Academie Acumulata

DeletedUser

Guest
Ar fi tare sa se bage in academia:"Hotul Unitatilor" sau un nume nush eu-.....
de la lv 28-Aceasta cercetare ar consta in urmatoarele:Cand ataci daca castigi atacul sa se predea de la aparator intre 4-8 unitati...doar daca ai cercetat asa ceva..
1)populatia atacatorului va fi la fel si daca sar intoarce cu unitatile predate
2)Avantaj pt toti atacatori.(daca castiga)
3)Desavantaj daca aparatorul pierde
...
-Acesta ar fi bine sa coste 9 puncte de cercetare sau chiar 10.

VA DORECS O ZI BUNA:)
:):):)B-)B-)B-)
 

DeletedUser

Guest
CONTRA. Nu are rost, eu atac 10 orase cu proprietari inactivi, iau 40-80 unitati gratis, dezavantaj.
 

DeletedUser

Guest
dece ti se pare ca e desavantaj??doar nu costa populatie nu costa nimic....devin ai tai
 

ciclin

Stie Tot
Si daca ataci cu un anumit nr de soldati , ex exact 170 ( pentru a face o nava de colonizare ) si te trezesti ca ti se intorc inapoi mai multi decat ai trimis :))))))) si exemplele pot continua la nesfarsit spre un singur raspuns ''absurdist'' ====> aiurea :))



Parere personala --> tratati-o ca atare :

Reveniti-va oameni buni!! :))
 

DeletedUser11545

Guest
contra!

adica eu plec cu unitati de atac si e foarte probabil sa ma intorc acasa cu sabieri? :D ... si pe urma sa mai si fac cuiva puncte de cultura gratis, ca sa scap de ei
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
dar ma tu sti unitatile care vin pt ca iti arata la raport acolo mai jos unde arata resurse ..!!!si fraza asta nu am inteleso:Si daca ataci cu un anumit nr de soldati , ex exact 170 ( pentru a face o nava de colonizare )
 

DeletedUser11545

Guest
si fraza asta nu am inteleso:Si daca ataci cu un anumit nr de soldati , ex exact 170 ( pentru a face o nava de colonizare )
a vrut sa spuna ca se practica atacul cu numar fix de unitati pentru a elibera populatie intr-un anume scop ... de ex, pentru a face loc unei nave de colonizare
 

ciclin

Stie Tot
Scz , nu am fost explicit , sunt situatii cand ataci pentru a te scapa de acei ''soldatei '' , ai inteles acuma ? :))
 

DeletedUser

Guest
Total contra!
Mi se pare o idee foarte proasta, in felul asta unul care ataca de 100 de ori pe zi il veti intr-o saptamana cu 10000 de unitati atacatoare!
 

nicol 10

Stie Tot
daca creierul meu refuza sa inteleaga aceasta ideie...., merg pe mana lui si spun ca este una fara rost, dar poate gasim alta mai ingenioasa
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Scz , nu am fost explicit , sunt situatii cand ataci pentru a te scapa de acei ''soldatei '' , ai inteles acuma ? :))

Ce nu rogi un adversar sa te scape de trupe,e mai simplu..ii spui cand nu esti on si iti face loc in sat de cate nave vrei sa faci :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu sunt contra si cred ca ar mai trebui sa lucrezi la exprimare inainte sa faci o propunere...
 

DeletedUser7794

Guest
ce vrea el sa zica si cred ca nu s-a inteles este sa existe o asa numitacercetare la academie care sa le permita atacatorilor sa primeasca niste trupe daca castiga intr-o lupta dar acestea sa nu apara la numaratoarea populatiei.Ar fii interesant dar nu mi se pare o ideea buna scz dar contra
 
Sus