Edessa

  • Autor subiect DeletedUser16510
  • Data de început

DeletedUser16745

Guest
E clar că vorbești în necunoștință de cauză, Fear are pact cu toată harta împotriva Legiunii=))))) sigur, exagerez puțin dar în mare parte cam așa stă situația.. Statisticile spun la fel, și dacă ne uitam la luptători alianțe cam tot asta reiese. Zi faină
Exagerezi e putin spus
Nu stiu cât de frustrat ai ajuns sa postezi asemenea fraze
FF are un singur pact și anume pactul cu refugiații
De care nu ne am folosit niciodată pana azi la acțiunea pe orașul lui Bala (bine dacă o pot numi acțiune la cum a decurs )
Alta dovada de frustrare se observa din faptul ca bala nici măcar nu s a aparat si in schimb a început sa demoleze clădirile din oraș
Nu înțeleg de ce încerci sa va victimizați atat
Și pentru colegul de mai sus care a zis ca se vede care e cea mai buna alianță și anume locul 1 luptători
Dragi mei nu e vina mea ca pe noi nu ne ataca nimeni și aveți aproape dublu la punctele făcute din apărare
O sa vedem in săptămânile următoare
Special am venit și eu pe granița sa nu mai aud comentarii de genul “e ușor sa te dai cocos din spate de la caldurica”
Și deși nu voiam sa aduc in discuție aici ,acum câteva zile mi s a confirmat faptul ca cel pe care l am dat afara ca fiind presupus spion de la voi chiar era spion si își făcea treaba bine
Spionul fiind pitiqul , VAR cu cineva de la voi din conducere (nu vreau sa nominalizez persoana in cauza pentru ca in ultima săptămâna a fost super de treaba )

Timpul rezolva totul
Vom vedea noi care e mai bun etc
Pana atunci , o seara frumoasa
Cu respect -Ryuzaki-
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16743

Guest
Exagerezi e putin spus
Nu stiu cât de frustrat ai ajuns sa postezi asemenea fraze
FF are un singur pact și anume pactul cu refugiații
De care nu ne am folosit niciodată pana azi la acțiunea pe orașul lui Bala (bine dacă o pot numi acțiune la cum a decurs )
Alta dovada de frustrare se observa din faptul ca bala nici măcar nu s a aparat si in schimb a început sa demoleze clădirile din oraș
Nu înțeleg de ce încerci sa va victimizați atat
Și pentru colegul de mai sus care a zis ca se vede care e cea mai buna alianță și anume locul 1 luptători
Dragi mei nu e vina mea ca pe noi nu ne ataca nimeni și aveți aproape dublu la punctele făcute din apărare
O sa vedem in săptămânile următoare
Special am venit și eu pe granița sa nu mai aud comentarii de genul “e ușor sa te dai cocos din spate de la caldurica”
Și deși nu voiam sa aduc in discuție aici ,acum câteva zile mi s a confirmat faptul ca cel pe care l am dat afara ca fiind presupus spion de la voi chiar era spion si își făcea treaba bine
Spionul fiind pitiqul , VAR cu cineva de la voi din conducere (nu vreau sa nominalizez persoana in cauza pentru ca in ultima săptămâna a fost super de treaba )

Timpul rezolva totul
Vom vedea noi care e mai bun etc
Pana atunci , o seara frumoasa
Cu respect -Ryuzaki-
=)))) Stați calmi, a venit și într-o săptămână îi cedează orașul flerponeiului=)) Că doar așa se întâmplă la Fear, care nu poate să țină un oraș il cedează tăticului flerp ca să mai bage ăla câte 100k gold pe zi pentru niște revolte.. Hai mă oameni buni, despre ce vorbim?? Știi și tu bossule că vă tine goldistu in spate pe toți.. Die Hard era in mare parte Un Ohm.. Și a dat delete Un Ohm, a dispărut și Die Hard. La voi e aceeași situație.. Îmi imaginez cum faceți rugăciuni în fiecare seară să nu cumva să își de-a tata flerp delete, dragii de voi =)))))
 

