Adaugare zei

DeletedUser

Guest
Buna ziua:p

Parerea mea este ca 4 zeI nu sunt deajuns, nu stiu ce au de gand echipa grepolis dar eu zic ca pe viitor ar mai trebui adaugati ZEI

de exemplu :Hades
Apolo
Ares etc.

Avantaje :Mai distractiv ,
Dezavantaje :nu vad dezavantaje


sper sa va placa ideea :D:D
 

DeletedUser

Guest
Ai ajuns in stadiul in care sa fi vazut cum e cu fiecare zeu in parte?Sa ajungi acolo si apoi sa propui adaugarea mai multor zei.
 

DeletedUser

Guest
Ares oricum era cel mai simpatic zeu prin alte jocuri de strategie, deci: PRO!
 

DeletedUser

Guest
Eu optez pentru Dionisios (sau, dacă tot sunteţi voi romanizaţi, Bahus/Bachus). N-ar fi rău nici Pan.

Cică,
puterea lui Dionisios: Trimiţi trupele şi nu mai ştii unde le-ai trimis. Primeşti 100 de puncte favor. Trupele se întorc anul viitor.
cana lui Dionisios: Corăbiile navighează numai în zig-zag, 200% întârziere.
Pivniţa lui Dionisios: Nu poţi fi atacat de nimeni, nu poţi ataca pe nimeni. Acumulezi 3 puncte de cultură pentru că te gândeşti numai la chestii culturale: moarte (morţii mă-sii care m-a atacat), reproducere (băgami-aş... iar am pierdut trupele), posibilitatea de a efectua lucru mecanic pentru a mişca o mână sau un genunchi, probleme fundamentale de dinamică newtoniană (cum ajung în pat), optica (oare unde e întrerupătorul), dinamică neliniară (taticule, de ce nu mi-ai spus de legea lui Verhulst) etc.
Alternativ:
Varianta Pan (nu Anton, ăla era Pann :) ) : Cânţi în strună şi taci că n-ai ce să faci. Te costă totul. Primeşti... atacuri în freză.



PS. Acesta este un pseudo-pamflet. Nimic din ceea ce aţi cetit nu poate fi implementat, e doar o glumă. Nici un program nu poate cuantifica asta. :)

Ideea e că, dacă tot jucăm un joc simpatic, să nu venim cu idei tâmpite.
Respect jucătorilor cu excepţia agramaţilor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Exista multi ZEI in mitologia Greaca, si apropo Alin am zis pe viitor nu pe maine poimaine
o gama diversa de zei din care sa alegi e foarte distractiv .In primul rand pt asta au inventat jocurile sa te distrezi :D
 

DeletedUser

Guest
dar ce spuneti daca am inventa noi zeii pe care vrem ca sa ii avem???
eu voi deschide un thead cu aceasta tema!!!;)
 

DeletedUser

Guest
cine e de acord atunci sa scrie in spatiul special rezervat pentru aceasta tema pro sau contra
 

DeletedUser

Guest
Hai ca vin si eu cu o idee nastrusnica...:)
.,Sa-l avem si pe Bacchus cu una dintre optiuni "Auu Maseauaaa !!!"
In momentul activarii acestei optiuni,atacatorul sa faca urgent cale-ntoarsa si sa-si atace polisul cu o forta de 4 ori mai mare decat cea initiala.:)))
 

DeletedUser

Guest
Va fi foarte bine daca vor fi adaugate mai multe zeitati... este idee buna.
 

DeletedUser

Guest
Chapeau moncher! :)

:D

@ dolojman: tres bien, moncher! A little fun nu strica nimanui.
Pacat ca nu se prinde de pamphletu' 'mnitale mai ni'ca/nime'.

Thumb up! :)

-----------------------

ON-Topic:

Cum se spunea anterior, inca nu s-au experimentat nici-pe-departe caracteristicile si pro-urile si/sau contras-urile zeilor existenti.

De dragul asemanarii cu realitatea (mitologica), ar fi interesant.
Insa prea mult dintr-o data duce la haos, ca toti devin confuzi (fara sa fie nevoie de interventia lui Bahus).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buna ziua:p

Parerea mea este ca 4 zeI nu sunt deajuns, nu stiu ce au de gand echipa grepolis dar eu zic ca pe viitor ar mai trebui adaugati ZEI

de exemplu :Hades
Apolo
Ares etc.

Avantaje :Mai distractiv ,
Dezavantaje :nu vad dezavantaje


sper sa va placa ideea :D:D

Da Hades ar fi bun

Puteri Divine

- Ceata Intunecata:Ceata se aduna asupra orasului inamic , instaurand frica si groaza printre cetateni (-35% motivatie)
- Focul Infernului :Focul mistuie un oras inamic (distruge cu 1 lvl, 2 cladiri la alegere)
- Ciuma:O epidemie cumpliata de ciuma se lasa peste un oras inamic
- Puterea Mortii :polisul tau este aparat de spiritul mortii (imunitate 8 ore)

Unitati Mistice:

-Demoni
-Caine cu 2 capete
 

DeletedUser649

Guest
sunt pro dar ar trebui alte gasite alte puteri...cele cu ditrugerea zidului si cladirilor exista deja precum si cea cu motivatia....iar daca vreti doar creaturi mitice ar fi mai usor sa se mai adauge zeilor actuali cate una sau doua la fiecare zeu
 

DeletedUser

Guest
salut

daca tot propui sa mai puna zei...sti macar cine a fost apolo fara google :) glm da pe ares eu am satul numit AreS .....
 

DeletedUser

Guest
:)

demonul cu 2 capete mai bn pun centaurul ....Ca ala era de pe atunci
 

DeletedUser

Guest
daca ar mai trebuii niste zei adaugati..echipa grepolis sigur o sa ii adauge...chiar daca vorbim noi aici sau nu
oricum daca ar adauga cea mai bestiala idee ar fii urmatoarea
+4 zei acestia sa fie din mitologia egiptului antic :)
la creearea contului ai de ales intre egipt(care contine alte trupe alte constructii altii zei etc) si grecia(trupele zei si cladirile actuale)
un jucator egiptean nu poate fii aliat cu unul grec :)
mai multe detalii nu are rost sa dau...desii pot desfasura toate trupele fara sa dezechilibrez jocul dar nu are rost

off:
este cineva pasiont si ar vreau sa isi creeze propuiul joc?
ai cunostinte php html css?:p pm me :D
 

DeletedUser

Guest
ar deveni un joc foarte prost iar INNO nu vrea sasi piarda reputatia
 

DeletedUser

Guest
ams cris mai sus deoarece sunt destui zei nu mai trebuie contra hai ma sa luam toata mitologia greaca si so bagam in joc nici asta nu se poate jocu' ii bun asa cum e
 

DeletedUser1304

Guest
sa mai adaugam zei ar fi o prostie este destul ce?ahh ca nu aveti destule bonusurile de la ei nu va convinve nu mai jucati. ce daca auziti o legenda cu un zeu gata de ce nu e si in grepolis nu?
 
Sus