Doar o parere

DeletedUser16071

Guest
Pai, cred ca deja ți-ai răspuns la întrebări, Capone.

Întrebările tale au avut un răspuns.
Problema este ca nu a fost răspunsul așteptat de tine. Și aici, eu nu am cum sa te ajut.


Nu ai inteles si din pacate, asta este alt motiv pentru care a murit forumul si nu va mai invia.

problema nu este ca nu s-a primit raspuns sau ca raspunsul nu a fost cel asteptat, problema sau mai bine zis problemele sunt:

- masurile luate de admini NU sunt echidistante, exista multe cazuri cand aceste masuri au fost partinitoare, exista multe cazuri cand "s-a masurat" cu unitati de masura diferite, functie de interesul adminului
- admini si moderatorii au gresit de multe ori, ca si jucatorii, diferenta este ca jucatorii care au gresit au fost pedepsiti "conform regulamentului" DAR adminii si moderatorii NU au fost niciodata penalizati si nici macar nu au avut "taria" sa isi recunoasca greseala

aceasta sunt principalele motive ale deceselor, deceselor pentru ca e vorba de decesul forumului si de decesul jocului
 

DeletedUser1411

Guest
Nu ai inteles si din pacate, asta este alt motiv pentru care a murit forumul si nu va mai invia.

problema nu este ca nu s-a primit raspuns sau ca raspunsul nu a fost cel asteptat, problema sau mai bine zis problemele sunt:

- masurile luate de admini NU sunt echidistante, exista multe cazuri cand aceste masuri au fost partinitoare, exista multe cazuri cand "s-a masurat" cu unitati de masura diferite, functie de interesul adminului
- admini si moderatorii au gresit de multe ori, ca si jucatorii, diferenta este ca jucatorii care au gresit au fost pedepsiti "conform regulamentului" DAR adminii si moderatorii NU au fost niciodata penalizati si nici macar nu au avut "taria" sa isi recunoasca greseala

aceasta sunt principalele motive ale deceselor, deceselor pentru ca e vorba de decesul forumului si de decesul jocului


Greșești. Am înțeles foarte bine ce s-a scris. Dar, din nefericire, nu îmi pot da cu părerea , mai mult, despre deciziile colegilor din echipa de admini, pentru ca nu am experiența in aceasta ramura. Tot ce pot spune, e ca , surprinzător sau nu, e o munca destul de asidua in spatele tiketelor voastre.

Și pentru ca m-ai făcut și curioasa acum, ai putea, te rog, să-mi spui care sunt acele “interese” ale adminului, care nu îl lasa sa fie ... echidistant .. in luarea deciziilor?

Și... unde au greșit moderatorii? Cu ce?
 

Missis Bella

Membru activ
Alcsandra , mi-ai ramas datoare cu cateva interviuri, a fost vorba ca o sa vad si un interviu cu d-nul Stil. Atunci cand ti-am acordat interviul si discutam despre revigorarea forumului, ca as vrea sa vad un interviu cu managerul, era vorba peste 1-2 luni de la interviul meu sa fie postat pe forum, a trecut multa vreme de atunci si nimic .Poate acum de Mos Craciun vine cu interviul mult asteptat. Daca ti-e teama sa-i iei un interviu, o pot face eu, din prisma jucatorului si nu ma tem sa-i pun si intrebari directe si la obiect.

Te intrebi de ce avem noi impresia ca sunteti partinitori ? I-au in considerare cazul meu, nu din ceea ce am citit pe aici si mi s-a spus de la altii . Daca aici nu ti se rezolva un tichet iar dupa ce apelezi la INNO in Germania , se rezolva, ce concluzii poti trage ?
Din pacate, au fost multi jucatori care au incercat sa traga un semnal de alarma si care dezamagiti s-au retras de pe joc si nu se vor mai intoarce.
Cand intrii pe un server grepo din alte tari, e imposibil sa nu gasesti jucatori romani care din pacate refuza sa mai joace aici din cauza voastra, nu ar fi fost bine sa fi jucat cu noi ?
Imi cer scuze ca am intervenit intre postarile voastre, idei au fost destule atat pentru joc cat si pentru forum dar din pacate nu s-au tinut cont de ele si cred ca acum e tarziu, grepolis ro a pierdut jucatori buni care ar fi adus un plus de valoare si care dadeau un suflu acestui joc.
 