DeletedUser16745

Guest
=)))) Stați calmi, a venit și într-o săptămână îi cedează orașul flerponeiului=)) Că doar așa se întâmplă la Fear, care nu poate să țină un oraș il cedează tăticului flerp ca să mai bage ăla câte 100k gold pe zi pentru niște revolte.. Hai mă oameni buni, despre ce vorbim?? Știi și tu bossule că vă tine goldistu in spate pe toți.. Die Hard era in mare parte Un Ohm.. Și a dat delete Un Ohm, a dispărut și Die Hard. La voi e aceeași situație.. Îmi imaginez cum faceți rugăciuni în fiecare seară să nu cumva să își de-a tata flerp delete, dragii de voi =)))))
Ok mah “ bosule”
Vorbim luni seara
Și după câteva saptamani de asemenea
 

DeletedUser16743

Guest
Dar ce e cu liniștea asta aici? Of se pare că ușor ușor se întâmplă exact ce ziceam aici acum ceva timp.. Ultimele statistici arata clar că Legiunea conduce jocul.. @-Ryuzaki- tată unde ești? :))) mai exiști ? :))))
 

DeletedUser16682

Guest
smiley_emoticons_freu-dance.gif
 

DeletedUser16743

Guest
Alooooo? @-Ryuzaki- tată unde ești cu gura aia a a ta mare?
Of toți săreau cu gura pe mine când ziceam că Legiunea Alba o să vă de-a de nu știți ce e cu voi, și mă făceați nebun . Voi a-ți crezut flerp că cu goldul lui poate juca pentru voi toți,, ei v-au demonstrat că echipa face tot.. Bravo lor și FORZZZZAAAAAAAAA LEGIUNEAAAAAA
 

DeletedUser16743

Guest
Se pare că s-a întâmplat ce premeditat..
Refugiații s-au înjosit și au fugit în Fear. Nu mă așteptam, mai ales ca de la persoane precum Octavius să ajungă chiar așa. Practic au distrus un nume total, nu o să mai știe nimeni că pe Edessa a existat o alianță cu numele Refugiații.. Ei săracii oricum erau inexistenți, dar măcar era o chestie de onoare.. Au observat probabil că în echipa care erau atât ei cât și fear nu au fi avut nici o șansă în fața găștii din Legiune, o gașcă pe care o admir.. Mă rog, dacă pana acum credeam că Legiunea Alba o să câștige lumea detașat acum cred că o să o câștige mai strâns ;) R.I.P REFUGIAȚII
 
Bravo Fear Factory,o alianta unita si activa! Care a castigat detasat + a spart si 2 minuni vedetelor din Legiune!
Asa se intampla cand te dai prea mare si crezi ca castigi..dar pierzi asa urat !

R.I.P LEGIUNEA ALBA!
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 

DeletedUser16931

Guest
Se pare că s-a întâmplat ce premeditat..
Refugiații s-au înjosit și au fugit în Fear. Nu mă așteptam, mai ales ca de la persoane precum Octavius să ajungă chiar așa. Practic au distrus un nume total, nu o să mai știe nimeni că pe Edessa a existat o alianță cu numele Refugiații.. Ei săracii oricum erau inexistenți, dar măcar era o chestie de onoare.. Au observat probabil că în echipa care erau atât ei cât și fear nu au fi avut nici o șansă în fața găștii din Legiune, o gașcă pe care o admir.. Mă rog, dacă pana acum credeam că Legiunea Alba o să câștige lumea detașat acum cred că o să o câștige mai strâns ;) R.I.P REFUGIAȚII
Sincer! cand te vad asa profesor mi se face rau, oare de ce crezi tu ca pe grepolis sunt doar jucatorii pe care ii crezi tu ca fiind cei mai buni,,Joc acest joc de 10 ani prietene si sincer sunt satul de profesorii de pe grepolis...Am format jucatori pe lumi care jucau pentru prima ora grepolis si ca sa vezi minune ca le dadea clasa la jucatorii de top...Iar alianta Refugiatii am Format-o Eu nu Octav...Si daca te intereseaza la fiecare actiune pe care o faceau cei din refugiatii pe legiune cadeau orasele pe capete.Si minune ca in Refugiatii nu erau jucatori cu nume dar era o echipa foarte unita si eficienta....De multe ori liderii din legiune se temeau de actiunile noastre organizate...Iar daca in final am facut aceasta fuziune cu Fear deorece acolo am gasit o ECHIPA nu o adunatura de idividualitati..Ca sa castigi acest joc ai nevoie de echipa nu de jucatori solitari..Pe orice lume daca formezi o alianta in jurul unei echipe, vei avea de castigat mai ales daca liderul se lasa pe el si isi ajuta jucatorii...Tu de ex ai renuntat la lumea Edesa si ai gasit scuze o gramada...Esti praf si nu esti stabil, cand intri pe o lume sa joci si sa faci ceva,ramai acolo pana esti cucerit total sau castigi acea lume, important este sa joci pana la capat...Asa din astia care va plimbati pe lumi sunt satul...Si ca sa vezi minune ca Legiunea pe care o laudai atat a clacat....Pentru informatia ta, de la inceputul acestei lumi am stat de vorba cu liderii de acolo si cunosc foarte bine problemele lor...Dar tu vorbesti sa te afli in treaba...In Final conteaza doar cei care au castigat lumea, ceilalti nu pot face decat discutii...Mult succes plimbaretule pe lumile grepolisului :)) Realitatea este asta:FEAR OF REFUGEES este castigatoarea fara drept de apel a lumii EDESA... Restul sunt basme...:)))
 

