Purcelusii

  • Autor subiect Porcusorul Mizerabil
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Sar'na...
Nu stiu daca era posibil....biletul de vacanta in Coata de Fildes era pentru 7 zile.
 

DeletedUser2039

Guest
bag seama ca devine o obisnuina sa stai la taclale cu purcelusii...
 

DeletedUser

Guest
cauti o vacanta gratuita catre zone mai inzapezite? mai de sezon acum... :D
Sunt satul de vacantele lor...am decis sa imi iau eu una singur..deja nu mai are farmec..si stii cand nu exista tragere de inima .....
Ma las la mana mea..pentru ca e degeaba,ragusesc pentru nimic,nu poti schimba vederea unui orb.
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
stau la taclale cu oricine :) , doar sa fie placere de ambele parti, nu fortez pe nimeni :) , in ce priveste vacanta..., mai toti o cautam :D
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Purcelusilooooooooooooor, trezirea! Hai ca ne e dor de cizmulitzele voastre ! si de botisoarele rotunde si coditele tirbuson !
 

nicol 10

Stie Tot
Ca urmare a tragediei de Vineri seara din Bucuresti, in care au murit tineri romani si au fost multi altii raniti, au fost decretate 3 zile de doliu national.
Acesta este doar un joc, dar jucat de persoane reale, suflete, astfel ca in semn de respect, pe Hyperborea vor fi incheiate 3 zile de armistitiu. Va multumesc

MiritzaMiri,

Salutare tuturor....vin la voi cu o propunere daca se poate sa renuntam la atacuri si vraji negative pentru trei zile...Dupa cum probabil știți incediul de la clubul Colectiv din Capitala ne-a socat pe toti..
Sa ne unim in aceste clipe, sa uitam de atacuri si alte mici suparari,conflicte intre diferiti colegi si sa incercam cu totii sa nu lansam nici un fel de atac sau vreo vraja negativa unu asupra celuilat,sa ne aratam si noi astfel momentul nostru de reculegere.

Sper ca nu ati avut niciunu din voi prieteni in acel club sau chiar unii din voi victime acelui dezastru..sincer as fi si mai indispus si trist!
Noi am dat de veste in alianta sa nu atace niciunu coleg pe altcineva din afara aliantei...daca cineva totusi o va face va rog sa imi postati numele acelui jucator..

Mai jos cineva povesteste acele momente de groaza imediat dupa incendiu..personal m-au luat frisoanele si parul ti se ridica instant...poza care a devenit virala cu acele cadavre arse unu peste altu nu are rost sa o mai postez...o stiti cu totii cel mai probabil...

Ne-am dus senini. Credeam că e un incendiu banal inițial, continuă, am fost al doilea echipaj la fața locului. Apoi au venit pompierii agitați. Primele două victime. Totul era ca un coșmar. Mergeau, urlau, se târau. Tineri desfigurați. Urlau mulți. Eram două salvări. Una dintre victime, erau o tânără, rănită grav. Țipa la mine să venim mulți. Mă implora. Spunea că sunt 300 de tineri, arși, călcați în picioare. Am implorat plângând pe cei de la dispecerat că sunt sute de oameni arși. Plângeam. Săreau arși pe mine, urlau. Voiau să intre mulți în ambulanțe. Și nu puteam să plecăm cu fata rănită grav. Nu se dădeau din drum.

Abia atunci s-a dezlănțuit coșmarul. Au venit alți patru grav răniți. Izbeau în mine. În salvare. Le curgea pielea, carnea. Acum plâng. Urlau să îi iau, să nu îi las în urmă. Am implorat dispeceratul să aducă mai multe ambulanțe, că e haos. Să vină poliția. Rupeau jacheta de pe mine.

Apoi, a venit un pompier, avea o tânără de 18 ani, arsă pe 98% din corp, mă implora cu lacrimi de erou: Ia-o mai repede din brațele mele. Doamne, cât de tânără e! Salveaz-o! Am și eu o fată acasă!. Mi s-a făcut rău. Veneau mulți, mulți de tot. Erau îndesați în salvări. Civili urlau, tineri răniți trăgeau de doctori, aproape smulgându-le hainele. Implorau să fie ajutați, să fie salvați. Se aruncau în fața ambulanțelor. Dădeau cu pumnii în ambulanțe.

Am urme de piele arsă, pe mine, pe echipament. Pompierul șef plângea în hohote. Era în șoc. Țipa: De ce, Doamne?. Tânără arsă nici nu mai avea haine pe ea. Apoi am intrat urlând la Colțea, cu patru răniți grav. Țipam să vină toți doctorii, că e carnagiu. Toată lumea era în stare de șoc. AM VĂZUT IADUL!

Doi doctori de la echipaje au rămas la fața locului. Erau șase tineri, jos pe borduri, în stop cardiorespirator. Șoferul din echipaj a resuscitat oameni ore în șir până i-a crescut tensiunea și i-a țâșnit sângele pe nas.

Mai era un copil de doar 16 ani! 16 ani! A plâns echipajul la resuscitarea lui. Nu se îndurau. Apoi l-au adus pe fratele lui, pe brațe, la mine. Era grav, era ars tot. Avea ochii umflați și roșii, plângea. Întreba: Sunt rău? E grav?.

Apoi au adus altul. Era 70%. Plângeam. Cădea carnea de pe el. Întreba dacă mai trăiește. Dacă e grav. Era aproape de comă. Îi curgeau lacrimi din ochi, cu sânge. Îmi spunea să îl țin de mână. I-am spus că am un băiat de-o seamă cu el. Mi-a răspuns: Mami, n-o să mor, nu? Încă ieșea fum din el.

La spital părinți pupau ambulanțele, urlau unde le sunt copiii. Le-am spus adevărul. Le-am spus că sunt în stare gravă. Mi-au pupat picioarele la Municipal. Era sinistru. Trăgeau de mine și de colegi, de salvare. ", a povestit asistenta de pe ambulanta.

Salvatoarea, eroul care povestește îndurerat, este Violeta Maria Naca și are 22 de ani experiență pe Salvare.
 

DeletedUser2039

Guest
Scuze ca raspund cu intarziere, acum sunt bine sanatos, am renutat la joc dar mi-e dor de perioada cand jucam, toate cele bune dna. M.
 
Sus