db22urs

Membru activ
Alecsandra, are dreptate Chirpici. daca vrei sa revigorezi forumul, trebuie sa faci ceva si in privinta colegilor tai, cati mai sunt din ei, si ma indoiesc ca vei putea face ceva. "interesele"de care vb Chirpici sunt poate adevarate, poate nascute din frustrare, dar o frustrare provocata pe buna dreptate de lipsa de transparenta in rezolvarea tichetelor. eu cand am spus ca ma indoiesc ca vei face ceva tocmai la acest lucru m-am referit. unii folosesc un limbaj trivial, ai perfecta dreptate. dar unii au frustrari datorita modului in care le-au fost rezolvate tichetele sau li s-a raspuns pe forum. sau ai uitat celebrele lozinci "daca nu va convine, plecati"? :) multi cu bun simt chiar asta au facut. iar acum lumea se intreaba de ce a murit forumul.... eu cred ca 90% tocmai din aceasta cauza. subscriu la parerea lui Bella, acum cred ca e tarziu sa se mai poate face ceva.
 

DeletedUser16071

Guest
Greșești. Am înțeles foarte bine ce s-a scris. Dar, din nefericire, nu îmi pot da cu părerea , mai mult, despre deciziile colegilor din echipa de admini, pentru ca nu am experiența in aceasta ramura. Tot ce pot spune, e ca , surprinzător sau nu, e o munca destul de asidua in spatele tiketelor voastre.

Și pentru ca m-ai făcut și curioasa acum, ai putea, te rog, să-mi spui care sunt acele “interese” ale adminului, care nu îl lasa sa fie ... echidistant .. in luarea deciziilor?

Și... unde au greșit moderatorii? Cu ce?

despre acele interese este mai bine sa discuti direct cu acei colegi ai tai sa iti explice ei de ce lipseste de multe ori transparenta in decizii

despre moderatori? - pai nu sunteti capabili sa organizati niste amarate de concursuri, voi veniti si postati regulile acelor concursuri apoi "uitati" sa le respectati: -la fiecare concurs se anunta ca desemnarea castigatorilor se va face in data X, acea data nu a fost respectata aproape niciodata, adica voi uitati sa intrati pe forum si sa va faceti datoria, stiu, o sa incepi cu povestea aia siropoasa ca aveti si voi viata pesonala si nu sunteti obligati sa interveniti operativ pe forum, dar e doar praf in ochi.

forumul trebuie sa aiba moderatori, dar moderatori care sa intretina admosfera nu sa apara sporadic pe aici, daca nu aveti timpul necesar de a fi prezenti mai des pe aici macar nu anuntati la concursuri cand se va desemna castigatorul si ati rezolvat problema

cam asta despre moderatori
 

DeletedUser1411

Guest
:))))) Măi.. da’ cum le știi tu pe toate!

O să te propun “atotștiutorul” jocului Grepolis... Promit! :)))))))
 

DeletedUser16071

Guest
:))))) Măi.. da’ cum le știi tu pe toate!

O să te propun “atotștiutorul” jocului Grepolis... Promit! :)))))))


ai vazut?

cum crezi tu ca vrei reinvia forumul? cu aceasta atitudine?

cand vi se explica unde gresiti, voi, "moderatorii", in loc sa incercati sa corectati acele greseli, eventual sa va cereti scuze, tratati totul cu ironii la adresa membrilor

din pacate aceasta postare te descalifica
 

DeletedUser7851

Guest
despre acele interese este mai bine sa discuti direct cu acei colegi ai tai sa iti explice ei de ce lipseste de multe ori transparenta in decizii

despre moderatori? - pai nu sunteti capabili sa organizati niste amarate de concursuri, voi veniti si postati regulile acelor concursuri apoi "uitati" sa le respectati: -la fiecare concurs se anunta ca desemnarea castigatorilor se va face in data X, acea data nu a fost respectata aproape niciodata, adica voi uitati sa intrati pe forum si sa va faceti datoria, stiu, o sa incepi cu povestea aia siropoasa ca aveti si voi viata pesonala si nu sunteti obligati sa interveniti operativ pe forum, dar e doar praf in ochi.

forumul trebuie sa aiba moderatori, dar moderatori care sa intretina admosfera nu sa apara sporadic pe aici, daca nu aveti timpul necesar de a fi prezenti mai des pe aici macar nu anuntati la concursuri cand se va desemna castigatorul si ati rezolvat problema

cam asta despre moderatori

imi cer scuze pentru ca n-am reusit sa anunt la timp castigatorii
motivele sunt personale si nu cred ca au importanta din moment ce faptul e consumat
 

