2 propuneri -- Atachments pe forumul intern si chat intern

  • Autor subiect DeletedUser1684
  • Data de început

DeletedUser1684

Guest
Buna ziua la toti...am 2 propuneri interesante pt unii sau neimportante pt altii...

PROPUNEREA NR.1 : sa putem atasa pe forum la alianta (sau chiar aici daca este necesar) un fisier daca dorim (inclusiv imagini, melodii dar mai ales si cel mai important documente de microsoft office-microsoft office word, microsoft office excel, microsoft office power point, etc)...ar fi destul de important pt unii, ca si pt mine de altfel, deoarece de exemplu odata am facut o schema pentru alianta si ca sa postez documentul a trebuit sa-l postez in imagini(adic am facut print screen la document si asa lam postat) din cauza lipsei acestei facilitati...sa fiu sincer nam postat in cuvinte pe forum si am facuto in document deoarece am avut de facut tabele, enumerari, comentarii si altele care chiar nu le pot face doar cu ce imi sta forumul la dispozitie...desigur pe langa faptul ca atasam un document sa mai fie si un anti-virus ca si atunci cand atasam vreun fisier la vreun e-mail... sau in loc de atasarea documentului ar trebui sa se faca in asa fel incat sa putem lucra cu forumul ca si cum ar fi un document de microsoft office word sau sa fie ca la wikipedia cel putin ca am editat articole acolo si se lucreaza chiar foarte bine si acolo dar e mai complicat deoarece mai sunt erori si acolo ,iar unele lucruri se fac greu...dar nu asta e ideea...e o facilitate necesara poate chiar multora....

PROPUNEREA NR.2 : Daca cineva care citeste acest topic a mai jucat vreodata Empire Craft ar cam trebui sa stie despre ce vorbesc. In propunerea asta exista si una mai "micuta" ca sa spun asa(sa se poata ca unii jucatori sa se poata organiza in echipe-evident in cadrul aliantei, cu sef, cu limita de persoane,etc etc-in caz ca vor doar ei sa organizeze atacuri si altele ca unii jucatori in unele aliante si fac asa numitele "legiunui" si singura cale de comunicare usoara intre ei este un chat sau comunicare pe messenger intro conferinta-in cadrul echipei sa se poata trimite o circulara si acolo evident). Acum propunerea propriu-zisa... ar trebui sa existe in stanga jos pe ecran la fiecare jucator un micut chat(privat, in echipa, pe insula, pe mare, in alianta, pe lume-toate la alegerea jucatorului si pe rand evident-si sa se poata deschide inca o fereastra in care sa se poata faca o conferinta-cu anumite persoane dorite evident)...cine este pro sau contra si cu care propunere...?
 

DeletedUser

Guest
1.S-ar suprasolicita serverul si in scurt timp ar ceda.Sa nu uitam ca ne-am facut conturi ca se jucam Grepolis.Putem trimite fisiere de la unul la altul prin alte mijloace(de exemplu e-mail).Pt. filmulete se pot pune linkuri.
2.Se pot purta discutii folosind Skype,Y!M etc.In urma update-ului de ieri ar fi trebuit sa fie implementat un chat al aliantei,insa au fost probleme si s-a amanat,probabil,pt. un update viitor.

Nu stiu daca urmatoarele au facut parte din propunere:

(sa se poata ca unii jucatori sa se poata organiza in echipe-evident in cadrul aliantei, cu sef, cu limita de persoane,etc etc-in caz ca vor doar ei sa organizeze atacuri si altele ca unii jucatori in unele aliante si fac asa numitele "legiunui" si singura cale de comunicare usoara intre ei este un chat sau comunicare pe messenger intro conferinta-in cadrul echipei sa se poata trimite o circulara si acolo evident).

Marile aliante(sau chiar si cele mai mici) se organizeaza in grupe sau pe mari.Cum am spus mai sus,se pot purta discutii cu membrii unei grupe printr-o conferinta.Seful unei grupe se poate alege foarte usor.


In concluzie:

sunt contra primei propuneri si intr-o masura pro pt. a doua.
 

DeletedUser

Guest
1. poți folosi Google Docs, și ai acces online, și ai grijă cui să dai link-ul, și îl poți pune lunk-ul pe forum sau în mesaj circular, și nu ai nevoie să știi id-urile. Plus că se poate lucra pe document și de altcineva.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus