Sa umplem de spam!

DeletedUser15344

Guest
Ce sa castige Demos mai? Aia n-au ce face? Stai doar sa ajung langa ei. Acusica terminam cu SS-ul :)) . Desi Gucci, pt tn fac o exceptie si distrug Demosul intai si poate crut SS-ul :))

cand o sa ajungi langa demos si o sa dai de satana capone veze brave o sa vedem daca mai esti asa de increzator dupa domnule .nu compara demosul cu SS
 

DeletedUser15990

Guest
Iar tu nu ma compara cu cei amatori. O parte din ei au învățat sa joace de la mine =)). Le.am băgat, le bag și o sa le bag mereu nave la Demos :)) dar nu si viceversa. Pana la proba contrarie, eu câștig iar voi pierdeți. Iar eu nu sunt ca Friends sa joc la secunda și sa dau totul pt asta. Eu joc sa câștig iar scopul scuza mijloacele. Tocmai de asta Demos o sa piardă în fata mea asa cum a pierdut mereu :). Dar nu trebuie sa ma crezi pe cuvânt. Așteaptă sa se termine lumea. Eu pun pariu de pe acum cu tn. Vorbim strict de câștigat. De mijloace puțin îmi pasa atâta timp cât câștig :)). După cum am spus, eu sunt mai periculos ca Friends, dar de dragul vostru am sa o iau pe Tania cu mine și vin acușica lângă voi sa va fac și pe voi fantome :)
 
Iar tu nu ma compara cu cei amatori. O parte din ei au învățat sa joace de la mine =)). Le.am băgat, le bag și o sa le bag mereu nave la Demos :)) dar nu si viceversa. Pana la proba contrarie, eu câștig iar voi pierdeți. Iar eu nu sunt ca Friends sa joc la secunda și sa dau totul pt asta. Eu joc sa câștig iar scopul scuza mijloacele. Tocmai de asta Demos o sa piardă în fata mea asa cum a pierdut mereu :). Dar nu trebuie sa ma crezi pe cuvânt. Așteaptă sa se termine lumea. Eu pun pariu de pe acum cu tn. Vorbim strict de câștigat. De mijloace puțin îmi pasa atâta timp cât câștig :)). După cum am spus, eu sunt mai periculos ca Friends, dar de dragul vostru am sa o iau pe Tania cu mine și vin acușica lângă voi sa va fac și pe voi fantome :)
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
 

DeletedUser15344

Guest
:)))))))))

daca imi ziceai de valutas mh drayce mai ziceam si eu .erai un pic mai credibil dar de tania nu stiu .... de rezista pe granitza fara versace ediandrei si care mai e acolo :))) eu zic sa nu te vezi cu saci in caruta de pe acum :)))

app pe cine ati mai facut fantome domnule ???
 

DeletedUser10249

Guest
Buna seara,
Daca tot e un topic asa vizitat, va povestesc ceva, asa ca fapt divers, sa dormiți mai bine.
In aceasta seara, putin dupa ora 23, 4 indivizi de la noi, dornici de acțiune, ne gândim sa băgam si noi o nava care sa ajunga pe la 23.40, sa ne protejeze si pe noi bonusul, ca suntem putini si mici.
Începem sa băgam atacurile, sprijine, trimitem nava, si ce sa vezi: ni se blochează jocul, si nu mai putem intra aprox 3 min, toți patru. Cand reusim sa intram, surpriza: purificare si furtuna, nava sparta, deși era trimisa cu peste 200 usoare.
Trimitem noi si a doua nava, din scurt, cu care făceam doar 14 min, iar eroare de conectare, iar intram peste 3 min doar, iar furtuna si nava Sparta, deși era însoțită de 80 trireme. Omul atacat e chiar meseriaș, a dat la fix in nave cu furtunile alea. Ce e mai ciudat, e ca sprijinul a intrat, orasul l-am curățat, dar atacuri nu au fost dupa ora navelor. Zero atacuri, a știut ca nu e nevoie.
Punem rapoartele pe forum, alți colegi de la noi, care nu au participat, ne zic ca jocul a mers bine, nu s-a blocat. Întrebam la pirați, si ei zic ca nu au fost probleme.
Cum rezolvam ghicitoarea asta?
Element ajutător: persoana atacată, întâmplator, este un admin, pe numele lui Mr. Jack. Jos pălăria maestre, ești mare. La fel de mare ca atunci cand am activat vacanța, si primele tale atacuri pe mine in tot jocul, deși eram vecini de insula, au fost o acțiune cu nava , trimisa sa ajunga cu 3 min înainte sa mi se activeze vacanța . Exact atunci m-ai încercat, coincidenta dracului. Ești un Titan, nu pot decat sa ma înclin.
Nu mai punem rapoarte si print screenurile cum eram deconectați. N-are nici un rost. Jucati liniștiti mai departe, va donez golduL, orașele si am plecat. Spor la joaca.
 

DeletedUser1411

Guest
Ca fapt divers, la aceeași ora, aceeași problema pe un alt joc de la inno.
Probabil, serverele au fost updatate.
 

DeletedUser5815

Guest
Cand reusim sa intram, surpriza: purificare si furtuna, nava sparta, deși era trimisa cu peste 200 usoare
iar intram peste 3 min doar, iar furtuna si nava Sparta, deși era însoțită de 80 trireme
un singur comentariu am si ia-l, daca vrei, ca pe un sfat gratis: cu cat ai mai multa garda navala langa nava, cu atat sansele sa fie zburata la furtuna cresc exponential ... poate iti va folosi in viitor
in rest, voie buna! :)
 

DeletedUser14391

Guest
calculati cat inseamna 30 % si o sa aflati numarul maxim de usoare astfel incat sa nu pice nava la o eventuala furtuna

problemele au fost pe toate serverele - aceleasi acuzatii nefondate la adresa echipei - nu inteleg de ce trebuie echipa este de vina pentru toate navele sparte
 

DeletedUser9458

Guest
sa ajungi sa faci deconectare de la server de 3 ori in circa 15 minute e jalnic
fiecare deconectare a durat minimum 2 minute
problema e ca am fost deconectati numai noi , cei care erau implicati efectiv in actiune
e cam ,,rusine,, :((((
 

DeletedUser9458

Guest
calculati cat inseamna 30 % si o sa aflati numarul maxim de usoare astfel incat sa nu pice nava la o eventuala furtuna

problemele au fost pe toate serverele - aceleasi acuzatii nefondate la adresa echipei - nu inteleg de ce trebuie echipa este de vina pentru toate navele sparte

mai interesanta e intrebarea :
de ce am fost deconectati in aceeasi perioada de timp de 3 ori numai noi 4 care participam la actiune si restul nu ?
 

DeletedUser15990

Guest
mai interesanta e intrebarea :
de ce am fost deconectati in aceeasi perioada de timp de 3 ori numai noi 4 care participam la actiune si restul nu ?

Nu v-ati saturat de teoriile astea ale conspiratiei? Daca ati avea un minim de cunostinte in domeniul informatic ati putea intelege ca adminii nici macar nu au puterea de a face asa ceva. Sunt doar niste functionari publici ca sa zic asa care o duc de pe o zi pe alta. E ca si cum ai spune ca politistul care da amenda are puterea de a decide soarta ta, cand de fapt judecatorul o face.

Adminii doar aplica niste pedepse conform regulamentului si cam atat.... Terminati cu prostiile alea de teori ale conspiratiei si ganditi-va ca serverul se afla in Germania si doar germanii raspund de el..
 

DeletedUser9458

Guest
Nu v-ati saturat de teoriile astea ale conspiratiei? Daca ati avea un minim de cunostinte in domeniul informatic ati putea intelege ca adminii nici macar nu au puterea de a face asa ceva. Sunt doar niste functionari publici ca sa zic asa care o duc de pe o zi pe alta. E ca si cum ai spune ca politistul care da amenda are puterea de a decide soarta ta, cand de fapt judecatorul o face.

Adminii doar aplica niste pedepse conform regulamentului si cam atat.... Terminati cu prostiile alea de teori ale conspiratiei si ganditi-va ca serverul se afla in Germania si doar germanii raspund de el..
coincidenta de aseara e prea mare ca sa cred in ea
de ce nu au fost deconectati toti cei de pe server ci numai noi ??????
si nu numai odata , ci de 3 ori consecutiv au primit deconectare aceeiasi jucatori
 

