2 Conturi , 2 Calculatoare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salut , eu am in casa 3 calculatoare legate la router , de mult timp joc grepolis, si vrea si taicameu sa se apuce de el , jucandu`se de pe alt calculator , pot sa fac asta nu ?
 

DeletedUser

Guest
Da,dar pentru orice eventualitare,treceti-va conturile la impartirea legaturii de internet.
 

DeletedUser

Guest
pai , eu joc pe contu meu dupa calculatoru meu , si taicameu joaca pe contu lui dp calculatorul din bucatarie.... ip extern la fel dar ip intern schimbat... sau invers astea 2 le incurc .....

se poate asa? as dorii raspuns de la un admin
 

DeletedUser

Guest
Din cate stiu eu, routerul ofera un singur IP extern. Deci, in reteaua globala (WAN), calculatoarele sunt vazute ca fiind unul singur. Asa ca va fi necesara declararea impartirii conexiunii, de pe ambele conturi, urmand a respecta toate regulile pe care aceasta le aduce cu sine (fara sprijin de pe un cont pe celalalt, transport de resurse, etc).

Rog sa ma corecteze cei care au mai multe cunostinte de retelistica, daca este cazul.
 

DeletedUser

Guest
Nu iti raspunde nici un admin aici.Daca aveti ip-uri diferite normal ca poate sa isi faca cont.
 

DeletedUser

Guest
@tesis , dar asta am spus si eu ca ip`ul extern este acelasi , si prob asta v`a fi problema....

cum fac legatura cu administratia ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus