AlphaForce ...

DeletedUser

Guest
V-a laudati ca ati spart topurile ... :d...dar la voi se va cuceri cel mai mult si cel mai usor :))..

Uitate la bazgodita...il ataca peste 10 oameni .. :D
 

DeletedUser

Guest
Domnule zamfira,

Insinuezi cumva că munca în echipă este nerecomandată? Ca fapt divers, au fost doar 5 vs. 2 din câte cunosc. Încercați să nu mai dezinformați publicul, să vă recunoașteți limitele. O mare parte din jucătorii PHOENIX sunt proiectele eșuate de pe alpha. Repet, o mare parte, nu toți. Mulțumesc pentru oraș și data viitoare creșteți-l mai mare, abia s-a deschis pofta.

O seară excelentă tuturor,
Bloody
 

DeletedUser

Guest
Vezi Blody,te-ai grabit sa iei orasul.Noi ii asteptam sa-l creasca,sa-l dezvolte ca sa fie frumos.Ca vin avatarii cu navele de colonizare de paste prin ele. :)
 

DeletedUser

Guest
dfa stii bine de ce n-am mai jucat pe alpha...viteza este prea mica si nu ne plac serverele lente.Te-am felicitat pentru cucerire,munca in echipa este bine venita si ea.Un lucru ce m-a deranjat a fost ca ai postat precum ar fi fost decat meritul tau si baietii care te-au ajutat nu a primit niciunul un multumesc din partea ta aici pe forum.
Cei care te-au ajutat nici macar nu ii aveati la aliati,pe de alta parte toti vor sa cucereasca un phoenix s-a pus pret mare pe capul fiecarui jucator.

Apreciem atentia care ne-o acordati noua ca alianta si suntem bucurosi ca nu ne ignorati.Ne-am facut si aici pe kappa un nume deja -PHOENIX- ,toti ii vaneaza ca pe niste infractori.Suntem ai naibi de simpatici.
Spor la cucerit phoenix !
 

DeletedUser

Guest
Ironia este că pe cât de vânați sunteți, pe atât nu aveți trupe. Dovadă, clasamentul de apărători. Oamenii cu care colaborez se știu și sunt apreciați, am vrut doar să atrag atenția asupra PHOENIX că nu sunt așa zmei pe cât îi laudă gura. HollyAngel a fost vânat pentru statutul său pe beta(top40) și abia apoi că este PHOENIX(satisfacție dublă). Cu toate aste, ai evitat să ne luminezi cu privire la absența atacurilor de salvare. Să înțelegem că o dată intrată nava nu o mai atacați? Ca să știu cum să procedez pe viitor.
 

DeletedUser

Guest
Ironia este că pe cât de vânați sunteți, pe atât nu aveți trupe. Dovadă, clasamentul de apărători. Oamenii cu care colaborez se știu și sunt apreciați, am vrut doar să atrag atenția asupra PHOENIX că nu sunt așa zmei pe cât îi laudă gura. HollyAngel a fost vânat pentru statutul său pe beta(top40) și abia apoi că este PHOENIX(satisfacție dublă). Cu toate aste, ai evitat să ne luminezi cu privire la absența atacurilor de salvare. Să înțelegem că o dată intrată nava nu o mai atacați? Ca să știu cum să procedez pe viitor.

Dar de clasamentul la atacatori ce spui? Evident ca nu au trupe ca si tine, care ai stat 3 saptamani sa pregatesti marea cucerire a ta, iar ei au incercat sa tina piept unei insule intregi de dusmani. Clasamentul la atacatori spune totul, restul e .....
 

DeletedUser

Guest
Nu, clasamentul de atacatori spune doar că sunteți ofensivi. După cum se știe, o politică agresivă duce la o dezvoltare foarte solidă la început. Faptul că nu ați concretizat acest avantaj în cuceriri dovedește că nu merge acel ceva, momentan. Sperăm că veți remedia această problemă și că veți face o figură frumoasă. Doar adversarii pe măsură ne fac mai buni.

Totuși rămân cu dilema: dacă stați bine la atacatori și aveți trupe de atac, de ce nu atacați cuceririle? Bănuiesc că e o întrebare fără răspuns ce se dorește a fi mușamalizată.
 

DeletedUser

Guest
Nu, clasamentul de atacatori spune doar că sunteți ofensivi. După cum se știe, o politică agresivă duce la o dezvoltare foarte solidă la început. Faptul că nu ați concretizat acest avantaj în cuceriri dovedește că nu merge acel ceva, momentan. Sperăm că veți remedia această problemă și că veți face o figură frumoasă. Doar adversarii pe măsură ne fac mai buni.

Totuși rămân cu dilema: dacă stați bine la atacatori și aveți trupe de atac, de ce nu atacați cuceririle? Bănuiesc că e o întrebare fără răspuns ce se dorește a fi mușamalizată.

Ramai cu dilema in continuare. Eu nu sunt in masura sa vorbesc despre ograda altuia, din moment ce nu joc pe lumea asta. Le iau apararea , din simplul motiv ca nu mi se pare normal ca toata lumea sa fie impotriva lor, desi la inceput, au fost si altii care s-au dat zmei.
Oricum, pot sa bag mana in foc: daca zamfira si un anumit nucleu de jucatori isi vor dedica timp pentru lumea Kappa , asa cum au facut-o pe lumea Beta, in cele din urma vor fi castigatori. Chiar daca se vor bate cu nspe mii de aliante .
 

DeletedUser

Guest
as zice ca pheonixul nu e format numai din zamfira si ai lui, la urma urmei, daca nu erau restul zamfira nu mai era demult pe beta
 

DeletedUser

Guest
Să vedem, să vedem, ce-o să iasă :D
Primul cucerit din cele 2 tabere celebre face parte din:
23wo3nl.jpg


...PHOENIX :)


Vreau sa te vad pe locul 1 :) Ai de munca :))
 

DeletedUser

Guest
Ce să-ți spun zamfira, să-l stăpâniți fericiți?! Era Paștele...
 

DeletedUser

Guest
ce se intampla DFA ca o c-am cazut alphaforce din topuri
 

DeletedUser

Guest
Oricum,DFA in m55,vom ataca tot ce e pe langa noi.Sper sa nu te superi !:)
 

DeletedUser

Guest
De ce să mă supăr? Sunt zamfira să fac ca trenul pe linie? E un joc, tratăm ca atare.

Am decăzut pentru că o parte din lideri au considerat că nu au destul timp de 2 lumi, iar cei care am rămas jucăm pentru divertisment iar pe M45 pot să zic că n-o ducem deloc rău.
 

DeletedUser245

Guest
Am decăzut pentru că o parte din lideri au considerat că nu au destul timp de 2 lumi
Confirm.
Din pacate si eu sunt unul dintre cei ce au ales sa renunte la kappa desi imi mergea bine in zona si progresam binisor, nu am timp pentru mai mult de 1 lume.
 

DeletedUser

Guest
si totusi a mai trecut ceva vreme de cand n-ati mai dat nici un semn de viata, cum va merge?
 

DeletedUser

Guest
Dictionar Grepolis

Mi-ar face mare placere sa urmaresc discutiile de pe forum, dar intai de toate propun introducerea unui dictionar in limba romana astfel incat sa nu mai fiu nevoit sa citesc cuvinte scrise ERONAT.
 
Sus