Jucatorul cu moral

  • Autor subiect DeletedUser16789
  • Data de început

DeletedUser16789

Guest
desi am citi forumul nu am vazut acest subiect sau poate am sarit peste el. este extrem de frustrant sa sa acorde posibilitatea unui jucator sa fie aproape imposibil de cucerit (daca este sprijinit) din cauza acestui moral. sunt de acord ca la un anumit nivel al jocului sa intri si sa ai o anumite protecti ca sa fi ras de pe harta de un player dezvoltat dar as veni cu ceva propuneri care merita puse in practica pentru a da jocului o sansa corecta.
1.un jucator cu moral mic sa piarda din valoarea avantajului odata cu trecerea timpului ex: ai 1 luna si nu cuceresti nimic sa se reduca din avantajul moral .ajungi la 3 luni si ai tot 5-8 orase sa pierzi acest avantaj deoarece clar nu a intrat sa joace ci doar sa deserveasca unui singur scop .
2. odata atins pragul unde ai avantajul moral chiar daca ai avut 50 de orase sa numai beneficiezi de el in caz de ramai cu 5. in special unii jucatori cedeaza orasele in alianta cu scopul ca sa fie un spin in coasta adversarului folosindu-se de moral.

p.s. personal cred ca moralul nu este corect .un jucator care cauta actiune nu intra la mijlocul lumii decat ca sa fie un spin in coasta inamicului sau sa ajute colegii vechi , in acest caz exista posibilitatea sa fie invitat in zona safe unde se poate dezvolta lejer
pute-ti veni cu completari decente
 
Sus