DeletedUser7589

Guest
Felicitari castigatorilor acestei lumi! Au fost mai bine organizati, au avut o echipa de conducere completa si la diplomatie au stat foarte bine. La Legiune practic diplomatia nu a existat iar la capitolul lideri nu a avut decat unul singur, Original. Comentariile rautacioase nu isi gasesc rostul, indiferent din ce parte vin.
Singurul lucru care nu mi-a placut a fost ca la inceputul epocii minunilor Legiunea era deja in vacanta, asteptand finalul. De fapt, vacanta asta incepuse de prin ianuarie.
As fi dorit totusi sa vad aici postari de la cei din Fear, care au dus greul, care au construit cu migala pe harta si in diplomatie. Cu siguranta sunt mai multi, dar eu personal dau un + lui flerp, justcoca si Leo50. flerp, pentru felul in care s-a infiltrat in teritoriul Legiunii, facand jucatori importanti sa plece dupa fenta. S-au pierdut luni bune intr-un razboi de uzura pe vestul marii 55 in detrimentul unei dezvoltari catre 54. justcoca, Leo 50 si steel50 (ultimul atat cat a jucat) au pus presiune constanta in aceiasi zona. Multi s-au speriat si au facut masiv aparare. Dar pe aparare faci puncte (o dovedeste clasamentul de luptatori), lumile se castiga pe atac si diplomatie.
In ce priveste refugiatii, au facut ceva normal. Doar nu era sa fuzioneze cu Legiunea, nu?! Era normal sa fuzioneze cu aliatii, oricum nu ar fi avut vreo sansa. Desi, daca tineau totusi la prestigiul lor, discutau o impartire a minunilor cu Fear si ar fi insemnat acelasi lucru, fara sa mai poata fi acuzati ca s-au comportat ca a academie. Chiar si in aceasta situatie, la cum au evoluat lucrurile la final, Fear ar fi castigat.
Este motivul pentru care mi-ar fi placut sa citesc comentarii mai multe de la liderii Fear si mai putin de la jucatori care au avut doar o contributie adiacenta sau nesemnificativa.
 