DeletedUser10249

Guest
Da, e plin de raspunsuri pertinente si care imi risipesc, fara putinta de tagada indoielile. Imi cer scuze ca am fost asa batut in cap.
Ciudat ca pe serverele externe ( de unde nu trebuia sa ma intorc), nu am patit asa ceva. Probabil de aici frustrarea.
Daca aplicam formula lui ionkiller, aia cu 30 %, e logic ca o furtuna data pe atacul cu 80 trireme si o nava sa sparga o trirema si nava. Sau 30 era IQ-ul lui ionkiller, ca sunt confuz.
Iar serverele aseara, daca erau suprasolicitate, e chiar normal ca cei care dau atacuri sa nu mai poata intra pe server cateva minute, iar cel care se apara, sa poata, intre timp, sa dea purificare, bufnita si furtuna. Chiar de doua ori.
DNA rules, ca fapt divers, daca ma ataci, si prin absurd as sti Ip-ul de pe care esti logat, te floodez in 2 min de nu-ti mai merge nimic. Nici nu trebuie un minim de cunostinte de IT, doar un bot flooder. Asta doar asa, cu titlu de exemplu, nu zic ca asta s-a intamplat aseara.

ionkiller, vrei sa nu mai fie acuzatii nefondate la adresa echipei? Pai solutia e foarte simpla, prietene, nu trebuie sa fii un geniu sa o vezi, chiar si tu iti poti da seama de simplitatea ei: membrii echipei de admini sa nu mai joace pe serverele din Ro. Daca au chef sa joace, sa o faca pe serverele externe, ca sunt destule.Pot gasi chiar si aliante de romani, ca sa nu se simta singuri. Aici, ca sa-si pastreze impartialitatea, trebuie sa se abtina de la jucat. De ce nu se poate introduce asta? atunci nimeni nu ar mai avea de comentat.
 

DeletedUser15990

Guest
Sunteti doar niste frustati si atata tot.... Sunteti orbi de propriile voastre greseli si dati vina pe altii. M-am batut si cu jack si cu ana si cu ionkiller etc etc si nu am patit niciodata nimic, si tu imi spui mie ca echipa e de vina?

of of of of of of ........... In locul tau mi-ar fi rusine. Stiti doar sa comentati si atata tot. Probabil ca in viata reala sunteti la fel de lipsiti de importanta ca ideile voastre de aici. Si tot din cauza celor inteligenti ca voi apar tot felul de porcarii pe la televizor. Ai de viata voastra... Deja imi e sila sa vad atata prostie.

P.S Silencerro , logica ta e mai proasta ca a unui copil de 3 ani. Se vede clar ca esti 0.....

O sa las de la mine si o sa iti explic eu logica. 80 trireme = 1280 populatiei + nava = 1450 pop. Furtuna distruge maximum 30%. Asta inseamna ca poate distruge maximum 435 populatiei. Dar 435 populatie pot insemna si 27 de trireme SAU 16 trireme si 1 nava(nu este obligatoriu sa fie nava, tine de noroc).Singura data cand NU se sparge nava 100% este cand pe langa nava mai este maximum 390 de populatie .Asta este logic deoarece 390+170=560 iar 30% din 560=168 , iar nava are 170 pop. Se calculeaza per populatie. Cum poti tu sa afirmi ca "e logic ca se sparge nava" ? Ai de viata ta... daca IQ lui ion e de 30, al tau e cu minus baiete...
 

DeletedUser10249

Guest
Incerci tu sa fii destept, dar nu prea iti iasa.
Am zis clar mai sus: cu furtuna a spart o singura trirema din 80 si nava. Atat. Mai lasa-ma cu 30 %. Ala e procentul maxim de trupe care pot fi sparte. N-are nici o legatura cu cazul de fata.
O fi MR Jack vreun norocos, cand da furtuna, loveste bullseye in nava, de fiecare data
Problema nu era asta, ca a spart nava, ci faptul ca noi eram in imposiblitate sa reactionam. Are timp sa dea cate vraji vrea, ca noua ne arata eroare interna.
Citeste mai atent, data viitoare, nu te baga in seama gratuit.
 

DeletedUser9458

Guest
vad ca va tot legati de distrugerea navelor
de deconectare nu spune nimeni nimik
dece am fost deconectati doar cei care aveau actiune pe mr jack ??????
astept un raspuns
de ce numai noi am primit deconectare ????
 

DeletedUser5815

Guest
n-ati fost singurii napastuiti.... poza e de pe skype, de aseara

e6f746b7987c4685ac8a3c573782a549.png
 
Sus