Zeu nou

  • Autor subiect DeletedUser16367
  • Data de început

Ce parere aveti despre un nou zeu?

  • Este o idee buna

  • Este o idee proasta


Rezultatele sunt vizibile doar după vot.

DeletedUser16367

Guest
Din moment ce Grepolis este un joc ce se bazeaza pe aliante, lupte, razboaie si cuceriri cred ca ar trebui sa fie adaugat si zeul razboiului al Greciei Antice,Ares.
Idei in ceea ce priveste puterile divine si unitatile mitice nu cred ca ar fi o problema,am putea contribui cu totii cu cate o idee.Eu personal am cateva, dar as vrea sa stiu in primul rand cum vi se pare ideea unui nou zeu.
 

DeletedUser16349

Guest
Un zeu in plus e mereu un lucru bun. Cred ca trebuie sa avem mai multi noi, nu numai unul. Sincer, pentru un joc cu vechime 10+ ani, trebuiau sa mai fie deja.Pe langa Ares, Apollo, Demetra, Hephaistos, Hermes si Dionysos trebuie adaugati ca sa completam marele 12 al Zeilor din Olimp. De asemenea, daca marele 12 se va face, Artemis trebuie sa fie in jocul de baza. Dar cu lumea eroilor, mai adaugam zei ca:Uranus, Oceanus, Thetys, Inachus, Harmonia si Dionis, ca sa compensam. E mult de munca sa propun caracteristici la toti numiti, dar o sa incerc, pas cu pas, in functie de ce informatii gasesc, si sper ca comunitatea sa ofere si ea o mana de ajutor
 

DeletedUser16439

Guest
Hai ca se poate
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 

DeletedUser15497

Guest
jocul asta se duce la vale in maxim 4 ani )))),
si voi vreti zei))).
Nu vedeti ?Ca astia inafara de a da eventuri la fiecare luna ,sa se bage bani la greu nu fac nimic altceva
profita de fiecare goldist si prostovani baga la greu .....
Trezitiva la realitate CA ASTA NU MAI ESTE GREPOLISUL ADEVARAT
de cand a aparut jocul asta in ro
doar primi 5 ani au fost frumos
apoi au aparut sacali dupa bani
poate daca se vor schimba admini si apsolut toti cei ce au legatura cu conducerea acestui joc pe .RO
ar mai avea sanse cat de cat acest joc ce lau stricat .................................
SI VA MAI INTREBATI DE CE PLEACA TOTI PE SERVARE EXTERNE
 

DeletedUser590

Guest
yyoga, daca nu-ti mai place jocul, de ce-l mai joci? Eu stiu un lucru, ce nu-mi place nu fac...! Nu ma obliga nimeni sa joc, bag bani daca vreau, nu ma obliga nimeni, si apoi daca stii tu pe cineva care lucreaza gratis spune-mi si mie sa-l iau la palme si sa-l fac mincinos! Apropo, tu la serviciul tau (daca-l ai!) esti remunerat? Sau muncesti benevol, doar de dragul de a avea un servici?
Jocul e asa de cand i-l stiu eu, de la inceput, cu mici modificari si cu multe schimbari de strategie in primul rand, doar e un joc de strategie... Discutia era insa de a adauga ceva nou si benefic tocmai in ideea de a aduce un plus la capitolul atractivitate!
Am votat "sunt de acord" tocmai in aceasta idee, cine nu e de acord poate schimba jocul, eventual poate trece pe farm ville, acolo e ceva pasnic si nu costa nimic...!
 

DeletedUser16412

Guest
Am votat si eu "sunt de acord", dar cand o sa aduca un profit pentru acest joc atunci se va introduce. Ei nu fac nimic daca nu va aduce profit. In momentul in care jocul nu va mai face niciun ban atunci vor face si ceva noi. Pana atunci ne jucam asa cum este.
 

nicol 10

Stie Tot
eu as vrea un Erou nou :) poate fi si-o eroina de ce nu :)
ceva de genul:
Atunci cand....X....este desemnata unui oras, este sporita cu ...%... ( cat ii lasa inima pe cei de la inno) productia de favoruri de la zeul aflat pe orasul unde o desemnam pe ...X...(domnisoara erou)

si sa nu aud de barbarul Heracle, eu vreau doar sporirea favorurilor, o Eroina care sa-i faca concurenta preotesei ( in frumusete, tinerete, abilitati, etc)
 

DeletedUser16412

Guest
eu as vrea un Erou nou :) poate fi si-o eroina de ce nu :)
ceva de genul:
Atunci cand....X....este desemnata unui oras, este sporita cu ...%... ( cat ii lasa inima pe cei de la inno) productia de favoruri de la zeul aflat pe orasul unde o desemnam pe ...X...(domnisoara erou)

si sa nu aud de barbarul Heracle, eu vreau doar sporirea favorurilor, o Eroina care sa-i faca concurenta preotesei ( in frumusete, tinerete, abilitati, etc)

Tu vorbesti de un erou poate. Este buna ideea ta.
El spune de un Zeu gen Zeus etc...
 

db22urs

Membru activ
yyoga, daca nu-ti mai place jocul, de ce-l mai joci? Eu stiu un lucru, ce nu-mi place nu fac...! Nu ma obliga nimeni sa joc, bag bani daca vreau, nu ma obliga nimeni, si apoi daca stii tu pe cineva care lucreaza gratis spune-mi si mie sa-l iau la palme si sa-l fac mincinos! Apropo, tu la serviciul tau (daca-l ai!) esti remunerat? Sau muncesti benevol, doar de dragul de a avea un servici?
Jocul e asa de cand i-l stiu eu, de la inceput, cu mici modificari si cu multe schimbari de strategie in primul rand, doar e un joc de strategie... Discutia era insa de a adauga ceva nou si benefic tocmai in ideea de a aduce un plus la capitolul atractivitate!
Am votat "sunt de acord" tocmai in aceasta idee, cine nu e de acord poate schimba jocul, eventual poate trece pe farm ville, acolo e ceva pasnic si nu costa nimic...!
tanger, tata, dupa filozofia ta cei ce fac greva ar trebui mai degraba sa-si dea demisia. interesant punct de vedere... in plus, daca sustii ca jocul a fost asa de la inceput, inseamna ca tu nu l-ai prins de la inceput. sustin parerea lui yoga, jocul a fost mult mai frumos in primii ani, pana sa se bage minunile. nu era asa de mare diferenta intre cei ce bagau bani si ceilalti, undeva 10-20%max. acum nu cred ca mai este aceeasi proportie... vis-a-vis de zeu, orice schimbare poate aduce farmec jocului, dar il poate si strica, vezi minunile.
 

db22urs

Membru activ
Am votat si eu "sunt de acord", dar cand o sa aduca un profit pentru acest joc atunci se va introduce. Ei nu fac nimic daca nu va aduce profit. In momentul in care jocul nu va mai face niciun ban atunci vor face si ceva noi. Pana atunci ne jucam asa cum este.
daca jocul va fi mai captivant profitul va creste, automat.
 
Sus