc:4
Viteza unitati:5
Viteza negot; 5
Bonus de noapte:inactiv
Moral:inactiv
Noroc:incativ
Protectie incepator:10 zile
Limita de membrii in alianta:70
Zei: inactivi
Sistem de cucerire: revolta
Durata cuceririi/revoltei: 3 ore
Durata colonizari; 8 ore



Directi de inceput sa fi in fuctie de lumea pe care ai mai jucat in trecut
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus