Spam

  • Autor subiect DeletedUser16037
  • Data de început

DeletedUser15344

Guest
7bal este jucător de revolta? Eu nu l-am întâlnit pana acum, din cauza asta întreb.
cand am inceput eu acum multi ani am inceput pe epsilon o lume cu revolta :) si am jucat o perioada buna in pretorienii daca tin eu minte bine
numai ca alt nick (ca nah avem /am jucat cu 3conturi dea lungul timpului desigur cu toate 3 am minim o lume castigata printre care si o lume de revolta ) :) numai cum ii ziceam si lui paturica nu prea ma atrage asa tare revolta
 

nicol 10

Stie Tot
Nu mi-a plăcut niciodată treaba cu mai multe nick-uri, consider ca eu as fi cea care am de pierdut schimbând mereu numele de joc. Nu este târziu sa reîncepi pe revolta :) și poate sa-i redescoperi gustul :)
 

DeletedUser15344

Guest
pai nu mi am schimbat conturile aveam
7ball - pana mi la banat permanent coplayerul ( pe vremea aia mergea cu coplayer )
7bal - asta cu care joc acum .
astea 2 de asediu

si alilush cu care am jucat pe revolta :)

nu cred ca m as reapuca de revolta imi place actiunea asa ma tine in priza :) pe revolta e un fel de rutina .... poate daca erau 10.000 de playeri cum era odata da era mai interactiv si pe revolta ....
nu stiu cum e la alti dar la mn cam greu ma ataca si cam greu si se trimit nave pe mn ma refer pe asediu care na te a prins off ti a bagat nava . merg pe revolta si cum eu am 20 atacuri serioase toata lumea m as plictisi .
asa pe asediu mi se pare un pic mai interactiv mai ma ataca unul care nu ma stie (ca cei care ma cunosc stiu ca mai mult de o garda rareori prind ) mai primesc un fake mai o alarma de la colegi ca au bagat nave importante mai se si ataca te tine in priza e mai interactiv
pe naxos chiar a fost o lume interactiva am fost motivat si sa bag gold si sa joc la capacitate maxima am avut si colegi care sau comportat exemplar si am avut si adversar veritabil , mai ales ca noua nu ni sa dat sanse la castigarea lumii chiar nu stiu daca pirati cu sorin.ro si cioara la conducere au pierdut vro lume ....
pe gith iar au fost friends pe rho si my au fost manelisti si pirati adversari buni ... asta inseamna lume interactiva pt mine .
sparta ar avea potential sunt aliante puternice daca s ar renunta la pacte sau sa se poata face maxim o academie si un pact ar fi mult mai interactiv parerea mea :) si chiar daca nu sunt eu in masura sa vb despre sters sa nu se mai stearga am obs ca alianta cu nervi de otel aia castig :) pe revolta nu prea mai sunt proiectele care erau odata ... si au cam pierdut farmecul
ce sansa sa aiba gen aliantele noi facute ???
iau exemplu pe Tigers liderul lor daca nu are minim 10 oameni care sa il urmeze si indiferent de cea ce s ar intampla nu rezita o sapt dupa protectie . Si totusi nu inteleg dc nu intra la 4 5 zile dupa deschidere ca ii da ma la o margine de mare . Intra prima zi ii da la rascrucea de mari mai da si peste deathrow sau caini sau ce alte proiecte mari pe revolta sunt 0 sanse pt o alianta de abia facuta :(
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
Excludem diferențele care exista intre revolta și asediu dar nu mă poate contrazice nimeni când spun ca exista mult mai multa tensiune și certuri intre colegi, jucători în general , pe sistemul cu asediu.
Pe revolta atmosfera este mai relaxanta, se respecta cât de cât bonusul, cu mici excepții desigur de huhurezi renegati, în rest...cum ziceam, mai relaxant.
 

DeletedUser15344

Guest
corect :) se exagereaza de multe ori prin fake uri prin sageti s.a dar daca nu s ar duce la extrem certurile si tensiunile si ar ramane la nivel de intepatura ca la batle rap ar fi perfect eu de ex. dupa o cearta cu un adversar ma ambitioneaza si mai tare sa dedic mai mult timp sa bag mai multi bani poate e si orgoliu dar ma manifest pozitiv pe joc :) si cred ca si la alti e la fel . prea multa relaxare devine rutina plictiseala dupa parerea mea .
 

DeletedUser12202

Guest
Subestimati lumile cu revolta.Vi se pare relxant ,ai timp sa te pregatesti.In fata unei aliante puternice-nu neaparat,organizate,chiar trebuie sa te pregatesti.Am inceput jocul pe lume cu revolta,nu este asa simplu cum pare.Poate,mai mult ca pe asedu,aici trebuie sa te bazezi pe alianta.DK a facut istorie pe lume cu revolta.Nu vreti sa stiti cum atacau,cate atacuri,relativ la sec,cate balene,2-3-4,pe un oras pe care il voiau.4-5-6 revolte pe un oras de la jucatori diferiti,atacuri,o nava daca intra,adio oras.Plictisitoare lumea cu revolta ???O,nu !!!Mai grea daca ai adversari care stiu jocul.
 

DeletedUser12458

Guest
lumea cu revolta e mai simpla si cu atmosfera relaxanta ?? grepolis nu se joaca doar cu gold.
in fapt, nu va vad bine pe niciunul pe o lume cu revolta si viteza 4 all. cu toti banii din lume ...

am inceput pe o lume cu cucerire clasica...prima. ro svs vizitez de prin 2011.

sistemul cu revolta a fost verificat pe Tribal Wars si adaptat aici destul de recent. de ce a durat atat de mult? pt ca sistemul nou e MULT mai complex si mai dificil....si mai alert.

nu mai faceti afirmatii gratuite care va tradeaza nestiinta si nepriceperea.
 

nicol 10

Stie Tot
Am făcut o comparație între Asediu și Revolta și mi-o păstrez. Dacă ar baga colegii tot atâtea monede câte bag eu...nu ar mai exista Grepolis.
Din acela-si motiv fac și afirmații, pentru ca sunt gratuite.
 

DeletedUser14980

Guest
Maine se deschide lumea zacroz asediu viteza lumii 4 viteza trupe 3 fara moral ...

Cine se anunta pe noua lume ?:rolleyes:
 

Archer324

Membru Nou
In opinia mea revolta favorizeaza mai mult aparatorul pt. ca ai la dispozitie 12 ore sa pregatesti apararea si sa primesti sprijin ,in timp ce la asediu daca pierzi un atac si iti intra nava direct atunci va fi greu sa mai scoti si cel mai rau e cand iti intra unu cu nava in oras cu o ora 30,20 de minute inainte de bonus si daca n-ai un membru in apropiere care sa te ajute sau unitati de atac ai ras-o ca atacatorul va avea sprijin si astfel pierzi orasul
 
Sus