Înapoi la școală

Stil

Community Manager
Amintiri, amintiri...


După o perioadă îndelungată, copiii revin în bănci. Când văd străzile pline de copii, mai mari sau mai mici, cu ghiozdane în spate și un buchet de flori în mână, alergand, razand si povestind e imposibil sa nu-mi aduc aminte de prima zi de scoala.
Amintirile sunt intotdeauna personale, dar parca e mai frumos cand le impartasim si altora.
Va amintiti prima zi de scoala? Cum a fost?


Pentru cei ce vor sa participe la acest concurs, acest topic va fi deschis in perioada 08.02-14.02.2021.
Echipa va alege 3 "lucrari" si le va premia cu 700, 600 si 500 de monede.
Castigatorii vor fi anuntati in data de 15 februarie 2020.


Conditii de participare:

Postarea trebuie să fie originală si sa respecte tema data, exceptie fac proverbele sau citatele (daca sunt inserate in text).
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură postare.
Daca detineti mai multe conturi veti putea participa cu unul singur.
Modalitatea de revendicare a premiilor va fi comunicată odată cu anunţarea câştigătorilor.
Postările trebuie să respecte regulamentul forumului si al jocului.
 

NoobFromRo

Stie Tot
prima zi de scoala nu mi-o amintesc dar in schimb imi amintesc prima zi de scoala online ... eh ce pot sa zic , stateam sa farmez satele pe grepo si dadeam nave , same shit now


daca sap putin in amintirile mele , parca gasesc un zambet, o urma de fericire pe chipul meu , dar acum totoul s a schimbat ...
 

DeletedUser16730

Guest
Într-o zi de toamnă soarele strălucea, albinele zburau printre florile din grădină sperând să mai găsească polen iar păsările își cântau trilul înainte de a se pregăti pentru plecare.
În acea dimineață m-am trezit prea devreme, pe la ora șase. Ora mea de trezire era opt și un sfert, dar n-am mai putut adormi cu nici un chip. Am tot încercat să adorm, dar nu am reușit. Mami, care este întotdeauna grijulie, m-a sunat de la serviciu și m-a întrebat:
-Te-ai trezit? Hai, pregătește-te, este prima zi de școală și nu trebuie să întârzii! Ai grijă să ajungi la ora nouă la deschidere…
-Sigur, mami, am făcut tot ce mi-ai spus: m-am spălat, m-am îmbrăcat, am luat micul dejun exact cum ai spus. Acum sunt gata să merg la școală.
Am ajuns la timp în curtea școlii, acolo unde se desfășura festivitatea de deschidere. Erau acolo toate persoanele importante: domnul primar, doamna director, profesori iar eu mă tot gândeam: „Oare ține mult deschiderea?” Eu eram nerăbdător să discut cu colegii. Am mers în clasa noastră, am primit manualele și am împărțit tot felul de impresii strânse pe timpul vacanței. În cele din urmă am plecat acasă.
Nu știu pentru alți școlari cum a fost, dar pentru mine această zi a fost frumoasă….și agitată.
 

Artemidia

Membru Nou
Dis de dimineata, toti elevii se trezesc dupa o noapte usoara, sa mearga la scoala in prima zi.

Clopotelul suna si ne asezam toti pe cate un scaun din clasa plina de minunatii.

Raftul cu carti de abia astepta sa citim cate o carte din el, florile de la ferestre asteptau sa fie din nou udate de noi, panourile abia asteptau sa fie asezata o expoziție, tabla abia astepta sa scriem si sa ne distram alaturi ... pe ea.

In cele din urma, ne revedem dupa o vacanta frumoasa alaturi de familie si plecari sau excursii.

Am aflat ca avem o profesoara noua... frumoasa, tanara, cu parul lung, de inaltime medie, care este foarte bucuroasa ca a picat la clasa noastra.

Dupa ce ne-a predat regulile si sistemul scolii... plecam spre casa, asteptand a doua zi sa ne revedem si sa invatam lucruri noi.
 
Sus