1000

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
fNsti33.png


1000

Chiar daca ati gasit sau nu cele 3 seturi de oua, ati reusit sa nu sa va clasati pe primul loc am dori sa stim parerea voastra in legatura cu Proba Prastiasilor. Fiecare eveniment aparut pe joc are parti bune sau mai putin bune.

Nu e nevoie de elogii, doar pareri sincere.
Pentru ca apreciem parerile voastre, vom acorda si un premiu in valoare de 1000 monede de aur.
Fiecare concurent are dreptul la o singura postare.
Postarea castigatoare este aleasa de catre echipa.
Nu ratati aceasta sansa de a castiga monede de aur.


Perioada de desfasurare: 15-18 mai 2016
Anuntarea castigatorului: 20 mai 2016



Premiul

1000 monede de aur



Fii prastier sef!



Condiţii de participare:
Să deţineţi un cont activ pe joc (conturile create după data anunţării concursului nu vor participa);
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură postare;
Dacă deţineţi unul sau mai multe conturi puteţi participa doar cu unul, altfel riscaţi să fiţi descalificaţi;
Postarea trebuie să îndeplinească cerinţele, în caz contrar, va fi descalificată;
Postările trebuie să respecte celelalte reguli ale forumului şi ale jocului
Castigatorul va fi anuntat la sectiunea Concursuri - Castigatori Concursuri Grepolis


Nu uitati ca postarea facuta poate fi castigatoare si la concursul "Postarea lunii"
 

DeletedUser

Guest
Puncte pro:
- durata evenimentului a fost acceptabila
- mi-a placut includerea miticelor in cadrul recompenselor (erinii si manticore). Pretul pentru ele a fost destul de convenabil, puteai face cel putin jumatate de full pe zi (fara gold bagat in plus).
- la fel si simturile foare convenabile (doar 60 de cioburi). Folositoare in luptele viitoare. Atat de convenabile incat vom vedea toti noobii cu portofelul gros atacand cu manticore si cu simturi activate in urmatoarele luni. Dar nu conteaza e ceva ce trebuie marcat la puncte pozitive.


Puncte contra
- obiectivele comunitatii sunt greu de realizat. Cel putin al 3-lea obiectiv este la o distanta considerabila de cel de-al doilea iar ultimele doua sunt foarte aproape de cel de-al treilea. Ar fi fost ok sa le puneti din 500.000 in 500.000, nu asa haotic. Iti mananci unghiile la propriu ca nu poti sa indeplinesti ultimele doua obiective fiindca ati pus o norma colosala pentru cel de-al treilea obiectiv.
- am simtit (nu stiu daca doar eu) ca ceea ce ar trebui sa fie random nu prea e random. Adica dupa ce am realizat o colectie de oua, si m-am concentrat expres pe celelalte categorii nu mi-a picat nici un ou timp de 3-4 zile. Prea de tot. Sa inteleg ca trebuie sa bagi gold la greu sa ai sanse la mai mult de una. Poate asa e gandit algoritmul;
- la fel si cu pietrele bonus au fost zile cand am avut serii de 15 trageri intr-o tura si zile la rand in care nu mi-a picat absolut nici un ou sau pietre bonus.
- recompensele constand in monezi pentru eroi mi se par cam inutile, ca sa nu mai pomenesc de principala recompensa constand intr-o crestere a populatiei si o "mega" catapulta pentru 335 de cioburi (pe care cu mult noroc le adunai in 3 zile, daca nu iti goleai cardul ca un disperat)
 

DeletedUser8456

Guest
Salut, eventul acesta a fost unul ca toate celelalte , unde trebuie sa faci ceva zilnic pt a primi 10pietre/hrana/etc . Ce vreau sa spun e faptul ca fiecare event seamana cu altul,acesta cu prastiasi cu cel de haloween sau cu cel de paste. E un event bun pentru ca beneficiezi de trupe (in cateva ore umpli un oras gol) . Ma bucur ca nu s-a bagat si pe lumea noua (Heraklion) pentru ca ar fi creat un dezavantaj total celor care joaca fara gold. Mi-ar fi placut sa se bage pietre bonus pentru orase cucerite sau pentru diverse atacuri.
Oricum e un event binevenit si sa speram ca urmatoarele vor fi mult mai interesante !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
Eveniment bine structurat, eu am reusit sa fac doua din cele trei colectii de oua, in magazinul de cioburi au fost recompense echilibrate iar cele cinci obiective pe care aliantele trebuie sa le atinga accelereaza jocul pentru doua saptamani, sunt sincer cand spun ca a fost un eveniment reusit, in proportie de 99%, rezerva de 1% e in clasamentul zilnic, mereu undeva in jurul locului 100, mai sus doar cu monede de aur, locul in sine nu este important ci numarul de cioburi mai mare obtinut asa. Daca ar fi sa apreciez cu un calificativ evenimentul Proba Prastiasilor as spune ca merita un "Foarte Bine" !
 