DeletedUser16963

Guest
Multumim Dorin !
Observatiile tale sunt obiective.
Eu nu am postat aici, pentru ca , asa cum ma stii, imi place mai mult sa fac - decat sa vorbesc.
Dar pentru ca m-ai amintit, am sa-mi spun parerea.
In primul rand cred ca a fost o lume cu jucatori semi-activi, inclusiv eu, nu prea multi au reusit sa creasca cu o medie de 2 orase pe saptamana, asa cum cred eu ca o poate face un jucator normal.
In al doilea rand, cred ca a fost lumea pe care am jucat cu cel mai mare nivel de fair-play ( fara a fi perfecta ) , lucru pentru care felicit toate aliantele.
In ce priveste pe Fair si Refugiati, ma bucur ca ne-am respectat intelegerile avute si le-am implinit intr-o fuziune care s-a dovedit a fi cartea castigatoare.
Ca si strategie pentru minuni, bineinteles ca am inceput sa calculam data aproximativa a inceperii inca din toamna trecuta, cand era in vigoare vechiul mod de calcul...modul introdus mai tarziu, care a dus la scurtarea perioadei pana la inceperea minunilor ne-a facut sa acceleram cu pregatirea insulelor unde am facut minunile, preluarea oraselor de catre jucatorii desemnati sa detina orase acolo....etc....
Am redus ofensiva ( fara a o opri nici un moment ) pe frontul binedefinit cu Legiunea si ne-am ocupat cu curatarea metodica a Marii 45, iar ceea ce a facut Flerp si alti colegi infiltrati in adancime ne-a oferit linistea de care aveam nevoie sa facem asta.
Practic, in momentul inceperii minunilor, aveam securitate deplina, inclusiv stancile din primul cerc si 80 la suta din al doilea cerc...asa cum s-a facut si cand am jucat impreuna.
Eu personal, ma asteptam ca tu sa conduci strategia la Minuni a Legiunii si sa incerci sa accelerezi pe 1-2 minuni la inceput , ca sa ne trimiti pe o pista falsa si sa incerci sa finalizezi pe alta.... sau alta smecherie ...pentru ca la capitolul resurse si accelerari eram mai puternici. Am tinut o evidenta continua si precisa a fiecarui nivel scos de Legiune , astfel incat sa stim unde trebuie sa insistam.
Din pacate ( pentru frumusetea jocului ) echilibrul s-a rupt atunci cand am spart prima minune, iar la a doua minune sparta s-a decis totul.
Tin sa multumesc, fara sa pot aminti toti colegii care au contribuit substantial la castigarea lumii , prima data lui JustCoca...partenera mea de atata timp....lui Popescu, pe care l-am cunoscut e lumea asta, dar care era prezent parca la orice ora, lui Antomih...care nu stiu de unde tot scotea atata sprijin, lui Matt, care in sinea mea nu i-am dat nici o sansa sa sparga piramida, dar care s-a dovedit foarte inspirat, pfff, mai sunt atatia altii care m-au impresionat cu aportul lor incat mai bine ma opresc aici.
Singura parere de rau pe care o am este pentru prietenul meu Steel, care nu a putut continua jocul.
Multumesc si colegilor din aliantele inamice pentru modul cum au jucat si care au dovedit ca a fi roman inseamna si a fi corect si respectuos, felicitari tuturor, din punctul meu de vedere lumea Edesa a fost un succes .
Restul, asa cum spunea Nicu ( logicud ) - e can-can.
 

DeletedUser16741

Guest
eazy :cool:

ep6Gbfv.png



  • A 8-a Minune Fear
ORLppec.png

  • A 9-a Minune Fear
50hHcI7.png


Puținul DEFF pe care îl are FEAR ...

i2doLqW.jpg
Când am văzut nick-ul tău aici am intrat pe Edessa să verific dacă ai jucat acolo pentru că îți zic sincer că nu știam de existența ta..îmi place că din toți membrii FoR s-a trezit cu aroganțe un player care într-un an de zile nu a adunat 100k puncte la luptători :)
În primul rând lumea a murit când FF a făcut fuziunea cu Refugiații,o fuziune care s-a făcut din teama de a pierde,cel puțin asta e părerea mea :) Bineînțeles că în momentul ăla foarte mulți din L.A s-au descurajat având în vedere că erați ~150 de jucători contra 60 să zicem 65..Cum era situația până să faceți fuziunea?Refugiații dormeau toți,au pierdut mult din m54,din când în când mai aveau câte o acțiune legată dar terminau scafandrii..FF a fost peste noi într-o perioadă,dar în ultimele luni până la fuziune cum au stat lucrurile și câte orașe pierdeați în fiecare weekend?
Nu vreau să găsesc nici o scuză,era foarte greu pentru noi oricum la ce diferență de numere era,dar lucrurile nu stau chiar așa cum visează erkate ăsta care are toate punctele de bătălie din misiuni.Iar legat de ce a zis alt coleg de al său,nu a fost nimeni nici o vedetă,am fost doar un grup care am vrut să lăsăm o impresie bună,nu mai vorbiți prostii și veniți cu niște argumente când aveți presupuneri din astea..
Una peste alta felicitări FoR,felicitări Coca,Leo,flerp,steel,popescud,antonmih,vio,Matt!
 
Sus