DeletedUser16071

Guest
odmm, a fost doar un exemplu, nu e vorba doar de tine, e vorba de toti moderatorii acestui forum.
nu cred ca un forum poate sa traiasca daca nici macar moderatorii nu sunt prezenti pe forum, am observat ca moderatorii lipsesc cu desavarsire de pe acest forum, este un dezinteres total si atunci chiar nu inteleg demersul colegei tale care sa lamenteaza ca forumul a murit iar cand incerc sa ii explic care sunt motivele pentru care a murit acest forum, devine ironica.

cred ca daca un membru ar fi fost ironic cu un moderator ar fi fost sanctionat.
 

saca 24

Stie Tot
Niscai recrutari in randul adminilor/moderatorilor,n-ar strica. :)
E de-nteles ca nu puteti sta 24 din 24,7 zile din 7.D'asta ar fi bine sa mai ,,corupeti" cateva persoane sa vi se alature acolo-n sala de judecata :)))))
Printr-un concurs/interviu,etc.Aveti imaginatie, nu? o_O
 

DeletedUser12202

Guest
Am citit printre...randuri,postarile.Mea culpa.As fi raspuns cu citat la toate dar...nu am rabdare si nici nu-mi place sa scriu atat.Cand a inceput sa moara Forumul Grepo ???Cand goldul a inceput sa conduca jocul.Cei modererati au mai jucat,realistii au acceptat sa renunte-in fond este un joc,cei cu gold la discretie s-au incrancenat sa demonstreze ca sunt cei mai buni... potenti.Unii...au realizat ca este doar un joc,ca realul conteaza.Ar mai fi batuit pe aici pt.cate o caterinca daca.....aveau cu cine...(aici,dragii mei admini,prea usor ati ati depus armele,prea usor ati acceptat linistea de pe forum-parerea mea ).
Adminii,poate au si greseli,nimeni nu este perfect,eu nu le stiu,nici nu pot sa spun ca nu mi-au raspuns la tichete-si nu a fost doar unul !-din acest punct de vedere,respect pt.ei!Eu...chiar i-am sacait si nu sunt o persoana...comoda.
In alta ordine de idei,nu le putem pune in carca frustrarile noastre.Daca noi,JUCATORII,nu am fi uitat ce s-a vrut Grepo,ce inseamna,daca nu ne-am fi prostituat cu goldul,jocul si acum ar fi ce a fost.Nu putem pune esecurile,frustralile noastre,doar in carca lor !Au plecat jucatori de pe Grepo.ro in extern.Alegerea lor.Doar lasii fug,parerea mea.Este in trend sa spui ok,nu bine :).
Am mers si eu la un moment dat intr-o alianta care se voia doar de romani - initial,....am ajuns sa folosesc translator-nu vreti sa stiti cum era !!!Si era aceasi mancare de peste ca aici,cu o mica diferenta,adminii,fiind stranieri,nu erau...stresati !
Dragilor,noi,ca jucatori,sa ne respectam.Nu putem cere o multime catorva oameni sa rezolve toate tampeniile pe cere le facem !ESTE UN JOC !!!!Atat.Viata noastra este in real,la fel si a adminilor !Depinde de noi,in primul rand,cum vrem sa jucam,cum ne respectem-noi pe noi.
Eu va doresc numai bine si sarbatori fericite !
 

DeletedUser14447

Guest
Greșești. Am înțeles foarte bine ce s-a scris. Dar, din nefericire, nu îmi pot da cu părerea , mai mult, despre deciziile colegilor din echipa de admini, pentru ca nu am experiența in aceasta ramura. Tot ce pot spune, e ca , surprinzător sau nu, e o munca destul de asidua in spatele tiketelor voastre.

Și pentru ca m-ai făcut și curioasa acum, ai putea, te rog, să-mi spui care sunt acele “interese” ale adminului, care nu îl lasa sa fie ... echidistant .. in luarea deciziilor?

Și... unde au greșit moderatorii? Cu ce?
ce sa facem cu jocul cand nu putem sa ne luam nici dupa anunturile oficiale postate ? cica nu se pot da nave cu 24 de ore inainte de pace..trebuie sa scrie ca nu se pot da nave cu 24 de ore inainte de pace "DIN PARTI" si intelegeam
 
Sus