Missis Bella

Membru activ
Parerea mea sincera, un eveniment la care au fost avantajati mai mult cei care joaca premium. La 10 trageri puteai sa ai sansa sa nimeresti 5 x2 puncte + 4 x 5 puncte +1 x 14 puncte =44 de cioburi. Clar ca sa obtii o recompensa cu 27 de manticore /zi (care reprezinta 1/3 din capacitatea orasului) iti trebuia ori sa cumperi gold ( 60 gold ptr 5 pietre destul de scump) ori sa ai noroc ca in urmatoarele 2 zile sa faci 120 de cioburi. Chiar si recompensele de 3x 9 manticore si 4x9 harpii mi s-au parut mici.
Nu am inteles de ce se mai ia 5 cioburi in momentul in care am terminat pietrele si tintele, poate eu nu mai vream sa cumpar alte pietre sa mai trag la tinte, dar mi-a luat 5 cioburi, asa mi-a luat posibilitatea sa mai cumpar o recompensa .
Chiar si obiectivele comunitatii mi s-au parut destul de ridicate, in special de la I la II, in conditiile in care pe anumite lumi sunt mai putin jucatori .
 

DeletedUser15709

Guest
A fost un concurs bine structurat, cu recompense utile, timpul suficient, usor de realizat. Mi s-a parut foarte folositor.
 

DeletedUser15110

Guest
Greu de realizat colectiile de oua,iar catapulta e prea scumpa.In rest totul a fost perfect,util.

- - - Actualizat - - -
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Puncte pro:
- durata evenimentului a fost acceptabila
- mi-a placut includerea miticelor in cadrul recompenselor (erinii si manticore). Pretul pentru ele a fost destul de convenabil, puteai face cel putin jumatate de full pe zi (fara gold bagat in plus).
- la fel si simturile foare convenabile (doar 60 de cioburi). Folositoare in luptele viitoare. Atat de convenabile incat vom vedea toti noobii cu portofelul gros atacand cu manticore si cu simturi activate in urmatoarele luni. Dar nu conteaza e ceva ce trebuie marcat la puncte pozitive.


Puncte contra
- obiectivele comunitatii sunt greu de realizat. Cel putin al 3-lea obiectiv este la o distanta considerabila de cel de-al doilea iar ultimele doua sunt foarte aproape de cel de-al treilea. Ar fi fost ok sa le puneti din 500.000 in 500.000, nu asa haotic. Iti mananci unghiile la propriu ca nu poti sa indeplinesti ultimele doua obiective fiindca ati pus o norma colosala pentru cel de-al treilea obiectiv.
- am simtit (nu stiu daca doar eu) ca ceea ce ar trebui sa fie random nu prea e random. Adica dupa ce am realizat o colectie de oua, si m-am concentrat expres pe celelalte categorii nu mi-a picat nici un ou timp de 3-4 zile. Prea de tot. Sa inteleg ca trebuie sa bagi gold la greu sa ai sanse la mai mult de una. Poate asa e gandit algoritmul;
- la fel si cu pietrele bonus au fost zile cand am avut serii de 15 trageri intr-o tura si zile la rand in care nu mi-a picat absolut nici un ou sau pietre bonus.
- recompensele constand in monezi pentru eroi mi se par cam inutile, ca sa nu mai pomenesc de principala recompensa constand intr-o crestere a populatiei si o "mega" catapulta pentru 335 de cioburi (pe care cu mult noroc le adunai in 3 zile, daca nu iti goleai cardul ca un disperat)

Foarte bun comentariul :) , ai spus tot ce a fost de spus , acum nu mai am nici o sansa sa castig premiul de 1000 de monede :)))
Totusi iti urez noroc :)
Si spor la joc :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10418

Guest
Haideti sa nu ne mai ascundem dupa deget...daca nu erau event.urile astea se injumatateau numarul jucatorilor cel putin pentru cei care nu baga gold...asa ne mai tin legati de acest joc cu ceva schimbat la o noua lume sau pe cei care baga gold sa aiba 2-3 saptamani de atacuri furibunde...legat de event eu sunt multumit cu ce primesc...spre exemplu pe omega am terminat toate obiectivele comunitatii iar pe ephesus abia ajung la a 3-a..probabil se calculeaza si in functie de orase cumulate sau de punctele de batalie etc...
 
