15 mai-Grepolis

saca 24

Stie Tot
Stimati grepolitani,

Tovarasu' Stil tine sa va anunt ca de pe 15 mai,pe grepolis, se va instaura starea de urgenta,odata cu diminuarea masurilor din viata de zi cu zi.(Asa e el,mereu pe dos)

Toate trupele trebuie sa poarte masti cu 3 straturi de protectie,si sa aiba declaratie pe propria raspundere in care sa specifice exact scopul si durata deplasarii.

1-deplasare in orasele inamice in scopul asigurarii de bunuri care acopera necesitatile de baza;lemn,piatra,argint,favoruri.(strictul necesar)

2-deplasare in scopuri agricole;farmatul excesiv si abuziv al unui jucator.(opulenta)

3-deplasare cu scopul de a ajuta inamicul sa.si demoleze zidul/o eventuala cladire.(spirit civic)

4-deplasare cu scopul de a
macelari trupele inamicului si de a face puncte.(antrenament)

5-deplasare in interes de servicu;spionarea inamicului prin geamul de la baie.(perversitate)


Exceptii.
Nu sunt necesare mastile si nici declaratiile,in urmatoarele 3 situatii:

1-atunci cand trupele se duc la
femei usoare.(destindere)

2-cand se verifica portul si/sau se dau fake.uri.(rutina zilnica)

3-cand se trimite o nava,noaptea ca hotii,pe la orele 3-4.(modelul psd).

Ramaneti cu trupele in orase,nu iesiti decat daca e cazul.

Semnat,
Saca24
Scribul lu' Stil.
 
Ultima editare:

saca 24

Stie Tot
Nope.
Nu mai exista moderatori :)
Daca eram eu moderator, era curat ca lacrima forumul.
Asa, ma rezum doar la a privi ca la teatrul de comedie discutiile de pe-aici. :D
 

DeletedUser16922

Guest
Vand masti si dezinfectant pe lumea Cythera primii 50 de jucatori care dau mesaj beneficiaza de super oferta de 2 masti la pret de 20 si la un dezinfectant cumparat primesc un cupon in valoare de 1000 lemn pe care nu il poate folosi nicaieri :))))))
 

saca 24

Stie Tot
Vand masti si dezinfectant pe lumea Cythera primii 50 de jucatori care dau mesaj beneficiaza de super oferta de 2 masti la pret de 20 si la un dezinfectant cumparat primesc un cupon in valoare de 1000 lemn pe care nu il poate folosi nicaieri :))))))
Ai grija daca faci contrabanda. :)))
Daca vrei o siguranta,imi dai mie 30% din castigurile realizate,iar eu la randul meu ii dau 5% lu' nea' Stil,ca sa nu fie sifon si sa nu avem probleme. ;)
 

DeletedUser16922

Guest
Ai grija daca faci contrabanda. :)))
Daca vrei o siguranta,imi dai mie 30% din castigurile realizate,iar eu la randul meu ii dau 5% lu' nea' Stil,ca sa nu fie sifon si sa nu avem probleme. ;)
Batem palma cu 20% si imi mai dai tu cateva declaratii sa pot scoate trupele :)))))
 
Sus