Actualizarea Versiunii Mobile 2.97

Stil

Community Manager
App Versiunea 2.94


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că versiunea mobilă a fost actualizată la versiunea 2.97, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


Deoarce a trebuit sa sarim peste doua update-uri, versiunea 2.97 continue update-urile si pentru versiunile 2.95 si 2.96

In aceste update-uri am lucrat la schimbarea unor interactiuni cum ar fi ordine sau festivaluri sau la un nou sistem de sondaj si la imbunatatirea legaturii cu serverul (2.95)

Am adaugat cateva imbunatatiri cum ar fi, noi optiuni in bara laterala pentru interfata hartii sau a orasului, ferestre noi cu informatii si am reparat unele erori (2.96)

Am schimbat imaginile grafice pentru unitati si am rezolvat cateva erori (2.97)

Caracteristici noi


Am modifica fereastra pentru recompensa zilnica pentru a se potrivi cu noul design , mai mult acum se pot vedea si recompensele pentru zilele precedente

app daily reward.png

Îmbunătățiri


  • S-a facut legatura dintre o vraja si templu atunci cand nu este selectat un zeu
  • Un sistem nou pentru sondaje de opinie
  • S-a adaugat la meniul principal un link catre forum
  • Daca se da click pe un anunt in joc acum se pot deschide link-uri externe
  • S-au modificat imaginele in rapoarte
  • S-a adaugat un buton de "demolare" la meniul pentru cladiri atunci cand o cladire este ridicata la nivel maxim
  • Noile imagini pentru unitati


Erori rezolvate


  • Mesajul pentru adresa de mail gresita este acum pozitionat corect
  • S-a prevenit posibilitatea ca mai multe cladiri speciale sa ocupe acelasi loc
  • Se face update corect dupa ce se da acceptare la recompensa cu un sfetnic gratuit
  • S-a prevenit ca fereastra pentru urmatoarea misiune sa se deschida in timp ce animatia pentru recompensa primita este in derulare
  • S-a rezolvat posibilitatea de a selecta monde de aur la optiunea "Primesti" in fereastra de creare a unei oferte
  • S-a rezolvat eroarea care afisa uneori, in antet zeul gresit
  • S-a rezolvat eroarea cu conectare directă in joc, atunci când a fost activata redirectionarea https
  • S-a rezolvat eroarea cu animatia recompensei, care era afisata uneori incorect.
  • Mesajul de eroare "Nu se mai pot organiza festivaluri" aparea atunci cand se incerca sa se dea o parada in timp ce era in desfasurare un festival sau jocuri olimpice
  • In imaginea pentru " A avut loc o eroare" nu aparea si textul
  • Zona de selectarea a spatiului pentru minuni era prea mare




Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI

Echipa Grepolis Romania
[gpfooter][/gpfooter]
 
Ultima editare:
Sus