Acest event a fost unul foarte frumos si interesant, dar dupa parerea mea a fost cam sarac la recompense iar pe gythium la realizarile comunitatii a fost facuta o greseala pentru ca era imposibil sa atingem numarul acela urias de cioburi fata de alte lumi pe care a fost un numar mai rezonabil, iar sa nu uitam partea aceea cu stransul de oua a fost foarte interesanta dar recompensa care ti-o acorda nu era cine stie ce precum se putea acorda alta recompensa mai folositoare deoarece nu era nici foarte usor sa indeplinesti cerinta.
 

DeletedUser15684

Guest
Acest eveniment ca si celelalte au fost destul de bine intentionate dar,
parerea mea e ca trebuia sa fie mai mult de lucru la ele ,deoarece intr-un minut
e gata portia pe ziua respectiva ,si clar cu mai multa munca mai multe servicii
in acest eveniment Proba Prastiasilor nu s-au dat toate unitatile mitice poate altora
le trebuia alte unitati sau alte bonusuri sa fie ca de exemplu un bonus nou care sa
faciliteze munca grepolitanilor
Un eveniment mi-a placut foarte mult a fost geniala idea cu un oras pe mare care sa fie
cucerit a fost ceva mirific ,ceva de genu as astepta eu de la evenimente ceva care sa iti dea de furca sa muncesti
putin pentru o recompensa
De exemplu :sa fie un eveniment numit atacul fantoma ,si pe fiecare mare sa fie cate un oras incarcat full cu trupe
de atac si aparare cam cat ar incapea pe 10 orase atata sa fie pe unu si in fiecare zi sa fie atacat intemeietorul unei aliante de top pentru a testa veritabilitatea aliantei sa dovedeasca locul 1 ...sau ceva
de genu...m-a luat valul un pic :)
Sper ca data viitoare sa fie ceva mult mai inventiv ceva la care nimeni nu se asteapta
cu respect ,
Petru
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5026

Guest
Eventul e ca o recompensa pentru cei care se tin de joc!
Imi place...face sa mai accelereze actiunile intreprinse de noi !
B-)
 

DeletedUser15716

Guest
pentru mine unul mi-a placut toate bonificatiile si concursurile din aceeasta perioada de sarbatori acest joc ma tine in viata deoarece am probleme mari de sanatate si nu am posibilitate sa ma tratez neavand nici un sprijin in caz de nevoie si nici asigurare medicala . eu nu am posibilitatea de a cumpara monede de aur si mi-ati face o mare bucurie daca m-ati alege castigator astfel as trece mai usor peste durerile pricinuite de boala
 

verbum

Membru Nou
text

Ca orice event care propune bonificatii este mult asteptat. Mult asteptat mai ales de cei care nu au bani sa bage in joc sau nu vor acest lucru. Se presupune ca bataliile ar fi mai dinamice atata timp cat si cei mici, fara gold pot sa raspunda pe masura. De aici ar trebui sa ganditi o viitoare perspectiva asupra jocului. Cum sa il echilibrati in asa fel incat sa se poata juca fara frustrari de genu ,,nu am sanse in fata unuia care isi cladeste orase cu gold sau isi face trupe instant''. Astfel de atitudini de resemnare ar trebui sa va puna pe ganduri deoarece in viitor nu vor mai fi multi care vor indragii acest joc.
Asadar, event-ul in sine este ceva bun, dar nu rezolva chestiunile enuntate mai sus.
 
Ultima editare:

db22urs

Membru activ
pro:
1.destul de usor de participat, chiar si pt cei mai putin activi care nu puteau da atacuri?diferite comenzi pt a aduna hrana, ca la alte eventuri.
2.recompense utile, iar cea mai mare resplata, peste recompense, dupa mine, o primesc cei ce au atins obiectivele comunitatii. constructie si recrutare accelerata, favoruri, resurse, pct de batalie, toate in plus.
contra:
1. nu prea aleatoriu punctajul si recompensele instant obtinute... la mine cel putin cel mai bun punctaj il obtineam seara. dimineata nici oua, nici pietre, nici cioburi. poate a fost totusi o intamplare.
2.cam putine recompense puteai cumpara de pe panou.
PS: Money, la o simpla participare te clasai pe locul 100, dar daca participai la punctaj 2 zile consecutive si implicit dublai nr de pietre, altfel statea treaba. eu dadeam seara tarziu, dupa incheierea clasamentului pe ziua respectiva, iar a doua zi incercam sa dau cu putin inainte de terminarea lui.
 

DeletedUser14298

Guest
Consider ca eventul a excelat la toate capitolele.

Dpdv al jocului, eventul a fost unic, si a adus ceva diferit jocului de zi cu zi, dar in acelasi timp, nu a avut un imapct prea mare asupra cursului jocului.
Dintr-un punct de vedere mai sufletesc, eventul aduce spriritul Sarbatorilor Pascale si in joc, unindu-ne pe durata pacii, si nu numai...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus